Еър БГ уеб сайт!

  • 1 674
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 978
Някой може ли да ми каже, как да си резервирам полет през този  сайт! http://www.air.bg/

# 1
  • Мнения: 4 390
Цитат на: White Raven
Някой може ли да ми каже, как да си резервирам полет през този  сайт! http://www.air.bg/


Трябва да си направиш регистрация и да въведеш своя Travel ID и парола. Ако нямаш регистрация натисни бутон New User. Въведи твоите актуални данни. Не забравяй да попълниш своя КИН от системата еPay. След попълване на данните натисни Save profile.

След успешна регистрация на екрана се изписва пълната информация за полетите, условията за пътуване, начина на плащане и доставка на билета. Натисни бутона Confirm. При успешна резервация ще получиш два кода Flight Reservation Number и Amadeus Reservation Number. На посочения от теб е-майл адрес ще получиш известие за направената резервация.

# 2
  • Мнения: 4 390
Плащането трябва да се извърши в ePay.bg в срок от 24 часа след получаване на известие по е-майл за направена резервация.
За да използвате ePay.bg, трябва първо да се регистрирате в www.epay.bg, меню "регистрация на нов потребител", където ще получите и Клиентски Идентификационен Номер (КИН), който ще въведeте в съответното поле при попълване на регистрационната форма тук. Необходимо е да имате дебитна карта от банка, включена в ePay.bg, която да сте активирали чрез някой банкомат от менюто му "Други услуги / Плащане чрез Интернет". Действителното плащане се извършва чрез сайта на ePay (www.epay.bg), към който ще бъдете насочени от е-майла за потвърждение на направена резервация от България Ер. Kомисионните по превеждане на сумите през БОРИКА и ePay са за сметка на България Ер.
Билетът се издава след известие от системата ePay.bg за извършено плащане. Когато пътуването започва от България, билетът се издава от Интернет офиса на България Ер на летище София и се получава преди полета в зала Заминаващи на летище София. Когато пътуването започва от летище в чужбина, билетът се издава от местното бюро на България Ер и се доставя по пощата или в градския офис на България Ер.

На заглавната страница в полето РЕЗЕРВИРАЙ И КУПИ
има опция ПОМОЩ. Натисни там за повече информация.
Излиза помощно меню с всичко необходимо за регистриране и закупуване на билет, но няма линк, затова ти копирах и изпратих текста.

# 3
  • Мнения: 978
Дивиана, благодаря ти. Но ето сега аз съм на началната страница. Къде го виждаш този new user? Аз не виждам нищо такова на тази страница! Успях да се регистрирам като избрах един произволен полет и тръгнах да го резервирам след което ми поиска идентификация и ако нямам да си направя. Направих я, след което отмених полета. За сведение още не съм получила потвърждение в имейла си за регистрацията, нито паролата:x
Това е възможно най- лошия сайт като дизайн и като работа, който съм срещала досега. Усложнен, бавен и въобще безобразен.

# 4
  • Мнения: 4 390
Цитат на: White Raven
Дивиана, благодаря ти. Но ето сега аз съм на началната страница. Къде го виждаш този new user? Аз не виждам нищо такова на тази страница! Успях да се регистрирам като избрах един произволен полет и тръгнах да го резервирам след което ми поиска идентификация и ако нямам да си направя. Направих я, след което отмених полета. За сведение още не съм получила потвърждение в имейла си за регистрацията, нито паролата:x
Това е възможно най- лошия сайт като дизайн и като работа, който съм срещала досега. Усложнен, бавен и въобще безобразен.


Всъщност никъде не го виждам и аз. Shocked
Предполагам, че потвърждаване на идентификацията става по този начин, чрез попълване на формата за регистрация.
Много тъпо са го направили, права си. Отвратителен сайт.
Дано получиш потвърждение в имейла си все пак (ако все още държиш на това). Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 978
Не държа особено, но все пак там са ми детайлите на кредитната карта. Защо да се плаща само с ПейпалБГ? Не става ли с Виза или Маестро? Защо трябва да ме задължават да се регистрирам в друга с-ма, когато не купувам през България? Shocked

ПС И като са толкова некадърни да вземат поне да изкопират един друг сайт и да се научат как се прави. Аман от дървеняци! Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 4 390
Цитат на: White Raven
Не държа особено, но все пак там са ми детайлите на кредитната карта. Защо да се плаща само с ПейпалБГ? Не става ли с Виза или Маестро? Защо трябва да ме задължават да се регистрирам в друга с-ма, когато не купувам през България? Shocked

ПС И като са толкова некадърни да вземат поне да изкопират един друг сайт и да се научат как се прави. Аман от дървеняци! Twisted Evil


Чрез пейпал всъщност ще платиш с карта (виза, мастеркард...)
П.С Какво е Маестро? Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 978
Пак вид карта.
За какво тогава ми искаха детайлите да си регистрирам картата на техния сайт?

