хранене на бебе на 7 месеца

  • 665
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте, искам да попитам какво ядат вашите бебета на тази възраст. нашият режим е следният: сутрин към 7 30 -кърма, към 11 ч. пак кърма, после на обед зеленчуково пюре + кърма но сега включвам месните пюрета и възнамерявам да увелича количествата до към 160 гр и да махна кърмата, после в 17 30 или 18 плодово пюре + кърма и вечер кърма. Та въпросът ми е дали плодовото пюре следобед може да замести хранене или трябва да е по-солидна храна като кисел или каша например. според педиатърката ни плодовото пюре нямало хранителна стойност и се давало между храненията. искам да заместя и обедното и следобедното кърмене и затова питам онези, които са го направили с какво са заместили следобедното кърмене и в какви количества. благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 2 807
на 7 месеца -> кърма, кърма и пак кърма  Wink
Колкото пъти си поиска  Grinning

# 2
  • Мнения: 348
Аз съм заместила обедното със зеленчуково пюре и следобедното с плодово пюре, а понякога каша. Яде по около 200 грама, а през останалото време е на кърма. Мисля след една седмица да вкарам месце. Страх ме е да му дам вечеря, защото ще спи цяла нощ вместо да цока  Crazy а ми се иска поне до годинката да го докараме, така че за момента най-много да заменя закуската  Hug

# 3
  • Мнения: 208
И ние сме на 7 месеца - давам зеленчуково пюре на обяд и плодово следобяд - между кърменията. Като количества досега го ограничавах, но вече не и сега си изяжда по цяло бурканче (от 130гр.). Тези дни дадох пуйка с тиква на HIPP (че ми се строи най- чисто откъм добавки разни). Wink Така че сега ще хапваме и месце по малко. Каши ядем от ориз и елда - давам ги на обяд, обикновено с малко плодово или зеленчуково пюре (тиква, морков, ябълка, круша). Смятам да давам на обяд два дни седмично месо, два дни каша (елда и ориз) и другите дни зелечуци. Почти съм заместила обедното хранене. Но ме притеснява дали малкото АМ, с което разреждам по-гъстите пюрета е достатъчно за едно ядене  newsm78  Че нали всяко ядене трябва да е млечно. На месните пюрета не смятам да слагам мляко.
Педи ми казва задължително да давам пюрета с мляко, но нещо им нямам доверие. Аз лично не видях на някое пюре да пише изрично АМ... Пишат си мляко и иди разбери...

# 4
  • Мнения: 318
Ние сме на 7,5м. и се кърмим.Наобяд давам зеленчyково пюре о/о 130гр. и се докърмваме,a отскоро слетобед давам и плодово,но все още нямаме заместено хранене.През останалото време сме само на кърма.

# 5
  • Мнения: 52
6,30-7,30 кърма 150 гр.+30гр. сок
10,00-10,30  180 гр. плодово или зеленчуково пюре през ден (когато има месо е зеленчуково)
13,30-14,00 130 гр. зеленчуково пюре или месно пюре + 50 гр. кърма + 30гр. сок
17,30-18,00 180 гр. плодово пюре или каша
20,00-21,00 150 гр. кърма + 30гр. сок

  Hug

има всичко, от което се нуждае и е мнооооого щастлива. забравих да спомена: мноооооого вода между харненията

# 6
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
на 7 месеца -> кърма, кърма и пак кърма  Wink
Колкото пъти си поиска  Grinning
И ние сме така  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт