Вярно ли е че .....

  • 1 984
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 458
Та момичета дилемата ми е следната:искам телефон на лизинг.Че ще съм абонат на съответния оператор на сметка докато свърши лизинга,това ми е ясно,но ми казват че апаратите закупени на лизинг от някой оператор работят само с неговите карти и били кодирани.Демек апарат от М-тел само с м-телски карти,глобул-с глобулси и т.н.И ме плашат че след време /като свърши лизинга/и реша да сменя оператора тела ми няма да работи на други я  ConfusedЕ кажете моля ви това така ли е? Tired

# 1
  • Мнения: 603
Точно така е. Глобул обаче, след изтичане на определен срок ти дават някакъв код за декодиране на телефона...

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Вярно е.

# 3
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Тово с кодирането не важи, ако купиш апарата от магазин, а не от офис на мобилния оператор. Всеки оператор си работи с определени магазини, които му продават промоциите. Така че пробвай там.
Мъжът ми си купи Нокиа с промоция на Глобул от Германос и апаратът си бачка и с двете карти, т.е. и с глобулската, и с М-телската.

# 4
  • Мнения: 2 550
ми аз повечето телефони съм си ги взела от офиси на мтел и до сега нито един кодиран не е имало (не са на лизинг, но едва ли заради това ги кодират)

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Винаги можеш да си разкодираш телефона в сервиз за GSM-и.  Wink
Не съм сигурна, но мисля, че струва около 5-10 лв. Може, преди да си купиш телефона, да питаш в някой сервиз дали може да се разкодира, да си сигурна.

# 6
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Моята стара Моторола е купена от М-тел с договор за 1 година и на изплащане. Не искаше да работи с глобулска карта и ми се наложи да я давам за разкодиране.
Сигурно е въпрос на конкретен случай, та най-добре е предварително да се пита продавача, който и да е той, и тогава да се купува.  Peace

# 7
  • Мнения: 2 792
 Да, кодирани са. Разкодирането е 5-10 лв., както ти писаха по-горе, ако не ти се плащат с малко ровене в Интернет можеш сама да си го разкодираш.

# 8
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Преди месец си взех 2 телефона на лизинг с карти на Глобул. Не са кодирани

# 9
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 368
Февруари тази година си взех Моторола на изплащане от Германос барабар с глобулска карта и договор за една година. В момента телефона е с карта на МТел. Не се е налагало разкодиране.

# 10
  • Мнения: 10 982
През септември 2005 си взех телефон на лизинг за 2 години от МТел, но го изплатих преди крайния срок. Миналата есен си взех карта от Глобул и се оказа, че апаратът ми не е кодиран. Sunglasses

# 11
  • Мнения: 1 952
Преди кодираха всички телефони, независимо на лизинг или не. Сега май не ги кодират вече, поне така ми казаха в офис на Глобул.
Моят уж не е кодиран, ама в чужбинско не ще да работи.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
На Глобул изключително рядко имаме кодирани апарати.Но знам,че кодирането в Мтел все още е практика.

# 13
Апаратите, които се продават с Вивател не са кодирани, на Глобул се случва да има кодиран апарат, но рядко.
Лизингът няма никаква връзка тук. Naughty

Нищо не ти пречи да попиташ предварително в магазина, когато сключваш договорът.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 105
Аз си взех телефон от 2be с вивателска карта и нямам проблем да си слагам тази на Мтел.

Общи условия

Активация на акаунт