По-сложни рецепти

  • 4 721
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Идеята ми е в тази тема да се пишат по-сложни за изпълнение и по-завъртяни рецепти, които изискват повече време или пък имат някакви тънкости и също така са много подходящи за посрещане на гости.

Та ще започна аз с рецептата за Питка-Роза
Това е една рецепта на баба ми. Много е вкусна. Присъства винаги на Коледа, Нова Година, Великден и други големи празници на и като идеме на гости си хапваме сладко сладко.

Продукти:
1 кг. брашно
3 яйца
1 с.л. захар
3 с.л. кисело мляко
1 ч.л. сол
мая-колкото кибритена кутийка
олио
250-300 грама вода

Приготовление:
Разбиват се яйцата. Прибавят се другите работи и се замесва тесто. Разделя се на три питки. Всяка се намазва с олио и се слагат една върху друга. Навиват се на руло и се реже на 9 парчета. В електрическа тенджера се слагат 3 в средата и 6 от края на горе с рязаното. Втасва, намазва се с яйце и се пече във фурната.

Пълнени котлети(за 5 порции)
750 г. свински котлети
150 г. ориз
100 г. гъби
олио
50 г. кашкавал
2 моркова
1 глава лук
2 печени червени пиперки
50 г. брашно
1 варено яйце
1 сурово яйце
черен пипер
сол

Котлетите се разцепват от срещуположната на реброто страна във форма на торбичка и се поръсват с черен пипер и сол. В олиото се задушават нарязания на дребно лук, морковите и гъбите. След като омекнат и изстинат към тях се прибавят кашкавалът, вареното яйце и печените пиперки, също нарязани на дребно. Получения пълнеж се размесва със сурово яйце и черен пипер и сол. Котлетите се пълнят с пълнежа, пробождат се, овалват се в брашно и се пекат в умерена фурна. Оризът се сварява в 1 л. подсолена кипяща вода, отцежда се, попарва се с олио и се разпределя на порции. Върху него се поставят изпечените котлети, след което порциите се украсяват с домати, оформени като розички, краставички на спирала и сурови пиперки на колелца.

Е, за сега толкова от мен. Пишете и вие.

# 1
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Това е моето предложение Wink

# 2
  • Мнения: 229
А тези три питки се разточват и тогава се слепват,или първо се слепват и тогава се разточват.Или изобщо не се разточват Embarassed .

# 3
  • Мнения: 458
Ето една рецепта и от мен:

Пилешки дробчета по японски

Продукти:

2с.л. светъл соев сос
2с.л. бяло вино смесено с 1/2 ч.л. захар
450-500 гр. дробчета
2с.л. олио
1 зелена чушка, нарязана на кубчета
4 стръка зелен лук, нарязан на ивички
1 голяма скилидка чесън, нарязана на ситно
3с.л. джинджифил
1/4 ч.л. лют червен пипиер
2с.л. захар
3с.л. тъмен соев сос

Начин на приготвяне:

В не много дълбок съд се смесват светлия соев сос, виното и пилешките дробчета.Мариноват се за около 30мин., като от време на време се разбъркват. Дробчетата се изцеждат от марината и леко се подсушават. Пържат се в силно загрято олио около 4-5мин. Добавя се чушката, зеления лук,чесъна и джинджифила и се пържи още 3-4мин. Накрая се добавя червения пипер, захарта и тъмния соев сос. Всичко се обърква добре и се сервира.
Дано да ви хареса!
Наздраве и да Ви е сладко!  newsm24

# 4
  • Мнения: 108
Цитат на: daniboy
А тези три питки се разточват и тогава се слепват,или първо се слепват и тогава се разточват.Или изобщо не се разточват Embarassed .


Първо се разточват и тогава се слепват. И се маже с повечко олио.

# 5
  • Мнения: 229
Мерси ,смятам да пробвам да видим как ще се справя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт