Моля, дайте мнение.

  • 1 806
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Искам, ако може, да си сверя часовника, а именно, аз ли не съм наред и сам мнителна, или отсреща ме мислят за голяма глупачка, та ми хвърлят не прах в очите, ами направо камината си изметоха и хоп! мен посипват.
Та давам факти само, коментара е ваш.
Родителите на съпруга ми са разделени, свекърва си сам виждала 3 пъти, и тя толкоз е видяла децата на сина си, т.е.  не мога да кажа, че я познавам.По телефона се чуваме за големи празници, почти винаги плаче колко и е мъчно за децата, за нас (и мен включва, нищо че не ме познава). От 4 години сме в Канада, до сега няколко пъти е пращала картички за внуците си, друго няма. Аз нищо не искам, не ме разбирайте погрешно, ама за чий ми реве по телефона?! На мен ми е досадно да ме мамосва, децата с непознати не говорят, та не искат да и кажат нищо, то няма и какво.
Свекървата има и сестра в БГ, която много държи да и се звъни по телефона, да я уважават, и тя много ги обича тя наши деца....ама ...
Всъщност, някои ако може да ми каже колко струва картичка за дете, не луксозна, нормална, както и едни марки за стандартно писмо до Канада? Въпросната леля на съпруга ми си хранеше кучето с кренвирши за 7 кинта, а на любимите деца на племенника си купи биренки за 1.80 килото. Не че нещо, ама не съм я молила да ми храни децата с храна дето и помиярите не щат.
Просто искам да прекратя тази семейно-роднинска паяжина, и най-вече да ме правят на по-тъпа, отколкото сам.

# 1
  • Мнения: 431
Не пишеш дали свекърва ти има други деца или мъжът ти е едно дете. С кого живее, сама ли е?
Вероятно е самотна жената, по празници се размеква, нормално е да плаче.
За пращането на неща на внуците - не знам, може би си мисли, че там си имате всичко, ти сама казваш, че не познава децата, сигурно няма и да знае, какво да им прати. Не пишеш по каква причина не се познават децата с баба си...

Една картичка + марки ще излезе към 2, най-много 3 лева.

Не бих действала така с рогата - чувате се няколко пъти в годината, толкова много ли е това за теб, толкова ли е непоносимо? Нека само мъжът ти говори с тях, или се редувайте... Все пак им е баба на тези деца, а ти може би ги настройваш с отношението си, та нямат какво да кажат на баба си.

# 2
  • софия
  • Мнения: 636
Не контактувай с подобни индивиди. Затваряй телефона или им кажи, че е грешка Twisted EvilТо простотията си има граници. И аз не обичам излишно някой да се прави, че хората са му домилели като иначе не ги е виждал. Това са пози, бъди щастлива, че си далеч от тях да ти кажа.

# 3
  • Мнения: 420
Има си приятел там, редовно праща пари на сестра си и на брата на мъжа ми, но не е това, което ме дразни. Дразни ме, че години наред от дъжд на вятър праща картичка, тя и сестра и, т.е. лелята на мъжа ми. Искат обич, уважение...ама това са неща , които се заслужават!
Затова питах колко струва картичка и марки, щот само се реве по телефона ( за мен това е лицемерие, аз не искам някой да ми обича непременно децата), колко са бедни, да знам и това, не тънат в богатство и не меря обич с пари, ама излиза, че за една година от 365 дни все могат да се спестят 3 левчета като толкоз обича деца! Дразни ме това лицемерие, нищо друго! Аз нищо не искам, тук им давам много повече на децата ми, та няма нужда от нищо, ама една картичка или мартеничка за едно дете...не сме без мартеници останали и не е до там въпроса...просто е грозно да ти реват по телефона колко ти любят децата безмерно, а в същото време.... просто и грозно...
аз не съм казала нищо досега, не съм с рогата напред, мълча си, криво ми е че ме правят на идиот само, а покрай мен и децата ми, но това не ни пречи да спим добре, както и да се радваме на топлото време.

# 4
  • Мнения: 420
Не контактувай с подобни индивиди. Затваряй телефона или им кажи, че е грешка Twisted EvilТо простотията си има граници. И аз не обичам излишно някой да се прави, че хората са му домилели като иначе не ги е виждал. Това са пози, бъди щастлива, че си далеч от тях да ти кажа.
Аааа, ма не мога да затворя, аз набирам, нали искат обич-уважение....а и парите отиват в саламите за кучета!
Ми каъ6тиало, то аз две деца имам, кат сложиш Коледа, Великден, Рождени дни по две, ми то към 20 кинта вратва! За мен и мажа ми не, само за хлапчовците! Ми то тва е близо 3 кила за кученцето!
За съжаление обаче, все аз се налага да говоря, на мъжа ми му е противно...няма смисъл да обяснявам защо, та ако не се обадя...обикновено скандал на майка ми се прави, за седемте ми години, за уважение към по-възрастни, за наследства разни ( не им ща нищо !!!!!!) дигат на жената кръвното. Майка ми е в БГ и не и звъня всеки ден, не е тя човека, на когото да си лисват помията, ама...та звъня, къде да ходя, инак тормоз за мама....


