Уж съм здрава, а бебе няма!

  • 809
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 60
Здравейте!Питам за моя приятелка, която от4год.се опитва да има бебе.Обиколила е много лекари, направила е куп изследвания и и казват, че е здрава, но резултат няма.Направи ми впечатление, че цикълът и продължава ок.26-27 дни със склонност да намалява, а ову е ок.20-21 ден.Ову- то следи с ултразвук и мери БТ.Друго- БТ е висока след идване на цикъла- поддържа ок.37,2-37,3 градуса първите дни след менструацията.Може и да е нормално всичка това, но мен ме впечатли, а не разбирам кой знае калко.Ще съм ви благодарна да дадете съвет или мнение.

# 1
  • Мнения: 4 324
Овулация на 20-21-ви ден при цикъл 26-27 дена си е проблем. Дори и да се оплодо яйцеклетката, то тя няма достатъчно дни за да се закрепи в матката.
Какви изследвания е правила и кой д-р и е казал, че е здрава и няма проблем, щом овулацията и е толкова късно?

# 2
  • София
  • Мнения: 60
Ами изследвала е хормони, правила е цветна снимка, миналата год, лапароскопия.Обиколи доста лекари по София, не знам кои точно.Аз също се замислих, че има нещо нередно. И тя не знае вече какви изследвания да направи.Аз помислих за хормони, но не разбирам, затова потърсих съвет.Ще я попитам за подробности.Благодаря ви!!!

# 3
  • Мнения: 268
Може и да е нормално всичка това...

Всичко това не е нормално. Ако действително е така, приятелката ти има проблем, който се нарича "къса лутеална фаза". При толкова къса лутеална фаза - при нея е 6-7 дена -  няма как да настъпи бременност. Има начин чрез прием на хормони да се коригира дължината на лутеалната фаза. И съм сигурна че никой лекар не би й казал че няма проблем за забременяване.  Прочети статиите за лутеалната фаза в библиотеката на форума. Освен това мъжа й задължително да си направи спермограма, ако такава не е правена.

# 4
  • София
  • Мнения: 60
Правили са две спермограми и тя твърди, че са и казали чак, че могат с мъжа и да станат донори- толкова са здрави.Правили са и тест за съвместимост- съвместими са.Знам, че има нещо нередно.Благодаря за библиотеката, ще погледна.

# 5
  • Мнения: 2 423
4 Години не са малко да се ориентират към клиника по стерилитет Thinking

# 6
  • Мнения: 471
Ако спермограмите не са правени в клиника по стерилитет, а в някоя обикновена лаборатория, направо да ги забравят и да направят нова спермограма в такава клиника. А и както са казали другите момичета, след 4 години опити тя и мъжа й задължително трябва да се ориентират към такава клиника.

# 7
  • Мнения: 4 298
Разширена спермограма трябва да направят на правилното място. И заедно с целия куп изследвания да се отправят към клиника по стерилитет. Очевидно има някакъв проблем, който не е хванат до сега.

# 8
  • Мнения: 2 423
Разширена спермограма трябва да направят на правилното място. И заедно с целия куп изследвания да се отправят към клиника по стерилитет. Очевидно има някакъв проблем, който не е хванат до сега.
ВЕРА е права покажи им белия списък и нека решат и да не се помайват ако искат бебенце  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт