Къмене и килограми!!!

  • 1 309
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Може ли да кърми ме успешно и да не приличаме на топки Cry?Има ли начин да отслабна без да намалее кърмата? newsm78Почнах да правя коремни преси,и корема ми се стяга, Naughtyно това не е достатъчно!Вие как се справяте!Лошото е че след раждането съм качила още 5-6 килограма! ooooh!

# 1
  • Мнения: 1 117
Аз намалих хапването ,че нещо се бях поотнесла. Confused Но пия много течности - вода по 1,5л и толкова айрян. Лактогонен чай също. Хляб и тестяно избягвам. Както и сладкишите позабравих. Като седна да се храня , не се тъпча. Но през целия ден ръфам моркови , краставици, череши , банан . Не знам какъв ще е резултатът Wink
Само с тези коремни преси ме хваща много мързела Tired

# 2
  • Мнения: 294
аз отслабнах изведнъж от самосебе си някъде към 7мия - 8мия месец след раждането, при изключително кърмене Grinning

# 3
  • Мнения: 2 467
Към годинката след раждане бях фиданка с шкембе  Laughing Сега пак качих яко и пак съм с шкембенце  Blush Но качването ми няма нищо общо с кърменето. Корема също.

# 4
  • София
  • Мнения: 191
От опит ще ти кажа, че има начин.
И аз качих килца след раждането, понеже все ядях, "за да имам кърма".
Като стана човекът на годинка, си казах, стига съм се освинвала вече. По-малко храна, повече движение - и отслабнах. Пък и кърма има още.

# 5
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ами кърмя вече повече от година и половина. Не мисля че съм лоена топка, но не съм и момата от преди 10 години  Mr. Green
Яж балансирано и умерено!Поемай повече течности, плодове, зеленчуци - сега тепърва ще се почва с изобилието им.

# 6
  • Мнения: 12
 newsm78
не виждам много връзка между тъпченето и кърмата...
аз откакто съм родила си ям нормално, понякога даже не успявам от тичане насам натам, към шестия месец напълно си влязох в старите дрехи,
само за стягане и спорт нещо не ми остава време... Embarassed
кърма имам, а и вече сме почти на осем месеца
смятам че ежедневните разходки с количката по 1-2 часа доста допринесоха Thinking

# 7
  • Мнения: 160
Дебело искам да подчертая,че не се тъпча нито се храня повече от преди,дори от липса на време се случва и да пропускам хранене,малко ми изигра лоша шега бирената мая от нея качих за кратко 3-4кг ., а и си хапвам по малко шоколад,но явно е , и до метаболизъм!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 162
аз отслабнах изведнъж от самосебе си някъде към 7мия - 8мия месец след раждането, при изключително кърмене Grinning

И аз така. Само че при мен се случи след годинката. С първото ми дете- кърмено едва- едва до 3я месец беше същото.

# 9
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз понамалих лекичко храната, махнах сладкото и белия хляб, но наблягам на течности, салатки, мляко. Пия профилактично и лактогонен чай. От както сме вкъщи- вече 3 месеца- отслабнала съм общо 4 кг. Имам още 2 кг отгоре, но внимавам с храненето, че кърмата е важна, нали!!

# 10
  • Мнения: 535
Аз даже и диети съм спазвала и не е имало проблем. Смъквам лесно и количеството кърма по никакъв начин не се влияе от това. Но... нямам волята да смъкна още и да се харесам истински ooooh!

# 11
  • Мнения: 236
Аз четох че намаляването на приетите калории с 500 на ден не оказва никакво влияние на кърмата. А и още повече точно толкова калории са нужни да махнем от менюто си за да може да отслабнем трайно. Аз лично бързо свалих килцата след раждането, с толкова тичане, после останаха 1-2 дето неискаха да се махат. И от няколко седмици съм намалила хляба, сладкото, газирано не пия откакто съм родила, защото чух че чрез кърмата не влияело добре на малките. И свалих около 4 1/2, имам още поне 5-6 да сваля, още повече че преди да почнем работа по следващия бебшок, искам да съм по-слабичка.

# 12
  • Мнения: 33
Аз след като родих свалих 3 кг. и като се застопорих на едни килограми, няма мърдане!!! Започнах една диета, намаля ми кърмата. Спрях диетата и сега ям без да се ограничавам. Не качвам, но и не свалям. А трябва доста килца да стопя, ама от спорта ме болят всички стави. Незнам кога ще се почуствам пак нормален човек?? Sad

# 13
  • Мнения: 306
на мен разделното хранене ми помогна да сваля 5кг за два месеца, без това да се отрази по някакъв начин на кърменето на дребосъка Wink

 hahahaсега съм нарочила още 5 килца, а край на кърменето не предвиждаме скоро, тъй че - начин има Sunglasses

но, изглежда битува някакво обществено мнение, че кърмещата жена е дебела такава newsm78 една позната тези дни ме изгледа маса недоверчиво - уж кърмиш на поискване, а си отслабнала Twisted Evil

пп. добавям, че са ми чужди почти всякакви физически деятелности открай време Rolling Eyes Blush

# 14
  • Мнения: 253
И мен това живо ме вълнува. Даже бях пуснла подобна тема преди 2 дена. След раждането качих 6 кг. Към третата седмица минахме през период на бърз растеж и кърмата ми не стигаше. Всички ми повтаряха да се храня добре и аз започнах да се тъпча. За 2 дена намалих хранара, но май ми намаля и кърмата, затова засега ще отложа диетите. Просто ще гледам да се храня качествено.

А пък иначе като гледам колко кльощави майки има, малко се подтискам. Чудя се дали са кърмачки или не. Може би всичко си е до организъм, не знам. Засега по-важно ми е да има млечице за бебчо, затова слабеенето ще го поотложа.

Трябва ми нов гардероб за лятото  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт