Как се диагностицира трихомониаза?

  • 1 194
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
Или трихомон-нещо-си, не съм сигурна така ли се пише. newsm78
Значи една приятелка отишла на лекар, с някакво течение, той погледнал и веднага казал, че е това, написал рецептата и айде... Аз много се учудих, като ми го каза, защото на мен всички диагнози ми ги поставят, след като ми вземат секрет, след три дни се обаждам и ми казват има ли ми нещо, няма ли ми. И като бях бременна и преди това и сега така си процедира моята гинеколожка. И не мога да повярвам, че ей така с един поглед се поставя диагноза.  Crazy
Някой знае ли тази болест може ли да се диагностицира с поглед? Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 1 941
Ами някои се правят на големи специалисти и гледат на око Wink
И аз имах такива попадения. Гледат по цвета и миризмата на течението и решават, че има и бактерии не само гъби, защото е различно като са и двата вида микроорганизми. Но това не важи винаги и не може да се познае точно.  Peace

# 2
  • Мнения: 6 164
А какви са възможностите да се заразиш с това?

# 3
  • Мнения: 9 063
С поглед може всичко да ти кажат, ама не е гаранция че ще е правилно - само микробиологията показва какво всъщност има.
Предава се по полов път. Редки са случайте, когато причината е недобра хигиена, замърсена тоалетна и т.н.
Лечението се провежда често с Флажил, но и с други медикаменти. лекуват се и двамата партньори.

# 4
  • Мнения: 1 984
много често трихомонас вагиналис е заразен с хламидии. така че след лечение на трихомонаси задължително изследване за хламидиоза.
пп. много е смешно но знаеш ли още какво предизвикват трихомонасите? е друг вид е но - пародонтоза.... любим лаф за маса. Sick

# 5
  • Smallville
  • Мнения: 994
Според мен задължително се прави микробиологично изследване,трихомоните не се виждат на микроскоп,за разлика от гъбичките например.Кажи на твоята приятелка да смени лекаря Peace

# 6
  • Мнения: 6 164
Той и на микроскоп не е гледал, само й погледнал м/у краката Laughing ... И питам как се предава, защото възникнал и страшен скандал с гаджето й, кой е виновния и откъде го е пипнал. Crazy
И затова й казах, че може дори да не е тази диагнозата, имайки предвид как е поставена. Tired

# 7
  • Мнения: 3 157
тоя лекар си е за бой GrinningСъвсем сериозно-аман от ,,некадърници,,

Общи условия

Активация на акаунт