Кърмене и рибено масло

  • 2 936
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 982
Може ли да се пие рибено масло (Ескимо, Омега-3 и т.н.) по време на кърмене?  newsm78
В Библиотеката не открих нищо по въпроса.

# 1
  • Мнения: 10 982
Побутвам си темата Confused

# 2
  • Мнения: 1 081
Май може, даже, мисля, е препоръчително. Спомням си, че четох за това из постовете на basilisk, по една тема за рибата. Но не се сещам точно, за да я изровя и да ти метна линк. Дано да се включи:)

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може - даже е много хубаво, защото има директно отражение върху профила на есенциалните мастни киселини в кърмата, така че и детето получава повече от полезните мазнини Hug

# 4
  • Мнения: 10 982
Благодаря ви Hug Преди да забременея редовно взимах рибено масло, но после ме уплашиха, че не бива да го пия, а и покрай лекарствата за задържане щеше да ми се събере много.
Сега ще го започна отново, има страхотен ефект върху целия организъм, особенно за ноктите и косата. Peace

# 5
  • Мнения: 385
На опаковката трябва да има съдържание, изписано на латиница /или в листовката/! Свери го на този сайт и дай инфото насам!
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

# 6
  • Мнения: 1 896
Няма проблеми да се пие - в Скандинавия даже на новородени бебета го дават вместо Вигантол - щото е естествен източник на витамин Д и като такъв е за предпочитане пред синтетичната добавка.
Единственото, което леко би ме притеснило, е начинът на извличане, защото големите хищни морски риби, от които се добива, трупат много живак в тялото си. Даже си мислех да пиша на разпространителите на рибеното масло, което се продава в България, да ги питам дали маслото им е пречистено от живак, ама така и не съм се наканила. Иначе на опаковката се хвалят колко им е чист продуктът. Някой ако иска да им пише и да ни светне тука. Ако аз го направя скоро и получа отговор, ще докладвам.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 249
Нещо повече - препоръчва да се взима от майки на деца с алергии/фам. обременени по време на бременността и кърменето.

basilisk, пишат, че го пречистват: http://www.fishoilandomega3.co.uk/resources/why_every_child_should_be_taking.htm

Общи условия

Активация на акаунт