Подарък за новодомци?

  • 49 729
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 299
Моля ви, дайте ми идея за подарък на новодомци. Мои много близки приятели се нанесоха в ново жилище и съм канена в петък на парти по случай апартамента, та се чудя какво да им купя за дома  newsm78

# 1
  • Мнения: 474
Зависи за каква сума и знаеш ли примерно в какви цветове е жилището? Аз получих страхотни подаръци, повечето функционални,а не прахосъбиратели. Но повечето ни приятели бяха идвали предварително и бяха видяли поне цветово как сме направили. Получих и картина от колегите си- също хубава. От колега на мъжа ми получихме икона. Иначе стандартно - ваза, някаква красива статуетка или свещник с нещо... Варианти безброй

# 2
  • Мнения: 1 299
В жилището им всяка стая е различен цвят - една е бледо жълта, дръга бледо оранжева и така...  И аз искам нещо практично да им подаря. Ваза е много изтъркано. Пък и са ми близки - не трябва да е нещо за отбиване на номера. До 100тина лева си мисля, може и до 150 лв Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Някоя красива настолна лапма или лампион. Щом знаеш цветовете, няма да ти е трудно. Или саксия с голямо цвете. Обикновенно са скъпички и повечето новодомци оставят такива покупки за по-нататък, но пък създават уют

# 4
  • Мнения: 4 300
Аз бих се радвала на картина или някаква дървена статуетка. На книги ( не знам дали е подходящо за новодомци обаче). Честно казано бих се кефила много и на хамак за балкона  Mr. Green, но не знам дали е подходящо за конкретния случай. Сервиз с красиви чинии, ако мислиш че ще й уцелиш вкуса.

Между другото купих много красива картина, за 150 лв от едно магазинче в началото на Т.Александров, точно до Санита ( на подлеза на ЦУМ). Имаше доста голям избор и всякакви цени.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Колегите ми идваха миналата седмица на нова къща Grinning Подариха ми фантастичен комплект на Луминарк - 6 дълбоки за супа, 6 плитки за основно, 6 малки за десерт и салатиера. Жизнерадостно зелено на оранжеви и жълти цветя. Обожавам новите си чинии Hug Ако приятелите ти биха се зарадвали на нещо подобно, гласувам с две ръце Peace Хем е практично - чинии винаги ще влязат в употреба, здрави са, стават за миялна, хем е естетично - това не са просто чинии, прелестни са Heart Eyes, хем не е отбиване на номера - защото са скъпи Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Мисля, че саксия с някое голямо цвете наистина е много подходящо. Лично аз смятам, че е много трудно да улучиш вкуса за някоя картина или произведение на изкуството. Имам няколко картини, които събират прах зад дивана, а са ми подаръци от много добри приятели. Може и луксозни прибори за хранене, кухненски робот, наргиле  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Или саксия с голямо цвете.
Не купувай само саксия с цвете.
Има поверие, че в нова къща не трябва да се внася пръст, за да няма скорошна смърт. Пръст може да внесе само домакинята на къщата, не и нейните гости.

А иначе - аз съм за:
комплект прибори за готвене - има страхотни в момента; Peace
барбекю за балкона (ако имат място!), духалка, вилица, щипка за самото барбекю;  Peace
сервиз от чинии и чаши - за хранене - има страхотни в момента на прИмоция в Метро;  Peace
хубава покривка за маса;
шалте за спалнята ....

Такива неща, но ЗА самата къща, не само за някой от нея.  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 112
Аз също мисля, че на едни готини чинии ще се изкефят. И наистина, Луминарк имат страхотни комплекти  Peace Скоро гледах някъде сервиз от бели и черни чинии в квадратна форма. Влюбих се в тях!
А и като знаеш какви са им цветовете в кухнята, можеш да избереш нещо свежо и подходящо!  Wink
А може и сатенен спален комплект  luvbed

# 9
  • Мнения: 1 299
Почти се бях спряла на цветето (момичето обожава цветя) и това поверие ме отказа  Shocked
Картини аз много ценя, но наистина - незнам вкуса на човека, статуетката звучи супер Peace
Комплект за хранене - чудесна идея Peace
Благодаря за идеите Peace

# 10
  • Мнения: 1 426
Когато ние се нанасяхме в нова къща, най-хубавите ми подаръци бяха една кокосова палма от колегите и един голям фикус от свекървата. Аз също съм носила цветя в саксия в подобни случаи. Е, ако става дума за поверия, на късмет в новото жилище се носи котка - разбира се, жива котка няма да им подарите, но съм виждала разни много стилни тип египетски - 20-30 см метални за в секцията и около метър и по-високи дървени за на пода. Е на такава дървена аз лично много бих се изкефила.

# 11
  • Мнения: 1 299
Хех, защо пък не и живо коте  Mr. Green
Да, виждала съм дървени - страхотни са. Наблизо имам магазин за такива неща, ще погледна още днес Peace

# 12
  • Мнения: 1 426
Да, може и живо, те са ти приятели, знаеш дали биха се зарадвали!  Grinning
Тука една съфорумка тъкмо подарява  Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197430.0
Ама живо коте винаги можеш да им подариш, така че огледай дървените.

# 13
  • Мнения: 1 299
Да, може и живо, те са ти приятели, знаеш дали биха се зарадвали!  Grinning
Тука една съфорумка тъкмо подарява  Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197430.0
Ама живо коте винаги можеш да им подариш, така че огледай дървените.

Хехехе, аз съм си сложила линк към темата на тази съфорумка в подписа, та ха дано някой си хареса някое коте Hug

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Или саксия с голямо цвете.
Не купувай само саксия с цвете.
Има поверие, че в нова къща не трябва да се внася пръст, за да няма скорошна смърт. Пръст може да внесе само домакинята на къщата, не и нейните гости.
Хм, не го знаех това. Как бих могла да знам всички поверия Crazy

Общи условия

Активация на акаунт