Тонизиращи средства

  • 3 421
  • 35
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Нека споделим опит с тонизиращи средства - енергизиращи, възстановителни и т.н. на естествена основа.
Моят опит се изчерпва с няколко неща, от които обаче полза не съм видяла: зелен чай, кафе, бирена мая (комплекс от вит. В), червено вино (което само ме успива). Може би зеленият чай държи първенството, защото поне на вкус е супер и действа (поне на мен) релаксиращо, но не успиващо  Grinning

Макар че търсих, не намерих дали вече е бистрена подобна тема, ако има, не се сърдете, нека някоя мила душа да ми даде линк  Hug

# 1
  • Мнения: 768
За сок от лимон се сещам.

# 2
  • Мнения: 2 821
Джин с тоник Mr. Green
шегата настрана...кафето ми действа най-тонизиращо

# 3
  • Мнения: 1 753
А де...  Thinking Аз пия доста кафе и когато съм на лечение с хомеопатия съм като пияна... не виждам, не чувам, мозъка ми спи, да не говорим как ме цепи главата първите 2 дена.
До сега не съм намерила нещо, което да ми замести кафенцето  Confused Чувала съм само за лимонов сок сутрин вместо кафе, но не съм пробвала.

Ще следя темата.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Този лимонов сок и аз ще го пробвам.
От ниските дози кафе не се повлиявам, а от високите само ми се бунтува сърцето и освен този дискомфорт - нищо повече.

# 5
  • Мнения: 768
Мдаам.....един изцеден лимон в чаша ментов чай например върши чудеса - хем събужда, хем ментата успокоява. Но мен ме болят зъбите от много лимон. Бих наблетнала на Редбул-а.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Хм, Редбул-ът не е ли просто много кофеин?
А ако пиеш лимоновия сок със сламка?  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 737
кафето ми влияе толова зле и ставам за дни зависима от него - първите 2-3 часа съм тонизирана и след това - рязко ставам като парцал и само още кафе може да ме оправи. За това го спрях и се чуствам страхотно. Направо ми е взимало силите се убеждавам сега.
Редбула ми е влияел много зле на нервите и също като кафето - след 4-5 часа - срив.
Харесвам чай Мате (не и на вкус  Sick), като действие - регулира кръвното, тонизира и в същото време лекува безсъние и изобщо лош сън.  Peace
Зимата - фреш грейпфрут всяка сутрин, влияе добре и на фигурата.

# 8
  • Мнения: 768
Цитат
Хм, Редбул-ът не е ли просто много кофеин?
А ако пиеш лимоновия сок със сламка? 
Редбул-ът е предимно кофиен, но с витамин С и тав още някакви работи. Поне на вкус е по-освежаващо, но идва скъпичко за всекидневна употреба. А сламката...тц, не помага.

# 9
  • Мнения: 117
ОТ ЕНЕРГИЙНИТЕ НАПИТКИ ПОЛЗВАМ ИЗОТОНИК, НО ТОЙ СЪЩО СЪДЪРЖА КОФЕИН - МНОГО ВИТАМИНИ И МИКРОЕЛЕМЕНТИ. НО НЕМОГА ДА КАЖА В КАВО СЕ ИЗРАЗЯВА ЕФЕКТА. ДАЖЕ МИ Е СТАВАЛО ЛОШО. АЗ ЗАЛАГАМ НА ЧАЙВЕТЕ, КАТО ЦЕЙЛОНСКИЯ ИЛИ  ЗЕЛЕН. МИСЛЯ ЧЕ МЕНТАТА ДЕЙСТВА ПРИСПИВАЩО

# 10
  • Мнения: 1 114
Един  ГРЕЙПФРУТ сутрин действа страхотно тонизиращо.  Grinning

Преди или след кафето  Mr. Green От него не се отказвам.  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 655
И аз съм фен на зеления чай. Лятото си правя цяла кана, подсладена с мед, държа в хладилника. По-освежаващо и енергизиращо естествено питие не съм пила. Да не забравяме и целия куп полезности на зеления чай.

# 12
  • Мнения: 1 737
И аз съм фен на зеления чай. Лятото си правя цяла кана, подсладена с мед, държа в хладилника. По-освежаващо и енергизиращо естествено питие не съм пила. Да не забравяме и целия куп полезности на зеления чай.

Още повече има в меда  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 802
Когато сутрин трябва да съм БУДНА, а малчо не ми е дал много да спя, пия разстворимо витамин С, пия и едно силно кафе и до обед съм свежарка.

# 14
  • Мнения: 2 761
4ай от джинджифил!

Общи условия

Активация на акаунт