Няколко въпроса за домашните пюрета?

  • 369
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
 Тук прочетох доста неща, но не намерих отговори на някои въпроси. Благодаря предварително за отговорите и се надявам, че ще помогнат и на други майки! Grinning

  --Замразено пюре може ли да се размразява в микровълнова?

  --Току-що приготвено пюре колко време може да остане на стайна температура и в хладилник?

  --Прочетох тук, че горещото пюре се насипва в бурканчета и те се обръщат с капачките надолу, за да се запечатят. Но после при отваряне не се чува звука от хлътнала капачка. Това значи ли, че не са затворени добре? Иначе ги отворих доста трудно!

  --Бурканчетата на Ganchev и Hipp стават ли за гореща стерилизация и колко време - 5-10 минути?

  --Колко време може да стои замразеното пюре във фризера?

# 1
  • Мнения: 393
Мога да ти отговоря на повечето въпроси
Замразено и незамразено пюре можеш да слагаш в МВ , само че внимателно разбъркай след това, защото храната се затопля неравномерно и може да стане сериозно изгаряне  Naughty
Току що приготвено пюре си го слагай веднага в хладилника, че при тези жеги навън не е добре да стои. В хладилник може да стои 48ч нестерилизирано.
Ако капачката не щракне при отваряне, значи не е запечатано. При пълнене гледай да не ги препълваш бурканчетата, за да може да дръпнат капачките. Забележи докъде са пълни купешките пюрета и ги пълни и ти по толкова.На мен не винаги ми се получаваше запечатването и тогава ги слагах да поврат около 5-10 мин .Като ги извадя от водата ,в която са врели пак ги обръщам с капачките надолу.
Берканчета на всички производители стават за тази цел.
Замразено пюре ,мисля най-много 6 мес. може да стои, пък и повече от това едва ли ще ти е нужно Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
Всичко казано е така,само че немога да се съглася че капачките на тези бурканчета ставт за варене.Старите на Ганчев-да ,но сегашните са същите като на Хип.По-скоро на АМ-АМ са подходящи за целта.

Общи условия

Активация на акаунт