Откога започнахте да оставяте децата си у дома сами?

  • 1 417
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 665
 Обстоятелствата ме притискат и нямам на кого да оставям хлапето през времето когато съм на работа. Тя е на 9, самостоятелна е но не чак толкова че да се чувствам спокойна да я оставя сама вкъщи. Днес бях решила да е първия път, облакох се, приготвих и обяд и в последния момент пак я взех със себе си Tired Кога започнахте да оставяте вкъщи дезата си сами и спокойно ли ви е през това време? Аз сигурно телефона който ще навъртя ще се равнява на полумесечната ми заплата ooooh! Утре вече ще трябва да го направя, защото олкото и да мирува ми е трудно да работя с нея. Споделете опит и дайте някой съвет, че ми е много некомфортно още от днес Tired

# 1
# 2
  • Мнения: 3 268
Не мога да си спомня точно,но май на 10-11 години беше моят син,когато започнах да го оставям сам и то само през деня.Не е било по-рано от тази възраст обаче.Твоята е момиченце,по-кротичка  ще да е и сигурно ти си знаеш най-добре.Ох,много ще ти е притеснено обаче.

# 3
  • Мнения: 4 665
Много...Живеем в нов квартал, на 12-ия етаж, не познаваме никой, а и за начало и ключа ще трябва да и взимам...направо не им се мисли

# 4
  • Мнения: 3 268
Няма ли начин наистина някой да я наглежда.И това с ключа е опасно,не дай боже да стане нещо,не може да излезе детето от къщи.Не искам да съм черногледа,но трябва да обмислиш добре какво би могло да се случи.Някоя пенсионерка от блока няма ли,да й даваш някой лев да я гледа.

# 5
  • Мнения: 1 426
В първи клас... С много притеснения... На 9-ти етаж... В нов квартал...

# 6
  • Мнения: 4 665
Справяше ле си?
 STef е права, че не бива да я оставя без ключ ама как да и го оставя...То ни така, ни иначе Sad

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
от отдавна. Но става дума за по цял ден. Не за скокването до м-н, примерно.
От 7г. и малко. Веднага след завършването на 1-ви клас. Нямам никакви проблеми. Справя се чудесно.

# 8
  • Мнения: 2 700
Касиди, защо не провериш по читалищата дали не организират градски лагери?
Аз съм от "квачките" и предпочитам да уплътня времето на дъщеря ми, отколкото да я оставям сама. Embarassed

# 9
  • Мнения: 4 665
Има. За съжаление И това на този етап няма как да си го позволя.Ще трябва да се примиря и да я оставя. За щастие работя на половин работен ден та поне това ме успокоява поне малко

# 10
  • Мнения: 3 268
Щом си но половин работен ден е приемливо.Тя сега е ваканция,може да не я будиш сутрин,за да спи по-до късно.Приготвяш й закуската,обяда и казваш като се събуди да ти се обади.После даваш наставления по телефона и това е.Вземай й касети или дискове от видеорентата да гледа и то половиния работен ден минал.Ще се справите.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Видях, че съм писала и в другата тема, но и тук ще кажа. Все още не ги оставям сами. Не мога, страх ме е. Но Наталия, която след месец-два ще стане на 9, мисля, че бих могла вече да я оставя сама, ако обстоятелствата го налагат. Тя е отговорна, сериозна, послушна и мога да й имам доверие. Ще ми се пукне душата, предполагам, но ако се налага бих могла. Брат й, който сега е на почти 7 няма начин скоро да влезе в групата на потенциално безопасните.

И аз мисля, че щом си на половин ден ще се справите и ще свикне детето. Оставяй й занимавки или й поставяй задачи. Когато е ангажирана няма време много-много да мисли за глупости. Аз и с моята така правя, дето я гледа човек. Задължително й поставям задачи за деня. И също като другите считам, че да я оставиш без ключ е опасно. Всичко става, детето трябва да може да излезе от жилището, ако не-дай-си-боже нещо непредвидено се случи.

# 12
  • Мнения: 3 743
За кратко време - да, например за час, но за повече, все още не смея. Дори и сега е с мен на работа,  доста му е скучно понякога Confused, но е абсолютно изключено да го оставя сам в къщи за 8 часа!

# 13
  • Мнения: 4 665
И аз я взимам с мен на работа, но на втория час вече и е супер скучно и започва да обикаля из офиса, което е доста неприятно

# 14
  • Мнения: 3 743
И моя син обикаля непрекъснато из стаите, но при нас има и голям двор, където излиза от време на време да рита топка с портиера Simple Smile Сега чистачката го взе да ходят за череши Wink, така, че ми го гледа целия институт Laughing

Общи условия

Активация на акаунт