Наслаждавате ли се на "ваканциите" си?

  • 1 501
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Питам за онази кратка част от годината, когато децата са при бабите. Знам, че 90% от българските семейства го правят - пращат хлапетата малко по родните места, къде да си починат самите деца, къде заради родителското спокойствие, къде от нямане кой да гледа малките по време на градинската отпуска.
Моето дете от миналата седмица е отпускарче. Реших, че не е нужно да го мъкна цяло лято на ясла по сборни групи, след като при бабите си в Плевен се чувства прекрасно, занимават се с него по цял ден, по-спокойно е...изобщо по-добре отвсякъде.
Обаче ми липсва. Адски много Heart Eyes Хем се наслаждавам на "моминския" си живот - хойкане, танци, пей сърце Laughing, хем като му чуя гласчето по телефона и се разтрепервам...мислех да го оставя там поне до средата на юли, но като гледам...няма да издържа. Но пък ми е съвестно, че ще прекъсна ваканцията на детенцето, щото на мене, дърта магарица, не ми изнася без него Rolling Eyes
Вие как се чувтсвате без детето/децата? Наслаждавате ли се истински на почивката или по-скоро ви изнервя липсата им?

# 1
  • Мнения: 4 668
Разбирам те напълно ... веднъж го оставихме при свекървата , за да отидем на море за няколко дни / него щяхме да го водим през септември / Rolling Eyes направо щяхме да умрем  от мъка Confused... да не говоря , че се върнахме по - рано от предвиденото !
Не мисля , че пак ще го оставя - за една вечер - ОК , но за повече -  Thinking
А и отделно сме свикнали да е навсякъде с нас , дори и в чужбина ... а и бабите не се втуркат много - и двете са в София , ако има значение ...

# 2
  • Мнения: 2 567
Ами аз се наслаждавам на ваканцията, но не защото моята не е при мене(няма баби и дядовци, при които да иде), а защото учебната година свърши и не съм вече ангажирана със занятията и.
Сега и двете релаксираме с боулинг, кино, разходки и книжки и чакаме времето да отпрашим към балкана и после към морето  Simple Smile

# 3
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Да си призная, изобщо не се наслаждавам Confused Сина ми е още малък и "ваканциите" ни обикновено са няколко часа, през които обаче аз постоянно гледам часовника и очаквам да стане време да го видя...Липсва ми ужасно Sad Съвсем наскоро за пръв път го оставихме на свекърва ми за 3 дни и щипнахме към морето. Хем ми беше гот, че нямам никакви грижи, хем през цялото време си мислих за малкото ooooh! Осъзнавам, че е глупаво и, че като така или иначе сме разделени, по-добре да се наслаждавам на почивката си, но истината е, че липсата му ме убива Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 647
Наслаждавам се и още как!
Нашите баби са супер!!! Далеч са и нямат възможност често да ни помагат за децата , но когато децата са при тях ... newsm53
На децата също им е много приятно да са с тях , така че не чувствам угризения !

# 5
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Ще се насладя, когато замине с баба си на планина. Не че аз няма да кесам в офиса до 9 тогава.

# 6
  • Мнения: 1 426
Аз нямам баби, при които да си оставям децата, но първия път, когато детето ми отиде на зелено училище, просто място не можех да си намеря. Изобщо не ме беше почивка и ваканцийка! Е, постепенно свикнах...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Ако е за няколко дена само- не. Мъчно ми е, бавно се пренастройвам на 'ергенска' вълна. Но пък пренастроя ли се - о, да! Шматкам се, не бързам бе въобще - харесва ми! И то вземе, че свърши... Laughing
Едно време с Гого нямах грижи. По цяло лято стоеше при нашите, никога не ми е плакал, умираше да е там. Нямаше драми. Със Сиси случая е друг, и на нея и харесва и отива с желание, през деня всичко е о.к. обаче вечер се глезоти по телефона, плаче, обясняваме се в любов по час. Това миналата година, сега август ще видим как ще е.