# 8
  • Мнения: 4 390
Цитат на: White Raven
Пак вид карта.
За какво тогава ми искаха детайлите да си регистрирам картата на техния сайт?


За да можеш с нея чрез ePay.bg да им платиш.

# 9
  • Мнения: 1 630
Цитат на: White Raven
как да си резервирам полет през този  сайт!


оф ти добре ще си го резервираш ама виж какво пише във в. Сега
Май пак са тръгнали да фалират  #Sniper

аз съм си запазила билети за Великден с тях и тъкмо мислех да ходя да си ги плащам ама май ще изчакам няколко дена

Вие чували ли сте нещо по въпроса????

ето материала
http://www.segabg.com/09032005/p0020014.asp
"България ер" пред спиране?

15 пилоти са съкратени, останалите плашат да напуснат, търсят се резервни екипажи

Христо Николов, Богомил Грозев

Напрежението в националния авиопревозвач "България ер" вчера се сгъсти още и вече е заплашено извършването на полетите. 15 пилоти са съкратени в понеделник вечерта и в знак на солидарност с тях още 20 са подали молби за напускане вчера. До края на работния ден се очакваше това да направят всички 58 пилоти без трима, които са подписали предложените им нови трудови договори. 15-те са подписали заповеди за съкращение с мотив намаляване на щата.
Според председателя на Съюза на летците от гражданската авиация Тодор Пенев още в понеделник вечерта всички пилоти са изявили желание да напуснат, но са били спрени от колегите си, докато не се изясни ситуацията. Според Пенев е очевидно, че ръководството на авиокомпанията цели да прехвърли вината за спрените полети върху напусналите.
Според разписанието днес трябва да има полети до Париж, Франкфурт, Виена, Цюрих, Брюксел, Москва, Лондон и Берлин, а утре - до Лондон, Тел Авив, Прага, Мадрид, Амстердам и Бейрут. През целия ден вчера от "България ер" заявяваха, че търсят резервни екипажи и ще се справят със ситуацията, без да отменят полети. Местата в самолетите за тези полети са почти напълно продадени и при отменянето им всеки пътник би трябвало да бъде обезщетен с левовата равностойност на 150 евро. Същото обезщетение се плаща и при закъснение на полета с над 2 часа. По-големи обезщетения могат да се постигнат само по съдебен път.
Според председателя на съвета на директорите на "България ер" Андрей Брешков просто са се наложили съкращения и е имало критерии за това - последно назначените и тези с провинения. Сред съкратените обаче има и немалко пилоти, които работят от първия ден на авиокомпанията.
Според зам. транспортния министър Красимира Мартинова има вероятност тази година "България ер" да не изпълни бизнесплана си и да се наложи той да се актуализира. Причината е, че лизинговите условия за наемане на самолети са се влошили. Компанията разполага с екипажи за обслужване на 9 самолета, но в действителност има само 5 самолета. Намерението да се наемат още 4 е изоставено заради промяна в лизинговите условия, поясни Мартинова. Държавният все още авиопревозвач се приватизира вече втора година, но стратегията за раздържавяването му отлежава от месеци в парламента.

# 10
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: raly
Цитат на: White Raven
как да си резервирам полет през този  сайт!


оф ти добре ще си го резервираш ама виж какво пише във в. Сега
Май пак са тръгнали да фалират  #Sniper

аз съм си запазила билети за Великден с тях и тъкмо мислех да ходя да си ги плащам ама май ще изчакам няколко дена

Вие чували ли сте нещо по въпроса????

ето материала
http://www.segabg.com/09032005/p0020014.asp
"България ер" пред спиране?

