Плавно отбиване на голямо кърмаче-как?

  • 901
  • 7
  •   1
Отговори
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Здравейте!
Четох в Библиотеката, рових се и с търсачката, но не намирам точните отговори на моите въпроси и тревоги, затова пускам нова тема.
Мислех да оставя Мартина/на 1 г и 7м/ да се отбие сама, но...се оказа, че забременях малко Mr. Green Четох за съвместимостта на двете, но все пак мисля докъм 5-6 месец да отбия бъдещата кака. Сега съм в края на втори, така че имам около 2-3 месеца на разположение. Тя е пристрастено кърмаче, суче постоянно и непрекъснато, вдига си сама блузата и се самообслужва. От няколко дни започнах да й казвам, че ще става кака, и че циците ще са за бебето. Ефекта е по-скоро обратен. Ако се опитам да й откажа, започва да плаче и да се сочи с пръстче и да вика "Мати, Мати", т.е. за Марти са циците, не за бебето. През нощта почти не се буди, имаме нощи със сън от 22 до 8 без цица, но преобладават дните, в които се буди около 6 часа, суче и заспива отново. Но през деня суче около 10-ина пъти. Заспива на цицата задължително. Като за начало мисля да прекратя кърменията между заспиването. Да останат само за приспиване следобед и вечер. После да премахна преди следобедния сън, накрая и вечерното. Но как да стане това? Варианти да я приспива някой друг-няма кой. Да я оставя на баба също не става. Мисля си да започна да се мажа с горчивия лак, но два дни го търся и не го откривам.
Приемам всякакви съвети Praynig

Последна редакция: пн, 11 юни 2007, 16:29 от микки

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Оу, честито  Grinning
Няколко неща:
- не й казвай, че циците са за бебето, а не за нея. Не искаш насила да повишиш ревността, която бездруго гарантирано ще има между двете деца, нали? Не оставяй у нея впечатлението, че губи нещо, което обича и харесва, защото й е отнето в полза на бебето, което така или иначе ще отнеме много от времето, вниманието и тесния физически контакт, които до момента са били нейна изключителна собственост.
- намали плавно дневните кърмения. Доста от децата на тази възраст сучат с междинни кърмения, които са понякога от скука и чудене какво по-добро да прави. Заигравай я, разсейвай я - изобщо не-агресивно търси начини да й отклоняваш вниманието. Ако не успееш или в часовете, когато суче за нахранване (т.е. не от скука), можеш да пробваш да ограничиш времето на сукане.
- всичко това може да се окаже излишно, впрочем. Много майки отбелязват, че по-големите кърмачета сами се отбиват, когато започнат по-бурните хормонални промени в тялото и количеството и вкусът на кърмата се променят. Ако няма проблеми с бременността и гърдите - горните би трябвало да помогнат на "каката" (кака на тази крехка възраст  Laughing) по-безболезнено да приеме нещата и да се отбие с по-малко стрес, щом си решила да я отбиеш.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Благодаря, Бу! Ще се коригирам и последвам съветите ти, надявам се и аз  тези хормонални промени да подпомогнат начинанието ми, дано.

# 3
  • Мнения: 4 915
Честито!  Mr. Green

Подкрепям Бу изцяло, особено по първа и трета точка.  Grinning Тоест - по "тире", че "точки" няма.  Laughing

Лично при мен кърмата намаля и зачезна към 6-тия месец на бременността.
С раждането на бебето каката не пожела да суче отново, за мое учудване - не прояви интерес.
Но напоследък много й се засили ревността към бебето, и пожелава да посуче наужким, заявява, че е бебе и иска да я гушкам като бебе.

Та, мисълта ми е, сега следвай съветите за разреждане на кърменията, но не очаквай чудеса и желания резултат. Можеш да поизчакаш още с опитите за отбиване - да видиш как ще се промени лактацията и как ще възприеме това детето. Пък като родиш, живот и здраве, не се знае дали няма да имаш отново издигната кандидатура за голямо кърмаче.
  Wink

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Отбиването няма да започне сега, защото е малко болничка, ще изчакам да оздравее и тогава да видим какво ще се случи.
Що се отнася до кандидатурата-няма ли да забрави как става?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 671
Стискам палци всичко да се развие плавно и безпроблемно! Моля те да разказваш как вървят нещата, аз не съм тръгнала да отбивам, но ми се ще да имам представа когато му дойде времето.

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Руми, ще разказвам, щом има интерес

# 7
  • Мнения: 4 915
...Що се отнася до кандидатурата-няма ли да забрави как става?
Зависи колко време не е сукала. Каката забрави - 5 месеца без кърмене, макар че първите три само за нани-то говореше. Но още 2 месеца и забрави.

Сега, като имитира сучене, само допира устни до гърдата и не суче.

Общи условия

Активация на акаунт