Кой издава акта за раждане?

  • 495
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте майчета,
кой издава акта за раждане на бебето,за да мога да си взема еднократната помощ от 200 лв.
Благодаря ви Heart Eyes

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Общината го издава.

Оправи си заглавието, че е смешно Laughing

# 2
  • Мнения: 2 821
ЕСГРАОН

# 3
  • Мнения: 1 596
Какви документи трябва да приготвя? Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 2 821
За еднократната помощ се представят в Соц.грижи личните карти на родителите, акта за раждане и удостоверение за семейно положение на майката.

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 914
ОБщината по месторождение.

# 6
  • Мнения: 1 251
"Акта за раждане се получава в общината по адресна регистрация на майката до 14 дни след раждането. По принцип може да е готов и по-рано но това е определения срок. В същата стая се попълва една декларация и след заплащане на минимална такса около 2 лв. на касата ти дава Удостоверение за семейно положение. След това се попълва Молба-декларация за отпускане на еднократната помощ в службата по социално подпомагане пак по адресна регистрация на майката. Към нея се прилага оригинала на Удостоверение от общината и акта за раждане на детето и копия от личните карти на родителите, като носите и оригиналите за сверка. Не забравяте да си напишете номера на банковата сметка /IBAN/ в молбата. Тази помощ може да се поиска до три години от раждането."


Това скоро го четох в друга тема и ти го давам като инфо,дано да ти е полезно.

# 7
  • на село
  • Мнения: 3 914
"Акта за раждане се получава в общината по адресна регистрация на майката до 14 дни след раждането.

Ами моята дъщеря е родена в друг град и акта за раждане и беше издаден от там, след като беше взет  го занесох в нашата община и т.н. процедурите за помощта.

# 8
  • Мнения: 766
Може да е глупав въпроса но от коя община по адресна регистрация  newsm78  Embarassed
Постоянния адрес ми е в провинцията, а имам временна адресна регистрация в София.
Ще раждам в София.
В случая коя община ще ми издаде акта за раждане  и в коя община ще трябва да подам документите за еднократната  помощ Rolling Eyes
Нещо се обърках  Embarassed

# 9
  • Мнения: 2 891
Мисля, че там, където е временната ти регистрация. Обади се и попитай.

Общи условия

Активация на акаунт