15 пилоти са съкратени, останалите плашат да напуснат, търсят се резервни екипажи

Христо Николов, Богомил Грозев

Напрежението в националния авиопревозвач "България ер" вчера се сгъсти още и вече е заплашено извършването на полетите. 15 пилоти са съкратени в понеделник вечерта и в знак на солидарност с тях още 20 са подали молби за напускане вчера. До края на работния ден се очакваше това да направят всички 58 пилоти без трима, които са подписали предложените им нови трудови договори. 15-те са подписали заповеди за съкращение с мотив намаляване на щата.
Според председателя на Съюза на летците от гражданската авиация Тодор Пенев още в понеделник вечерта всички пилоти са изявили желание да напуснат, но са били спрени от колегите си, докато не се изясни ситуацията. Според Пенев е очевидно, че ръководството на авиокомпанията цели да прехвърли вината за спрените полети върху напусналите.
Според разписанието днес трябва да има полети до Париж, Франкфурт, Виена, Цюрих, Брюксел, Москва, Лондон и Берлин, а утре - до Лондон, Тел Авив, Прага, Мадрид, Амстердам и Бейрут. През целия ден вчера от "България ер" заявяваха, че търсят резервни екипажи и ще се справят със ситуацията, без да отменят полети. Местата в самолетите за тези полети са почти напълно продадени и при отменянето им всеки пътник би трябвало да бъде обезщетен с левовата равностойност на 150 евро. Същото обезщетение се плаща и при закъснение на полета с над 2 часа. По-големи обезщетения могат да се постигнат само по съдебен път.
Според председателя на съвета на директорите на "България ер" Андрей Брешков просто са се наложили съкращения и е имало критерии за това - последно назначените и тези с провинения. Сред съкратените обаче има и немалко пилоти, които работят от първия ден на авиокомпанията.
Според зам. транспортния министър Красимира Мартинова има вероятност тази година "България ер" да не изпълни бизнесплана си и да се наложи той да се актуализира. Причината е, че лизинговите условия за наемане на самолети са се влошили. Компанията разполага с екипажи за обслужване на 9 самолета, но в действителност има само 5 самолета. Намерението да се наемат още 4 е изоставено заради промяна в лизинговите условия, поясни Мартинова. Държавният все още авиопревозвач се приватизира вече втора година, но стратегията за раздържавяването му отлежава от месеци в парламента.

Сакън Рали,не ме ШаШкай  Shocked Майка ми има обратен билет от Милано за София на 28/04.Да не се окаже ,4е няма как да се прибере Thinking  Imp

# 11
  • Мнения: 1 630
Цитат на: mcdirock

Сакън Рали,не ме ШаШкай  Shocked Майка ми има обратен билет от Милано за София на 28/04.Да не се окаже ,4е няма как да се прибере Thinking  Imp


ма моля те не искам никого да шашкам
питам просто дали някой има повече информация.
Спомням си с ужас при едно от предишните им фалирания как стоях и се чудех от тук ще ми качат ли в София иля няма детето на самолета. и ако не летят с какво и кога ще се върне.  Thinking

силно се надявам сега да е фалшива тревога, че на мен те определена са ми най-удобни. От Брюксел е единствения директен полет и цената им не е зле.
 Praynig

# 12
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: raly
Цитат на: mcdirock

Сакън Рали,не ме ШаШкай  Shocked Майка ми има обратен билет от Милано за София на 28/04.Да не се окаже ,4е няма как да се прибере Thinking  Imp


ма моля те не искам никого да шашкам
питам просто дали някой има повече информация.
Спомням си с ужас при едно от предишните им фалирания как стоях и се чудех от тук ще ми качат ли в София иля няма детето на самолета. и ако не летят с какво и кога ще се върне.  Thinking

силно се надявам сега да е фалшива тревога, че на мен те определена са ми най-удобни. От Брюксел е единствения директен полет и цената им не е зле.

И аз така .. Praynig А ако 4овек се обади да пита в техните офиси дали няма да кажат неЩо по въпроса Thinking  ВсъЩност едва ли... При мен кофтито е 4е билета е платен ве4е  Imp Тъкмо се бях зарадвала и аз 4е има по_евтини полети до Бг #2gunfire Дано да е много Шум за ниЩо
 Praynig

# 13
  • Мнения: 978
Ама какво искат тези хора бе? Защо съсипват хубавата компания? Не мога да разбера. А идеята да ме возят "резервни" пилоти не ми се нрави.

# 14
  • Мнения: 169
понякога в офиса на компанията имат по иzгодни цени от теzи на интернет страницата на Bulgaria Air, та гледайте да не се набутате, както аz zа малко да направя.

Общи условия

Активация на акаунт