гърдата ме боли ужасно

  • 667
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте всички мами-кърмещи или не...имам проблем,който е от скоро,но ме притеснява.Мойто бебе е на 3м,и сме само на кърма...та от няколко дена ,като го накърмя от дясната гърда,изпитвам нетърпими болки,които наподобяват боцкане с игли...дали е от изпразването на гърдата или е някакво заболяване?А между другото същата ми е оперирана от фиброаденом,а имам и фиброкистозна мастопатия...айде мами ..помощ

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Най- добре се консултирай със специалист. Възможно е болките да са във връзка с предишните ти проблеми с гърдата, в смисъл, че преминаването на кърмата да дразни мястото на операцията, но това са мои разсъждения. Чак сега ли ти се появиха болките?Имам предвид след 3 месеца кърмене.

# 2
да,чак сега...и аз не мога да си го обясня.Чета ,че на другите мами болките са преди или по време на кърмене,а не са след...май ще се стига пак до болница...исках повече мами да видят темата,и тогава  вече да се обърна към специалист

# 3
  • Мнения: 1 321
Честно казано и аз през 3-тия месец имах такива бодежи сякаш игли ми вкарват в гърдите.Така и не разбрах от какво е и предположих че е от образуването на кърмата.
Сега всичко е наред.Дано и при теб да е временно явление.Но все пак може да посетиш нужния специалист. Peace

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Болките, които описваш, при мен се получават,когато ми слиза млякото- няколко секунди, след като бебчо засуче. Консултирай се с лекар, превид предишния ти проблем.

# 5
  • Мнения: 134
Подобни болки изпитвах когато с бебка имахме млечница, бяха предимно в края на кърменето и между кърменията. И все пак момичетата са прави, че предвид предишните ти проблеми, се налага консултация със специалист. Бързо разрешаване на проблема ти!  Hug

# 6
  • Мнения: 3 760
Болка тип боцкане с игли обикновено е симптом на млечница  Confused Нека педиатърът ти прегледа детето (ти също се опитай да огледаш езиче, бузи, небце). За лечение - най-добре педиатърът да ти каже. Аз лекувах дребната с нистатин-глицерин (направен по поръчка в аптеката), а себе си с Гармастан (става и с Лансинох, пречистен ланолин за кърмачки, крем на Авент за зърна...).  Peace

# 7
  • Мнения: 2 818
Мда, и аз се сетих за млечница  Confused

# 8
момичета,в устата на бебето няма подобни неща...и аз веднага си помислих за млечица,но бузите ,езика.устата,всичко му е както трябва да бъде...все пак благодаря за отговорите

# 9
  • Мнения: 3 760
Ще е чудесно ако не е млечница. Болката може да е сигнал за някаква инфекция, но може и да е просто резултат от неправилно поставяне на гърдата. При всички случаи едно мазилце ще помогне.

Общи условия

Активация на акаунт