Малка дилема относно това с какво да захраня

  • 1 616
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте Мили мами.
Бях решила да захраня малката си принцеса с оризова каша но след дълъг разговор с педиатърката ми се убедих че наистина ще е по добре да започна с зеленчуково пюре.Та дилемата ми сега е с какво да почна понеже искам да започна с нещо готово а може би след това ще и правя аз...та при готовите няма само картоф и сега се чудя с какво да почна с тиква или с морков...моля ви помогнете ми да взема някакво решение

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Записвам се да следя от интерес.

# 2
  • Мнения: 487
Аз захраних с домашно картофено, след това прибавих и морков, но Ян много се запече. От тази гледна точка може би е по-добре да започнеш с тиква.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 064
Мисля, че няма кой знае какво значение. Аз лично започнах с домашно сварен картоф, разреден с кърма, но не се прие с ентусиазъм.

# 4
# 5
  • Мнения: 51
Тиква.После е по-лесно да въведеш с нея не толкова сладките зеленчуци.При нас проработи.Успех!

# 6
  • Мнения: 851
И аз съм за тиквата!!! Успех!

# 7
  • Мнения: 208
И аз те съветвам с тиква - заради запичането. И най- малките количества твърда храна променят режима на коремчето на бебето. Аз едва скоро се осмелих да дам морков с картоф (вече сме на 7 месеца). Чак сега му се регулира стомаха и почна да ака редовно. Пък и повечето бебета я приемат с охота.       

# 8
  • Мнения: 5 401
Аз също умувах каша или зеленчуково пюре и накрая реших да започна с картофче + кърма.

И аз те съветвам с тиква - заради запичането. И най- малките количества твърда храна променят режима на коремчето на бебето...

И при нас така се получи. Преди да захраня стомахчето му беше редовно, но за няколко седмици всичко се обърна наопаки. Но тиквата при нас не помогна. Чак като въведох сливи на Хипп, се нормализира отново.
Аз бих те посъветвала обратно - да въведеш тиквата като втори или трети зеленчук, за да не свикне малечката със сладкия й вкус.   bouquet

# 9
  • Мнения: 63
Аз също се записвам да следя темата защото след време и на нас ни предстои захранване, а и след толкова изчетен материал ми е голяма каша та такава тема е доста интересна.

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Аз избрах да захраня с оризова каша, плюсовете й сигурно си ги чела. Но щом като така или иначе си се отказала, от изброените, аз бих избрала тиква.

# 11
  • Мнения: 2 614
Ако избора е между тиква и морков САМО - то тиква, а иначе може да свариш 1 картоф, да разредиш с малко кърма и да пробваш така. След 3-4 дни прибавяш и тиквата, след още 4 морков... после + тиквичка и така....
Успех!

П.С. Би ли споделила как те убеди педиатъра, да не започваш с оризова каша? Не искам да става дебат, или да се заяждам, просто ми е интересно!
Благодаря!  Peace

# 12
  • Мнения: 163
Ние започнахме с АМ-АМ - картоф и морков - прие го изключително добре

# 13
  • Мнения: 22 528
Започнах с каша по съвет на педиатрите и ми е странно какви аргументи е дал твоя.Сподели,моля те.Иначе в Испания съветват въвеждане на твърдите храни да става с плодово пюре,но аз дадох зеленчуково:Картоф и кърма.Хапваше си го.Морковите там не ги препоръчват,заради високото съдържания на нитрати,които са склонни да задържат.Нека са от някое село или познати с градина.Нямахме проблем със захранването по тази схема.

# 14
  • Мнения: 214
Здравейте моето педи каза че с кашите съдържали повече въглехидрати и само ще ни надуят а в зеленчуците имало повече минерали,от които в момента бебчо повече се нуждаел а и ние сме в горната граница на нормата за килограми последния път на 29.05.2007(т.е.на 5 месеца и 9 дена бяхме 7800гр)и предполагам че на следващата консултация ще сме около 8400гр но ми каза че ако много настоявам кашата може да е второто което да въведа а не както повечето плодово пюре

Общи условия

Активация на акаунт