# 5
  • Мнения: 2 563

Аааа, ма не мога да затворя, аз набирам, нали искат обич-уважение....а и парите отиват в саламите за кучета!
Ми каъ6тиало, то аз две деца имам, кат сложиш Коледа, Великден, Рождени дни по две, ми то към 20 кинта вратва! За мен и мажа ми не, само за хлапчовците! Ми то тва е близо 3 кила за кученцето!
За съжаление обаче, все аз се налага да говоря, на мъжа ми му е противно...няма смисъл да обяснявам защо, та ако не се обадя...обикновено скандал на майка ми се прави, за седемте ми години, за уважение към по-възрастни, за наследства разни ( не им ща нищо !!!!!!) дигат на жената кръвното. Майка ми е в БГ и не и звъня всеки ден, не е тя човека, на когото да си лисват помията, ама...та звъня, къде да ходя, инак тормоз за мама....


Защо обич трябва да се засвидетелства с пари и подаръци? Не прави грешка да съдиш роднините си по това кой колко харчи за децата ти. Майка ми прави същото "Калеко ти нищо не ти праща, баба ти ходи по екскурзии, пък на тебе купува пластмасови пръстени, вуйчо ти само едни мизерни 60 лв ти даде за сватбата" и прочие неща, които звучат много грозно.  Резултатът е, че се е скарала с 90% от фамилията и де факто никой не може да я понася, включително и аз.

Просто приеми секвърва си такава, каквато е, и на теб ще ти е по-лесен животът. Какво толкова като те мамосва и ти плаче по телефона 2-3 пъти в годината, не е като да ти седи в кухнята и да те командва.

# 6
  • Мнения: 420
Не е това, за парите де,  Hear Again. Аз като не обичам найкои, не му се обяснявам в любов просто.
За нищо не ми е, нищо не ща от тях, свекървата и сестра и ми вдигаха тон, защо не съм ги ПОМОЛИЛА да ни дадат злато за халки! Ми купихме си ги ние, не сме малки, от мойта рода също не съм искала нищо! Децата са си наши, бракуването ни също, кво толкоз има, големи сме, така си го бяхме решили. Няма тук повод за сърдене, ама пак намериха кво и що...единственото, което искам, е да ми оставят семейството на спокойствие, ама то не е толкоз лесно, щото на брата в БГ се приказва, мажа ми страда, а не е от хората, които споделят. На него искам основно да спестя това-онва, с нищо не е заслужил, той винаги е бил 99та дупка на кавала на ценностната с-ма на майка си...
Ама те са много просташки отношения, мислех, че като дойдем тук ще го откъсна от тази порочна среда...напоследък брат му твърди, че бил депресиран и му се мре, що немал нищо, ни жилище, в 1 стая живеел...освен да гърбим ние тук, да му купиом, щот в Канада доларите ги берем по дърветата. Не съм говорила с момъка до сега, и не желая, ама май скоро ще мушна 2 бири в повече, да си кажа.

# 7
  • Мнения: 2 563
Не е това, за парите де,  Hear Again. Аз като не обичам найкои, не му се обяснявам в любов просто.
За нищо не ми е, нищо не ща от тях, свекървата и сестра и ми вдигаха тон, защо не съм ги ПОМОЛИЛА да ни дадат злато за халки! Ми купихме си ги ние, не сме малки, от мойта рода също не съм искала нищо! Децата са си наши, бракуването ни също, кво толкоз има, големи сме, така си го бяхме решили. Няма тук повод за сърдене, ама пак намериха кво и що...единственото, което искам, е да ми оставят семейството на спокойствие, ама то не е толкоз лесно, щото на брата в БГ се приказва, мажа ми страда, а не е от хората, които споделят. На него искам основно да спестя това-онва, с нищо не е заслужил, той винаги е бил 99та дупка на кавала на ценностната с-ма на майка си...
Ама те са много просташки отношения, мислех, че като дойдем тук ще го откъсна от тази порочна среда...напоследък брат му твърди, че бил депресиран и му се мре, що немал нищо, ни жилище, в 1 стая живеел...освен да гърбим ние тук, да му купиом, щот в Канада доларите ги берем по дърветата. Не съм говорила с момъка до сега, и не желая, ама май скоро ще мушна 2 бири в повече, да си кажа.


Представяш ли си колко по-зле щеше да бъде, ако бяхте в България?! Аз все си казвам каква съм късметлийка да съм на повече от океан разстояние от неприятната рода. Пак ме тормозят, но нали не са ми в къщата, гледам да не мисля за тях. Ако прекалят, поставяй ги на мястото им, иначе не им се връзвай, не си хаби собствените нерви!

# 8
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Смятам,че те са решили вместо да пращат картички да звънят,така поне ви чуват.....или така разбрах историята.
А доколкото аз знам биренките са доста по скъпи от 1.8 килото (ако е това на което тук му казват така) Flutter

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз нищо не искам, тук им давам много повече на децата ми, та няма нужда от нищо, ама една картичка или мартеничка за едно дете...не сме без мартеници останали и не е до там въпроса...просто е грозно да ти реват по телефона колко ти любят децата безмерно, а в същото време.... просто и грозно...

а ти пратила ли си им картичка?

аз всяка година пращам на моите приятели картички по различни поводи и никога не получавам. и мартенички не получавам.
но това не ги прави по-малко мои приятели.

да дариш нещо, дори и картичка, означава да дадеш нещо и да неочакваш нищо в замяна.
а ти май искаш за всичките сълзи, дето ти ги ронят по телефона, да ти пращат поне  картички.

наистина незнам защо се ядосваш.
като те дразнят тези телефонни разговори, намери начин деликатно да се измъкнеш и да оставиш съпруга ти да се оправя с родата си.  bouquet

P.S. не го приемай лично. наистина не разбирам защо се дразниш. след като си в Канада толкова лесно можеш да си прекратиш неприятните за теб контакти.

# 10
  • София
  • Мнения: 392
аз също предпочитам да звънна един тел.,отколкото да ходя по пощите да пускам картички и те да пристигнат след половин месец примерно.защо мислиш че е до парите? за плаченето по тел също мисля че е истинско-ми ако твоето дете е на толкова далеч от теб и на теб ще ти е мило за него и семейството му,дори да не сте толкова близки. Peace

# 11
  • Мнения: 474
Аз не бих се тръшкала така за няколко телефонни разговора, които трябва да проведа "по задължение". Приемаш го като работа и го свършваш. Но аз съм от хората, които никога не прекъсват връзка с роднина. Още повече, че тази жена е баба на децата ти. Защо не ги познава не пишеш, но животът предлага какво ли не, всякакви изненади и драми. Представи си, че дойде някакъв  момент и тази жена се наложи да ги гледа- тя им кръвна роднина? Като и без това не се виждате с нея и не ти е непрекъснат дразнител- какъв ти е проблема да поддържаш исканото от теб отношение. Ти по телефона ли разбра, че е лицемерна, след като не се виждатепо толкова време...

# 12
  • Мнения: 420
Ами не вярвам на сълзи, защото и в БГ като си бяхме беше същата работа, лелята с еФтините биренки не идваше до къщи, че тролейното билетче било скъпо. Предлагала сам и да и повикам такси, като и е толкоз драго да ни види бебетата. Веднъж и аз не знам как я притиснах, та дойде...ми то 3 кила злато по нея, за последни моди дрехи да не споменавам, не ме вълнува, суетна е жената, кеф и е да ходи като социалистическа продавачка в плод-зеленчук, и перхидрол да се лее с литри (тук вече сам гадна!) .
Лицемерието ме дразни, само това, нищо друго!
Бе океана минах да се махна, пак намират подмолен начин да действат. Свекърва ми е бив6а сектантка, в устата и е основно "Бог да ви поживи,. дай Боже, ти на Бог чакай...." и други такива литании. Аз съм християнка, но нейното е в повече.
Аз картички сам пращала, и още пращам, нищо не искам от тях, само да ме оставят на спокойствие. Веднъж казах на свекърва ми, че децата не я познават и няма да говорят с нея, защото са инструктирани с непознати да не говорят, по никакъв повод. Ами стана и мъчно, да им беше пратила снимка на себе си поне, да знаят, че имат и друга баба, то и това явно е много скъпо....сугурно 3-4 евро идва, къде ти!

# 13
  • Мнения: 420
Аз не бих се тръшкала така за няколко телефонни разговора, които трябва да проведа "по задължение". Приемаш го като работа и го свършваш. Но аз съм от хората, които никога не прекъсват връзка с роднина. Още повече, че тази жена е баба на децата ти. Защо не ги познава не пишеш, но животът предлага какво ли не, всякакви изненади и драми. Представи си, че дойде някакъв  момент и тази жена се наложи да ги гледа- тя им кръвна роднина? Като и без това не се виждате с нея и не ти е непрекъснат дразнител- какъв ти е проблема да поддържаш исканото от теб отношение. Ти по телефона ли разбра, че е лицемерна, след като не се виждатепо толкова време...
Не се тръшкам, не обичам лицемерие. Виждала е внуците си малко, защото е заминала преди повече от 10 години в Италия, там живее.
Да ме пази Господ от нейното гледане на моите деца и нейни внуци!
Ако стигна до там, в Канада има достатъчно детегледачки, вече сам им ползвала услугите и знам за какво говоря. Тя собствените си деца е зарязала, та на сина си ще гледа! Имала си е причини предполагам, не ме вълнува това, искам само тя и сестра и да не се месят през океана в моето семейство, а именно, мажа МИ и децата НИ.
Толкоз ли е много? и защо се тормози моята майка, това също не разбирам.

# 14
  • Мнения: 459
Явно такъв й е характера на свекърва ти. Само ти можеш да промениш нещата, както желаеш.

Общи условия

Активация на акаунт