Почистване на диван

  • 8 515
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 447
Здравейте момичета !
Предварително се извинявам ако е имало такава тема,но ми предстои почистване на дамаската на дивана.И се чудя с какъв препарат да ползвам,вие с какво почиствате вашите ?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Желателно е перяща прахосмукачка.Чисти идеално.
Ако нямаш такава ,можеш да се обадиш на някоя фирма.
Не е скъпо,а и колко работа ще си спестиш ако сама търкаш.Отделно кой знае кога ще ти изсъхне дивана.

# 2
  • Мнения: 728
Вениш за килими и дамаски.

# 3
  • Мнения: 5 228
Аз почиствам диваните вкъщи само с вода и оцет, с четка. Препарати се опитвам да ползвам възможно най-малко, а с оцета се освежават и цветовете. Дамаската обаче е синьо и бежово, за изцяло светла дамаска не знам дали ще е подходящо.

# 4
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Аз се доверявам на една фирма,в зависимост от дивана е и цената- около 30лв.
За съжаление е във варна, иначе бих ти я препоръчала.

# 5
  • Мнения: 4 546
все още не съм го почиствала, но имам под ръка един препарат за почистване на тапицерията на колите.

# 6
  • Мнения: 4 770
Вениш за килими и дамаски.
Би ли казала как го ползваш? И в каква концентрация?   Thinking

# 7
  • Мнения: 6 167
Желателно е перяща прахосмукачка.Чисти идеално.
Ако нямаш такава ,можеш да се обадиш на някоя фирма.
Не е скъпо,а и колко работа ще си спестиш ако сама търкаш.Отделно кой знае кога ще ти изсъхне дивана.

точно до този извод достигнах след 1г, разсъждения по темата  Mr. Green
диванът ни е голям, на възглавници, които не мога да разбера защо са и с цип отзад, а е невъзможно да се свалят и изперат.
изпробвах един препарат на Пронто с една четка отгоре - пълна глупост, само се замазва мръсното и сигурно влиза в дълбочина ( противно на посоката от рекламата).
после го 'прах' с парата на прахосмукачката ми - имаше временен и незадоволителен ефект
накрая взех, че купих една глупост за ароматизиране на такива тъкани , та положението съвсем се замаза.

сега съм на вариант фирма и не го сменям с нищо друго на света  Laughing

# 8
  • Мнения: 728
Вениш за килими и дамаски.
Би ли казала как го ползваш? И в каква концентрация?   Thinking

Ами според указанията на опаковката го ползвах. Съжалявам, но в момента нямам такава, за да прочета.

# 9
  • Мнения: 230
Аз се доверявам на една фирма,в зависимост от дивана е и цената- около 30лв.
За съжаление е във варна, иначе бих ти я препоръчала.
Аз се интересувам от такава фирма за Варна. Ще ти бъда благодарна, ако ми кажеш и ако имаш наблюдения да споделиш, дали препаратите, които ползват, се справят и с петна по дамаската?

# 10
  • Мнения: 125
Аз също се интересувам за адрес и ако някои има впечатления за качество и цена, но в Бургас. А също така има ли значение каква е дамаската.

# 11
  • Spain
  • Мнения: 3 750
вода и амоняк - много добре по4иства според мен - не трябва оба4е да го мокри6 а само с влажна кърпа да изтириваш отгоре .

Общи условия

Активация на акаунт