махане на стара плобма по време на бременност!

  • 1 873
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Моля, кажете ми защото ще се побъркам! Днес ненормалната ми зъболекрака ми дълба в пломба от амалгама за да я маха! Цялата ми уста беше в метален прах!! Опитах се да не гълтам нищо, после като се прибрах у нас поврънах колкото успях. В шести месец съм, ако това изначение и разбрах, че това е опасно за бебето!! Моля кажете има ли някой подобен опит и информация за това!!!!

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Ами то, вредно или не, ти стои в устата от доста време нали? Сигурно всеки от нас има амалгамни пломби, включително и аз. В събота бях на зъболекар, защото един зъб се отчупи и на мен ми дълба около старата амалгамна пломба. Така, че си мисля, че не е смъртоносно, все пак  Sunglasses

# 2
Докато бях бременна втори месец ми убиваха нерви с "Арсен"-питах дали има опасност и ми казаха-не.Така че не се притеснявай-просто питай зъболекаря или Джипито-те трябва да знаят.

# 3
  • Мнения: 6 164
Кой ти каза, че е опасно за бебето?

# 4
  • Мнения: 574
На мен ми смениха една амалгамена пломба с бяла докато бях бременна, при това по мое желание. Не помня дали съм глътнала прашец, но едва ли е толкова страшно.

# 5
Ami vsa6tnost az do skoro hodih na zabolekar i to si upravjah dosta zabi .Taka 4e spored men njama ot kakvo da se pritesnjava6.6tom ti e nekomfortno ja mahai

# 6
  • Мнения: 2 891
Не се стресирай. Живакът от амалгамата си поемала достатъчно дълго време  Grinning Нищо ти няма.

# 7
  • Мнения: 1 321
По време на бременоста ми ми оправиха близо 10 зъба Mr. Green и амалгама ми махаха и зъбен камък абе всички екстри.Но е хубаво само да не ти вадят зъб понеже адреналина се повишава доста иначе за самата пломба не мисля че вреди.Бъди спокойна и си карай бременноста без излишни главоболия. Hug

# 8
  • Мнения: 163
Спокойно,на мен ми правиха около 10 зъба по време на бремеността и нямам никакви проблеми!Бебешки си е на пушка,само много риташе докато бях на зъболекарския стол.Сменях амалгами,вадих нерви и правих коронки,но зъболекарката ми обясни,че няма никакъв проблем за бебето!

# 9
  • Мнения: 393
 Hug  Hug благодаря на всички ви за успокоението!! И аз се информирах, ще кажа за всички, които се интересуват. Пломба от амалгама не е доказано, че вреди нито на бебето, нито на майката. Но не се препоръчва по време на бременност, тъй като живака е активен 2 часа докато се свърже със среброто. Това, което е в устите ни след това, не излъчва и не ядем живак. Това, което стържат зъболекарите от старите метални пломби е просто желязо - свързан живак със сребро, който не е опасен.
Пак благодаря!!   bouquet

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не се стресирай. Живакът от амалгамата си поемала достатъчно дълго време  Grinning Нищо ти няма.

   smile3521 Даааа,нищо страшно не е станало.

# 11
  • Мнения: 222
Споко, това със зъбите е нормално. До сега ми направиха вече 6 зъба, така че като се наложи трябва да се правят!

# 12
  • Мнения: 1 098
Не се притеснявай, няма никакъв проблем! Peace

Общи условия

Активация на акаунт