Доминантен фоликул - кой ден?

  • 948
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 712
Здравейте, за първи път пиша в този подфорум (обикновено се подвизавам в "Искам бебе"), но в случая искам съвет или по-скоро информация, от момичета, минали през повече изследвания и процедури за бебе.
Нашите опити са от февруари тази година, така да се каже сме росни-пресни и не бих се тревожила, ако не беше едно старо възпаление (преди 2 години имах възпаление на връзките на матката), мисълта за което ме ръчкаше да не чакам, а да мина поне през един рутинен преглед - намерих си и формален повод за пред себе си, че май си отглеждам някакви гъбички напоследък  Wink.
Избрах си лекар и съм доволна от времето и вниманието, които ми отдели. Притесни ме това, че на 9 ден не се видя изразен доминантен фоликул. Показа ми ги на снимката - и в двата яйчника има малки фоликули, в левия има и един малко по-голям от останалите, но от думите му останах с впечатление, че би трябвало вече да е по-голям... Разпитва ме доста подробно и в крайна сметка каза, че засега няма никакво основание да се мисли за поликистозни яйчници. Но самият факт, че го спомена...
Сега ме вика отново след 2 дни, за да проследим развитието, но аз място не мога да си намеря - все пак, признавам си, че точно такъв проблем не очаквах... Цикълът ми е на 28-29 дни, имала съм два пъти фоликулярни кисти в интервал от няколко години, взимала съм Жанин за около година и половина, спрях ги през декември, когато решихме, че искаме бебе. Това е в общи линии моето състояние.

Въпросът ми е дали някой от вас може да ми каже доколко е ненормално това, че на 9 ден няма обособен доминантен фоликул и имам ли основание да се тревожа.

Мерси   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 305
При дължината на цикъла ти, мисля че не е проблем. Все пак се е видял един по-голям фоликул. Дори да се окаже, че този цикъл няма овулация - това е нормално. Изводи от фоликуметрия може да направите след проследяването на поне 3 цикъла.

Общи условия

Активация на акаунт