# 8
  • Oslo
  • Мнения: 659
Никога не ми се е случвало да прекарам и една нощ  без двете деца едновременно. Малкият преспива по 1 нощ на няколко месеца при едната си баба, а големият ходи на лагер или горско веднъж годишно - това е. Просто не мога да си го представя, не че не искам- няма начин да стане!

# 9
  • Мнения: 2 910
Досега не ми се е случвало да оставя детето за няколко дни при бабите, но пък редовно я оставям от сутрин до вечер и тогава наистина релаксирам. Не се налага постоянно да бързаме да излезнем, за да може да си поиграе и след това да се приберем за обяд, да мисля постоянно какво да й приготвям за ядене, защото не яде всичко. Все още не ходи на детска градина и затова такъв целодневен престой при баба си, ми се отразява добре, макар, че и затова кратко време не спирам да мисля за нея.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 294
Наслаждавам се и още как  newsm47 newsm44 newsm62
И двете са при майка ми и баща ми за цялото лято. Ама и те се наслаждавам на ваканцията, там се чувстват добре - играят на двора по цял ден, карат колело, ходят на басейн , тичат си на воля - а тук затворени в панелките и по няколко часа на разходка, между пушачи и газови изпарения ......
Удоволствието от настъпилата ваканция при нас е взаимно и за децата и за нас двамата с мъжа ми.

# 11
  • Мнения: 17 546
Никога не съм имала възможността да се насладя на бабина ваканция! Никога не са се отделяли децета от нас. Бабите (трудно бих ги нарекла така) не пожелаха да направят този подарък на мен и мъж ми. Децата пораснаха... Обаче си запазвам правото да обожавам свещената училищна ваканция, и Коледната, и Великденската и Лятната! Направо изпадам в еуфория като наближи ваканция, дори повече от децата. Нищо че няма да мога да се добера до компютъра цял ден от тях! За мен тяхната ваканция е просто дар Божий! Не питайте защо, особено когато става въпрос за близнаците. Какви чудеса училищни са ми минали през главата, ако има как да не чуя за училище... Боже, благодаря ти, че от утре са ваканция! Praynig Praynig Praynig  Нищо че ще ходят на изпити след 7-ми клас Mr. Green

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
По-скоро не. Не обичам да ги няма. Досега два пъти са били за по една седмица с баба си. И един път голямата за две седмици на море пак с баба си. Това е! И не обичам да ги давам, то не са се изпотрепали и да ги взимат де. Моя отпуск пък да прекарам без тях - няма начин! Тогава ако не сме заедно, то кога ще мога да прекарам волно по цял ден в тяхната компания? Засега още си се радваме един на друг. Може би, ако ги давах по-често и за по-дълго и имах време да се настроя за "почивка" и да се насладя на липсата на ангажименти би могло и да ми хареса, не знам. Ама не ми се вярва. Някой по-горе каза - като им чуя гласчетата и ми иде да ревна с глас.  Embarassed

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
Наслаждавам се и още как  newsm47 newsm44 newsm62
И двете са при майка ми и баща ми за цялото лято. Ама и те се наслаждавам на ваканцията, там се чувстват добре - играят на двора по цял ден, карат колело, ходят на басейн , тичат си на воля - а тук затворени в панелките и по няколко часа на разходка, между пушачи и газови изпарения ......
Удоволствието от настъпилата ваканция при нас е взаимно и за децата и за нас двамата с мъжа ми.

Положението е същото и при нас - децата чакат с нетърпение да си ходят при баба и дядо за лятото, а ние вече сме се разбрали с всички приятели, че сме "ергени" от другата седмица.
Повечето ни приятели са по същият начин - така, че лятото си организираме разни мероприятия, които с децата са невъзможни  и си почиваме и ние. А през отпуската отиваме заедно с децата на море.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 865
Не обичам да ми е празна къщата. Странно тихо и неангажиращо е. Не обичам и да пътувам без тях. Радвам се обаче, че те се наслаждават на ваканцията извън София и това е по-важно от моите настроения. Пък и винаги можем да бръмнем с мотора и да ги посетим.

Общи условия

Активация на акаунт