Побърквам се

  • 5 655
  • 32
  •   1
Отговори
  • DE
  • Мнения: 967
Не мога да спя от една седмица. Оглеждам се цяла вечер като идиот, защото изпитвам панически страх от насекоми.
Виждам паяци и хлебарки и сърцето ми започва да бие ужасно силно. Снощи пак заспах към 3.30 от страх. Слагам кубчета против хлебарки, пръскам с Райд. Пак ме е страх. Много ме е страх. Чета книга цяла нощ, само и само да не загася лампата. Май съм побъркана! Shocked
Как ще изкарам лятото?

# 1
  • Мнения: X
Сложи мрежа на прозорците,бърши прахта в стаята всеки ден(това заради паяците)
И няма да имаш проблеми Peace

# 2
  • DE
  • Мнения: 967
Сложи мрежа на прозорците,бърши прахта в стаята всеки ден(това заради паяците)
И няма да имаш проблеми Peace
Ох, имам мрежи навсякъде и бърша постоянно. Вечер даже спя на затворени прозорци и врати.
Но мисля, че влизат от канала. Запушвам го! Пак има!

# 3
  • Мнения: 4 841
Сложи мрежа на прозорците,бърши прахта в стаята всеки ден(това заради паяците)
И няма да имаш проблеми Peace
Ох, имам мрежи навсякъде и бърша постоянно. Вечер даже спя на затворени прозорци и врати.
Но мисля, че влизат от канала. Запушвам го! Пак има!

А ти СИГУРНА ли си, че ги има?

# 4
  • Мнения: 4 621
Нямаш представа колко добре те разбирам. Аз също изпитвам панически страх от насекоми. Живеем в къща и хлебарки нямаме, но летящи гадини да. Единственото решение, което съм намерила са комарници на всички отваряеми прозорци. Така спя спокойно Hug

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 823
Сложи мрежа на прозорците,бърши прахта в стаята всеки ден(това заради паяците)
И няма да имаш проблеми Peace
Ох, имам мрежи навсякъде и бърша постоянно. Вечер даже спя на затворени прозорци и врати.
Но мисля, че влизат от канала. Запушвам го! Пак има!

Мога да ти дам тел на фирма,която пръска против хлебарки у нас.Тук в Студ.град е нещо страшно и сега ,когато няма все още не мога да повярвам,че тези твари са изчезнали.Та,ако желаеш,пиши ми на лични да ти дам тел-а на фирмата.

# 6
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ох, мила,разбирам те много добре. Аз имам съ6тата фобия, от ни6то не ме е страх така като от насекоми. И то не е само страх, но непоносимост и отвра6тение. Ако ме полази не6то имам 4увството, 4е 6те се побъркам.
На мен оба4е ми помагат мрежите на вси4ки прозорци и препаратите против насекоми. Затваряй и капака на тоалетната, 4е и от там влизат гадовете.

# 7
  • DE
  • Мнения: 967
Сложи мрежа на прозорците,бърши прахта в стаята всеки ден(това заради паяците)
И няма да имаш проблеми Peace
Ох, имам мрежи навсякъде и бърша постоянно. Вечер даже спя на затворени прозорци и врати.
Но мисля, че влизат от канала. Запушвам го! Пак има!

А ти СИГУРНА ли си, че ги има?


Сигурна съм, че ги има, защото ги виждам!

# 8
  • Мнения: 431
За фобията - на психолог. Чувала съм, че лесно и бързичко се лекуват.

За насекомите - подходящ препарат. Прочетох в друг форум за препарат "Регент", напръсках и насекоми не съм виждала вкъщи от една година. А положението беше много зле. Значи можело.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Леле, при мен е точно същата работа. Но само към хлебарки. Като се нанесохме, изтребихме гадините, но сега има едни грамадни, черни, направо ми се повръща, гнус ме е дори да ги настъпя и изхвърля.
Най-гадното е, че през вечер полазва някоя в леглото. Вече каквото и да усетя по кожата си, може мой косъм да ме гъделичка, направо скачам и почвам да оглеждам всичко. И така сто пъти на нощ, изобщо не мога да спя, само се мятам в леглото. Кво ли не изпръскахме и какви ли не препарати не сложихме. Sick
А вчера и днес ми се появиха 2 тъмночервени петна, които се съмнявам да не са от полазване от хлебарка, едното вече изчезна, само вчера беше много червено, другото се появи днес. Не знам вече какво да мисля. А не съм чувала хлебарки да хапят. Sad

# 10
  • Мнения: 7 107
Паяците ги е страх от жената чехъл.  Laughing

# 11
  • Мнения: 17 546
Не питайте... Sad Просто ме добавете в групата на неспящите, с фобия от насекоми (всякакви, без изключение!). Стряскам мъжа ми по 100 пъти нощем! Предпочитам да спя през деня! Имам ненормален слух (където работя задължително ни правят преглед на слуха и се сащисаха от диапазона, който чувам) и ги чувам разните гадинки, дори когато ходят по тапетите! И въобще не го подлагайте на съмнение, защото се ориентирам в тъмното за посоката и като скоча и светна лампата, тя - гадината, е точно там! Имам предвид дребни летящи насекомчета, с хлебарките с много мъка, какво ли не и сълзи се преборих - нямаме! Не знам обаче какво ще правя, защото се държа като откачена и на улицата ако ме накаца нещо! Дори мухите, като прелетят близо до главата ми и ме побиват тръпки! Не вярвам, че психолог би ме излекувал и то бързо! Това е истински кошмар! Cry

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 22:24 от Ramada

# 12
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ако е фобия - няма лекуване. Нямам такава към насекоми точно, но знам, че нищо не ми помогна за този вид страх. А специално за хлебарките и другите "домашни" - фирма да направи едно пръскане, едно основно чистене (вдигаш де що има мебел и бършеш с вода с препарат всеки сантим от жилището) и след това много постоянство в пръскането с препарати и подмяната на къщички. Една колежка си има специални тапички за каналите на мивките, на ваната и за пода на банята, мъжа й ги направи, може и да ви помогне такова нещо.

Успех на всички борещи се мами   bouquet

# 13
  • Мнения: 473
И аз изпитвам страшен ужас от хлебарки. На околните им е смешно и непонятно, но само аз си знам какво ми е отвътре. Хлебарките ги моря с Райд пяна, напръсквам навсякъде в кухнята и запушвам вратите с вестници и затварям плътно прозорците, за да могат да измрат и да не избягат в комшиите. Ефектът е поразителен, умират и не се появяват поне една година. И аз като теб не мога да заспя при мисълта, че може да ме полази хлебарка. Cry

# 14
  • Мнения: 998
Разбирам те напълно, аз имам фобия от всякакви пернати, няма нещо от. което да ме е страх повече  Embarassed Миналата седмица имах инцидент (една птица влезна в къщи) и сега съм си постоянно с контракции  Sad Викай фирми пръскай все ще изчезнат!

Общи условия

Активация на акаунт