Разширени вени- кой, как се бори с проблема?

  • 529 947
  • 1 111
  •   1
Отговори
# 225
  • Miami
  • Мнения: 412
Леле,  направо се чудя как си издържала 4 часа разпъната на операционната маса,че и с адски болки  Shocked Аз след час и половина се бях сковала и едва се надигнах.
Не знам, обаче си мисля, че лазерната аблация е за някакъв супер начален стадий на разширени вени. На вече изпъкнали май не върши никаква работа  Thinking
Дано сега вече да нямаш проблеми и не се появят нови вени  Hug

# 226
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Записвам се и аз с мрежовидни спукани капиляри по краката, на 2-3 места. Купих си крема на др. Таис, но все още нямам мнение. Може ли малко пояснение какви са тези "набивания на петички"?

# 227
  • Мнения: 2 307
Здравейте и аз в отбора  Rolling EyesМоля ако някой е ползвал РУВЕНОР-гел и таблети  да сподели мнението си.Благодаря предварително Peace

# 228
  • Canada
  • Мнения: 649
Имам проблем с вените, до голяма степен поради наследствения фактор.
По-миналата година си направих склерозиране. Въпреки че не очаквах големи резултати, съм доволна - едно, че вените изобщо не личат като преди и второ - кракът ми не се подува като преди.
При мен, докторът каза, че вените ми са в съвсем начален стадий, но въпреки това единият ми крак беше много скован, надуваше се ужасно и ме болеше. Това беше причината да взема някакви мерки. Първоначално пробвах да пия разни препарати и да се мажа с разни гелове и кремове, но според тези неща могат само да спомагат за облекчаване на симптомите, не и за лечението им.
Тази или идната есен мисля пак да си направя склерозиране главно поради естетически причини. Но... негативният ефект е, че вените се махат, но се появяват капилярчета.

# 229
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте,не изчетох цялата тема,но реших да споделя.Моят мъж е с невероятни разширени вени и на двата  крака.Работата му е свързана със стоене прав по много часове.Не се реши на операция,защото тези крака ни хранят и няма място за почивка.И така в началото се озовахме при израелския доктор Галили.Искахме и двата крака да лекува,но той отказа с обяснението,че са зле и ще вкара повече вещество.Направи само единия,стоя 24 часа омотан в бинт и когато го свали Shockedвените се бяха прибрали.Не напълно,но почти.Притеснявахме се,че ще го боли,но при него нямаше болка.И така сега чакаме пак да дойде и ще видим какво ще правим.
Споделих само,за да кажа,че има вариант,ние бяхме много притеснени,защото няма как да спре да работи.Дано на някой съм била полезна Hug
Е това би трябвало да е склеротерапия. Изобщо не е болезнена и вените изчезват на момента. Но трябва да са в сравнително начален стадий. Освен това има ограничение, според килограмите, за количеството вещество, което може да се инжектира. Затова се прави на няколко пъти. Моите крака ги оправихме на 2 пъти.

# 230
  • Мнения: 2 068
Преди час бях на съдов хирург за първи път. Десния ми крак е за операция. Изписа ми Детралекс, Лиотон и чорап с 2 степен на компресия.
Тази година със сигурност няма да я направя ...страх ме е, а и предпочитам лазера.

п.п. Много ги претупват прегледите в Трета градска. Цели 10 минути.
Записвам се и аз с мрежовидни спукани капиляри по краката, на 2-3 места. Купих си крема на др. Таис, но все още нямам мнение. Може ли малко пояснение какви са тези "набивания на петички"?

предполагам говориш за гимнастика на вените.
Повдигаш петите, но не много и след това отпускаш рязко така че да ти се разтърсят караката.

# 231
  • Мнения: 2 820
Записвам се да ви следя, защото и аз имам спукани капиляри.

# 232
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Гимнастиката разбрах каква е, ако може и малко инфо колко често се прави - 1-2 пъти по 10 натрисания на ден добре ли е?

# 233
  • Мнения: 2 068
http://po-zdravidnes.com/tonus/3311.html

дано съм била полезна


Гимнастиката разбрах каква е, ако може и малко инфо колко често се прави - 1-2 пъти по 10 натрисания на ден добре ли е?

разтърсване седнъж на секунда до 30 - 60 поредни след това 5-10 сек пауза
през деня трябва да се правят 3 - 5 пъти по една минута
токовете не трябва да се повдигат повече от 1 см над пода за да не се достигне до излишна умора

# 234
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
http://po-zdravidnes.com/tonus/3311.html

дано съм била полезна


Гимнастиката разбрах каква е, ако може и малко инфо колко често се прави - 1-2 пъти по 10 натрисания на ден добре ли е?

