Носогърлен секрет и бактерии

  • 2 424
  • 9
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Здравейте!
Правихме посявка на носогърлен секрет и сега звъних да питам за резултатите. Оказа се, че Борис има някакви бактерии. Не запомних името на бактериите, не съм и още ходила до педиатъра, но се притесних. Въпросът ми е задължително ли трябва да се приеме АБ, за да се избавим от бактериите или в зависимост от вида на бактерията се приема АБ? Утре ще мога да отида до педиатъра, но ви моля за отговори и вас.   bouquet

Последна редакция: пн, 11 юни 2007, 12:26 от kadrokosa

# 1
  • Мнения: 100
При бактериална инфекция се прилага задължително антибиотично лечение.В зависимост от вида на бактерията и по антибиограма се изписва антибиотик.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Благодаря ти за мнението!   bouquet

# 3
  • Мнения: 820
Не е задължително да се приемат антибиотици, това е работа на лекаря да прецени. Понякога имунитета на детето е достатъчен за да се пребори организма сам. Не винаги наличието на бактерии води до "разболяване".

# 4
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Зависи от бактериите но почто винаги антибиотик особено, ако е Стрепотокок, задължително Антибиотикограма и антбиотик, и контролен секрет след това.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Благодаря на всички!  Hug

# 6
  • Мнения: 1 564
На големия ми син взимаха секрет от носа и гърлото.Откриха му бактерия (мисля,че беше мораксела).Но му направиха и антибиограма и лекаря прецени какъв антибиотик да му изпише.

# 7
  • Мнения: 103
Според мен приема на антибиотик няма да помогне.Трябва имунната система на детето да се подсили и по този начин организма да стане устойчив на развитието на бактериите.Желая ви успех с борбата им Peace

# 8
  • Мнения: 399
Големия син половин година е с гадинки в носоглътката, които се менят (според лабораторията и лекарите). Ходих няколко пъти на лекари, но казват каквото е написала chiara1978 :
Според мен приема на антибиотик няма да помогне.Трябва имунната система на детето да се подсили и по този начин организма да стане устойчив на развитието на бактериите.
Само ако били бета-хемолитични стрептококи, е опасно. В момента съм предприела хомеопатичен курс и силно вярвам, че ще се оправи (след като половин година удържа на положението).

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Мерси още веднъж на всички!  Hug
Оказа се, че бактериите били някакви безобидни и по-скоро от добрите, които било хубаво да ги има. Лошо било, ако ги няма, според педиатърката и лаборантката.  Laughing Сега ще пием сироп Мукосолван за отхрачване на секретите и ще стискаме палци всичко да е ок!

Хубав ден ви желая и бъдете здрави!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт