Посъветвайте ме

  • 471
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 053
Тъй като се указа,че сме алергични от жълтъка,педито ми препоръча да изчакам да станем на 1 годинка и тогава да ходим на кухня /аз все още не съм взимала храна от кухня/,но моля по опитните мами да ми кажат дотогава какви ястия да давам на дъщеря ми?
Засега ядем: АМ, попара,грис,каши,пюрета /плодови,зеленчукови и месни/,бисквити и пресни плодове.
Благодаря ви предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 27 524
При алергия трябва да се изчака 3 годинки, за да се даде жълтък. А в детските кухни слагат, така че според мен не може да я записваш изобщо. Ти ще си прецениш, де.
Щом е само към жълтък алергична, то тогава може да й даваш всичко останало, което НЕ съдържа яйца. Изборът не е малък.

# 2
  • Мнения: 46 511
Ами ти си изредила всички видове ястия, няма какво друго Laughing

Вкъщи слагаме жълтък само на ядене със заливка, така че нямаше проблем да си яде от всичко.

# 3
  • Мнения: 1 053
Благодаря Блонди и Никол   bouquet
Питам понеже като кажа на някои мами какво ядем и всички ме гледат неудомяващо и ми казват,че сме големи вече за пюрета и трябвало да и давам манджи и супи  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 17:42 от miss_74

# 4
  • Мнения: 46 511
Пюрето какво е според тях? Нали е пасирана манджа или супа  Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
И на моята дъщеря менюто е такова, не съм се замисляла дали е голяма за пюрета, но както е казала Никол на практика пюрето е пасирана супа или манджа. Можеш да и готвиш. Това, което се дава в кухнята за деца на тази възраст обикновено е някаква водниста супа, пюре и нишестен крем, така че не мисля, че изпуска нещо съществено детето.

Общи условия

Активация на акаунт