Колко продължава кърменето със силиконови предпазители

  • 451
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
от самото начало кърмя с предпазители - така и до ден днешен не можа да засуче от зърното ми. Знам че това кърмене е неефективно и кърмата с времето намалявала (поне така съм чула).
Колко време ще мога да кърмя със силиконовите предпазители?.....иска ми се поне до 7-8 месеца да успея....

# 1
  • Мнения: 294
Аз кърмих така 2-3 месеца и после ги махнах, защото бебчо вече не ги искаше. След първия месец и половина ,вече можеше да засуква и без тях, но ме болеше и затова редувах. Докато в един прекрасен ден той сам не ги махна и така...
Ама ти не се притеснявай да си кърмиш с тях и повече, не че е неефективно, просто трябва да суче по-дълго за да изпие същото количество.
Все пак му предлагай и без и той сам ще се научи като поотрасне и събере сили.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не е задължително да има някакъв проблем с дългосрочното ползване на силиконките. Ако зърната ти са плоски и така и не се изтеглят, а бебето е свикнало и не засуква без протекторите, може да продължаваш да си кърмиш така. Познавам майки, които са ги ползвали по повече от 6-8 месеца, без да им се е отразило на кърменето Grinning
Важно е да се следи теглото на бебето, правилното поставяне на гърда и да не се махат кърмения, без бебето само да прояви инициативата за това - всъщност както и при кърменето без силиконки Hug

# 3
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 372
здравей,
моята дъщеря сука със силиконови предпазители до 1г и 10м - тогава я отбих. 

# 4
  • Мнения: 319
Аз също кърмя със силикони, вече малко повече от 2 месеца. Кърмата ми не е намаляла, бебка расте нормално и всичко е ОК. Аз ги ползвам не защото са ми плоски зърната, а защото щерка ми не си отваря хубаво устата. Единствения вариант е да зареве и тогава, ама аз не искам да я чакам да реве, за да я нахраня Naughty Като не си отвори хубаво устичката, лапа колкото успее, после ме дъвчи с венци, а на мен звездички ми пресветват пред очите от болка. Да не говорим, че така тя почти нищо не може да изсуче. Пробвах да ги махна, но на третия ден пак започна зверски да ме боли. Тъй че, за доброто на мен и на беба, оставам със силиконите Peace

Общи условия

Активация на акаунт