Искам съвет за моя случай!

  • 619
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
Много време вече се тормозя, че моето дете не иска да яде! Единственото, което желае, е кърмата!

Бяхме изключително на кърма 6 пълни месеца и постепенно се захранихме, първо с ориз и зеленчуци, а по-късно и с плодове! Но така и не можем да си изядем дневната доза, дори и половината! Ставаме много нервни и неспокойни! Наистина, имаме си 6 зъба за 40 дни, но това не ме успокоява! Все си мисля, че трябва да яде!

Та искам да ви питам, дали да мина отново само на кърма и да опитам по-късно да давам пюренца отново!

Благодаря Ви за мнението!

# 1
  • Мнения: 1 081
Единственото, което мога да те посъветвам, е да не насилваш детето. Аз както се чудех, че моето дете изяжда 4 х 100 грама твърда храна дневно, от една седмица не е помирисвал лъжица. Отдавам го на жегите, че суче от жажда, защото зъби в момента май не му растат. Каквото му се яде-ще яде. Гладни не седят Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 205
Аз не бих прекъсвала захранването, но бих давала по-малко, отколкото желае да изяде за известно време. Примерно ако яде от зеленчуковото пюре на обяд по 10 лъжички, бих давала 5-6. Друго - детето обича ли да яде разнообразно или предпочита ограничен брой храни? Ако е първото, всеки ден яденето трябва да е различно (нашият случай беше такъв, ако повторя ядене - отказваше категорично да яде). Ако е второто, давай известно време само любимите неща, по малко. След 2-3 седмици пробвай да включиш нещо ново, ако не иска - не настоявай. Не е беда детето да яде еднообразна храна, стига тя да му доставя необходимите хранителни вещества. Щом го кърмиш, значи си има всичко необходимо. Ако не настояваш да изяжда всичко всеки ден, един ден ще си поиска допълнително, ще поиска и да разнообрази менюто.

# 3
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Еми, то с тая гола кърма, си е за притеснение Mr. Green......?!?!?!

Сега сериозно - нищо му няма на детето, къде е писано колко трябва яде? Колкото иска, толкова! От моя опит с дъщеря ми само мога да кажа, че се тормозиш излишно. Аз така се тормозих месеци наред и резултатът беше, че тя пак си изяждаше точно толкова, колкото тя си искаше и не можех по никакъв начин да я накарам да изяде повече. Първо готвех и хвърлях, после почнах да купувам пюрета, да отварям по 2-3 на ядене, само и само да хапне нещо.... и пак хвърлях... Кърма, обаче, никога не отказваше, а и аз не й отказвах. И така в даден момент, много бавно и много славно, около 1год и 4-5 месеца, започна да яде повече и "по-нормално" според "стандартите".

# 4
  • Мнения: 8 242
А колко е тая дневна доза? И кой реши, че тя е правилната  Crazy
Тони до към 10тия месец ядеше по 50-60 гр. .. Не е искал повече, не съм го и насилвала..

# 5
Недей да се притесняваш, до първата годинка храната е само за опитване, а не за наяждане. Ако има поне 4-5 мокри памперса на ден, и ака веднъж на няколко дена, си набавя достатъчно, дори и само от кърмата.

Оставяй детето да яде колкото иска и не го насилвай. Предлагай храна както обикновено. Пробвала ли си да даваш храна с която бебо може сам да се храни - парченца хляб, кракери, бисквити, парченца плодове?

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Да ти кажа, честно според мен зъбите са си доста голям проблем, в смисъл, че от тях бебоците наистина не искат да ядат. Помня, че сестра ми имаше такъв проблем с племенницата ми, с дни не искаше да яде, но с времето нещата се оправиха. Не си спомням някога да я е насилвала да яде. Колкото изяде - толкова

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
к

# 8
  • Мнения: 185
Нашата сладуранка също не изяжда количества. Половин бурканче от пюре на едно хранене най - много! Но пък много обича да й даваме разни неща от масата, да опитва. Нали това е целта в тази възраст - да се запознават с вкусовете. Понякога и на мен ми минават притеснения (особено, когато баба й ми заяви, че заради сученето не се храни с необходимата й храна), но за тази възраст всичко това е нормално.
Мисля, (от опита ми с каката), че гоненето на количества прави децата злояди. Следи интереса му към храната, поощрявай го да опитва разни неща и също внимавай за признаци на нежелание. Лично аз намерих доста полезни неща по тази тема в библиотеката  Peace
 Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 344
И нас ни мъчат зъбки но имаме апетит.Недей да прекъсваш захранването.Просто му дадай толкова колкото иска и не го насилвай.Отначало и ние бахме така.Изяждахме по половин бурканче.А сега изяжда за 15 минутки максимум цялото бурканче.Мойта е голяма лакомница. Simple SmileПонякога има периоди в които не иска много да яде.Аз не я насилвам колкото толкова. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 385
Благодаря ви за споделения опит, момичета! Взех решение сама за себе си! Няма да позволявам повече да се тормозия за този "проблем", защото не се отразява добре нито на мен, нито на беба! Ще и давам само толкова, колкото поиска, и такова, каквото поиска!
Ана-Мама, давам и корички хляб, бисквити и бишкоти, гризини и солети! Тях ги харесва, но аз го отдавам на това, че си чешка венците с тях!
МалкаМама, точно това оставих Ивана да прави тази вечер! Сама си топеше хлебчето в соса от моята чиния! После смело бръкна в салатата ми! Надявам се, че не съм сгрешила, като съм и дала!

# 11
  • Мнения: 185
точно това оставих Ивана да прави тази вечер! Сама си топеше хлебчето в соса от моята чиния! После смело бръкна в салатата ми! Надявам се, че не съм сгрешила, като съм и дала!
Точно това имах предвид!  Laughing И ние сме така!  Heart Eyes

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
Ха, че защо мислиш, че имаш проблем? Моя син не изяжда никога повече от 50-60 мл на два приема за ден, общо 100мл за ден. А е пухчо, як и набит.  Mr. Green Аз не се притеснявам особено, по-точно никак не се притеснявам. Видимо е здрав и се развива добре.

# 13
  • Мнения: 5 401
И моя синковец не яде по учебник.  Confused  Другите бебоци на неговата възраст, а и по-малките, изяждат 220 г пюре, а моя макс 150 и то с много уговорки. Не помня от кога не съм го хранила без да се притеснявам. Постоянно трябва да държи нещо интересно в ръце и да му  се лензиш насреща, за да си отключи устата.  #Crazy Три поредни месеца не беше наддал и грам. Педиатърката ме побърка, извика ни на пробно теглене (сякаш е едномесечен), но ето че сега дръпна малко.

Не зная дали е от зъбите, от жегата, дали е от инат, дали не му харесва предлаганото меню или нещо 15-то. Мисля че е от всичко накуп. Оправия няма засега!  ooooh!

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
На година и 4 месеца /почти/ изяжда евентуално едното бурканче от детската кухня /супа или ядене/ + малко солети + половин банан  -  и това за цял ден. В останалото време виси на цицата. А последните три дни и това отказва да яде ...

Не се притеснявай и този период ще мине ... Каката ми беше същото злоядо дете , а сега ... няма наяждане ...  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт