Чуствам се гузна защото се върнах на работа

  • 1 478
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 388
Трябваше да се върна на работа за 2-3 дни през седмицата.
Работата ми е такава, че не мога да върна редовен клиент.
Просто го губя, а в града  ни има над 300 фирми които се занимават с реклама.

Чуствам се много гузна, плача и много страдам, че не мога да гледам дъщеря ми.
Единственото ми удоволствие е да и купя нещо за нея. Всеки ден по нещо докато съм на работа.
Има ли други мами като мен?

# 1
  • Мнения: 1 273
Ох, мога само да ти съчувствам Hug. За съжаление и на мен ще ми се наложи,  есента да се върна на работа. От сега ми се къса сърцето  Cry Cry Cry

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз се върнах преди 2 месеца на работа. В началото се чувствах като теб и ми беше много криво. Още ми е криво но... просто нямам избор. А и се свиква. Сега ще пътувам 3 дни в командировка и за първи път ще се разделяме с младежа. Ревах като патка сутринта, но... отново нямам избор. За съжаление живеем в държава и времена, когато не можем да си позволим лукса да си останем вкъщи и да си гледаме децата. Гадно ми е, тежко ми е, но търпя.

# 3
  • Мнения: 5 362
Не се обвинявай.Разбирам те,но няма как.И този момент все някога ще настъпи.Нали все пак си отишла само за 2-3 дни?! От това,което пишеш разбирам,че си с плаващо работно време и можеш да не ходиш постоянно на работа,или бъркам.А и сега нали си в майчинство?
Понякога по този начин се разнообразяваме и ние-като се откъснем за малко от всички и всичко.Детенцето ти е още малко,но като порастне ще видиш,че няма да ти е толкова гузно  Wink

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Съчувствам ти и те разбирам напълно. Аз работя още от самото раждане на сина ми - не съм се откъсвала изобщо, какви ли не акробатики изпробвах ... Много ми беше гадно отначало, но постепенно свикнах. Не мога да си позволя да загубя работата и доходите си и реших да нося две дини под една мишница. Всичко ще се нареди - не се самообвинявай  Peace

# 5
  • Мнения: 3 116
Мими, тръгнах на работа на пълен работен ден, пълна работна седмица когато Мая беше на 3 месеца и половина, на вашата възраст. И така до ден днешен: детегледачка, опит за ясла, друга детегледачка. Ами това е положението, друг вариант няма. Или ще работя или няма да ядем, камо ли пък за играчки, дрешки и обувки пари да има  ooooh!

Но, детето се развива прекрасно, прекарва си деня прекрасно, развива се прекрасно Simple Smile

Вечер като се приберем се гушкаме, играем. Сутрин като стане също Simple Smile

 Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 1 409
Мими,миличка не се чувствай гузна няма за какво.
При тази конкуренция просто нямаш избор,напълно те разбирам.
Прегръщам те  Hug

# 7
  • Мнения: 47 888
знам  как се чувстваш, и аз все още се чувствам така, но няма друг начин
ако това те успокояв, много мами са така Hug

# 8
  • Мнения: 388
Ох, аз работя от самото начало. Само, че в къщи, но сега както е сезон се втурнаха.
да правят табели, менюта и просто трябва да съм на работа за да им правя пред тях проектите.
И знам, че всичко почва с два дни, а след седмица ще е цял работен ден.

Яд ме е, че живея в тази страна!
Яд ме е, че получавам 180 лева и за нищо не стигат.

Как искам всичко да е различно!

# 9
  • Мнения: 4 555
Не се чувствай гузна в никакъв случай.
Но по-важното е да не купуваш неща на детето като резултат от чувството ти на гузна съвест. Просто му обръщай внимание повече, когато сте заедно вкъщи, играй си с него, говори му, това е достатъчно.

# 10
  • Мнения: 520
Не се чувствай гузна, такъв е живота..
Ето една тема , където пишат такива майчета, много е приятно и полезно:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195802.0

# 11
  • у дома
  • Мнения: 965
И аз започнах нова работа, при това, когато Наталия беше на 3-4 м. Първоначално на половин ден, после като навърши 8 м. на пълен работен ден. И в началото ми беше много криво, изкарвах си го на всички и аз се опитвах да компенсирам липсата ми при детето с подаръци  Tired и още съжалявам, че не мога да я гледам по цял ден, но...Така стоят нещата. Трябва да се работи...
Подаръците, обаче не компенсират липсата ни. Това което аз правя е - след работа цялото ми внимание е към детето. Чистя и готвя само през почивните дни, когато съпругът ми може да я гледа. През останалото време се занимавам с нея - играем, рисуваме, пеем песнички и много целивки и прегръдки  Heart Eyes И като в американските филми - "Обичам те" - сутрин, обед и вечер  Mr. Green  Laughing

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
мимич, кой ти го гледа сега бебенцето?
колко често и за колко време те няма у дома?
спокойно, миличка, не си сама!  Hug

# 13
  • Мнения: 1 733
Ох, аз също се чувствам така. Започнах работа, когато Калоян стана на 10 месеца и още ми е много криво...

# 14
  • Мнения: 516
Не трябва да се чувстваш гузна. Обстоятелствата понякога са различни от това, което очакваме. Аз лично се върнах по- рано на работа, защото бях изпаднала в тежка депресия и усетих, че стоенето в къщи само ще я задълбочи. Но със сина ми сме ужасно близки и имаме много силна връзка . Просто трябва да се научиш да си организираш времето и всичко ще е ок. Желая ти успех и на работа и в къщи!

Общи условия

Активация на акаунт