Разстройство и слуз при изключително кърмено бебе

  • 760
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 096
Здравейте,
детето ми има някакъв проблем с изпражненията и искам да знам как да процедирам. Ситуацията е следната: преди две седмици изпражненията му станаха доста редки. Ака около 7-8 пъти на ден и има известно количество слуз. Акото му е с консистенция на нектар от кайсии без характерните за кърмачтата ядки в него. Често е и с зеленикав цвят. Преди седмица минах на диета - основно ориз и картофи, кисело мляко и сокове. Избягвам зеленчуците и плодовете, но няма подобрение. Вчера го водих на лекар. Преслуша го прегледа го и няма никакви други признаци на заболяване. Чисти гърди, нос, гърло. Изписа му оризова вода, бифидус и ентерол. Мен ме съмнява тези неща да излекуват проблема. Могат да намалят броя на изхожданията но причината за това остава. Да отбележа че сме изключително кърмени с майчино мляко по 7 пъти в денонощието. Наддава добре за сега.
Да водя ли детето на гастроентеролог? Да искам ли микробиология на изпражненията? Има ли опасност от обезводняване? Какво да правя за да му помогна?

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! В момента върви вирусна инфекция протичаща с леко разтройство, но задържащо се 5-7 дни. Кърмете бебто и му давайте чай от шипки и ентерол, но ако това разтройство продължава повече от 4 дни е добре да се вземе анален секрет.

Общи условия

Активация на акаунт