разтърсване седнъж на секунда до 30 - 60 поредни след това 5-10 сек пауза
през деня трябва да се правят 3 - 5 пъти по една минута
токовете не трябва да се повдигат повече от 1 см над пода за да не се достигне до излишна умора
Много благодаря! Значи от утре към гелчето добавям и набиване на петички. След около месец-два ще видим дали е имало смисъл.

# 235
  • Мнения: 25
Никой ли не е използвал таблетките и гела Вариксинал? Някакви отзиви за тях?  Rolling Eyes

# 236
  • Мнения: 1
Здравейте, от скоро ви следя и накрая реших да пиша.Аз може би от около 20 години имам проблеми с вените паржо се запо4на с страхотни болки подуване на единия крак ама страшно много целия крак беше 4ервен парещ запо4нах да вдигам температура когато отидох на лекар се оказа 4е има запушване на вената тромбофлебит.Запо4наха инйекции за разреждане на кравта и в един момент се стигна до там 4е аз от болки не можех да стана от леглото биха ми 5 инжекции хепарин и после ми изписаха хап4ета за разреждане на кравта и така цели 3 месеца аз сам на легло и не мога да стана.Мазала сам се с наи разли4ни мазила просто не мога да ги изброя защото може би сам опитала вси4ко което саществува и резултат никакав.Сажсем слу4аино про4етох в едно списание за Иван Ка4ов които приготвял някакжо 4удо което лекувало вени  бях се от4аяла и опитвах вси4ко което 4уя.Обадих се на телефона и си записах 4ас при Ка4ов едвам ме свалиха до колата отидох там тои ме прегледа с нещо което следи проходимоста на вените каза сащата диагноза и ми даде негожие билки едно шише с една те4ност която се даржи в хладилник и се налага на болното място стоиш извесно време така после дава един мехлем за мазане и накрая едни капки които се пият вси4ко това не беше никак малко пари,но ги купих и се запо4на налагане  мазане така около седмица и крака ми спадна аз ве4е мойех да ходя и бях много щастлива .Но това ле4ение трябваше да продалйи наи малко 6 месеца за да има резултат а едно 6и6е от те4носта стига6е за 3-4 дни и аз по4ти 1 година ги купувах тези неща без прекасване

# 237
  • Мнения: 1
Крака ми се оправи запо4нах да ходя вси4ко нормално оставиха ме само на детралекс и така близо 5 години никакви проблеми и пак се запо4наха болките но този пат се отвори и една огромна и далбока рана която не зарастваше нея я лекуваха 9 месеца всеки ден превразки мазане и така накрая зарасна и от тогава пове4е от 3 години няма проблем в смисал няма болка крака от време на жреме по малко се надува но това е нищо.Но ина4е крака ми е грозна гледка до коляното целия е един лилаво син и един голям белег от раната която имах но ми казаха 4е това е нормално и така ще си остане. та на мен мисалта ми беше 4е единствено билките на Иван Ка4ов ме спасиха но сега гледам 4е много го плюят какви ли не глупости пишат за него бил мошеник и тои даже маи се крие а толкова много хора го тарсят.Когато аз ходех при него винаги беше лудница от хора от цяла България.Така 4е аз много му вярвах и тои много ми помогна.

# 238
  • Мнения: 2 307
От три дни правя гимнастиката за вени от линка  на калака и ефекта е :без болки Hugправя гимнастиката по5-6 пъти на ден и плувам .Преди това една седмица имах болки в краката ,но сега.......дано е така и за напред

# 239
  • Мнения: 1
Здравейте,
 Не съм, чела цялата тема и не знам дали някой тук е споменавал за др. Галили, но искам да си изкажа мнението Simple Smile
Днес се върнах от контролен преглед при др. Галили и вече нямам проблем с вената. Ако трябва да избирате между традиционната операция и тази (склеротерапията), то определно втората е за предпочитане. Парите са много, да, но резултата е налице. Още след няколко дена вените започват да се прибират.  Аз лично бях много притеснена за евентуални странични реакции, алергични, тромбози и т.н. Самата процедура не е болезнена. След това 2-3 дена ходиш с бинт и има леки болки, които предполагам зависят от степента на заболяването. Нещото, което аз не знаех, е че всъщност с тази манипулация ти умъртвяват вената, като тя се свива и спира да функционира. При оперативния метод имаме същото - вената се маха оперативно, но тук недостатъка е, че не могат да се махнат и разклоненията, а само централната вена.
Кръвта започва да циркулира в дълбоката венозна система, а не в повърхностната както до сега. Това е, което ми обясниха. Не мога да кажа какво ще се случи след 20 години например, но засега съм доволна от резултата. Друг  по-ефиктивен метод за сега май не е измислен.  Ако имате въпроси питайте Simple Smile В момента имам още една бучка, която до 5 месеца трябва да изчезне. Другите бучки изчезнаха за два месеца. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт