Картичка с отпечатък от ръчичка

  • 1 757
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 671
Здравейте!
Искам да направя такава картичка и си спомням, че в часовете по трудово (някога) съм правила отпечатък върху подложка от вода и брашно или нещо подобно. Даже цели фигурки съм правила и после съм ги оцветявала. Някой спомня ли си как точно ставаше?

# 1
  • Мнения: 230
Замесваш тесто от брашно, сол и вода. Не съм 100% сигурна за съотношението брашно-сол.
В бебешките магазини има подобни комплекти - подложка (горе-долу хубава рамка) и глина, достатъчни примерно за краче и ръчичка или както ти си харесаш. Цената им е около 10-15 лв.
Не те агитирам за "купешкото". Но последният път като си играх да правя нещо с такова тесто, все не уцелвах подходящо брашно - тестото ставаше много меко, независимо колко сол слагах. Та като пробваш два, три пакета различни брашна, плюс хубава дървена рамка...
Поразгледай готовите, пресметни и иначе как ще се получи като цена.
И успех.
Пък сподели после "рецептата".

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
На нас ни подариха 2 рамки на Дисни в комплект с нещо като мастило за отпечатъци.
Преди да изкъпем бебето направихме отпечатъците на ръчичка и краченце - всичко се изми лесно.

Може е с водна боя - мие се лесно, може и с глина

# 3
  • Мнения: 875
съотношението за тестото е 1:1 сол и брашно. за картичка можеш да използваш и водни боички, които после се отмиват лесно.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 671
Благодаря ви много!  Hug
Знам за тези готови комплекти, ама сега нямам време да търся. Ще се пробвам с брашно, пък ако не стане, просто ще очертая ръчичката върху картон. Да използвам боя ме е страх, че малкият терминатор все си лапа ръцете. После ще пиша дали е станало с брашното.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз си купих глина й така й направих плочка с отпечатъците

# 6
  • Мнения: 1 671
Момичета, получи се с вода, брашно и сол, точно както ми казахте. Идеята за глината също ми допадна и ще купя тези дни. На терминаторът много му хареса да дава отпечатъци, сега си имаме нова игра  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 1 230
Купих глина от Метро, направихме първите отпечатъци върху бяла глина, боядисах ги с боички и стана много весело, направих и 2 дупчици отгоре, където сложихме корда и сега радва баба и дядо. Имам и кафява глина, мисля за 1ия РД отново да направя отпечатъци.

# 8
  • Мнения: 2 807
На нас ни подариха 2 рамки на Дисни в комплект с нещо като мастило за отпечатъци.

Олинце, ако знаеш от кога търся точно такива комплекти...
Дори бях поръчала на един семеен приятел, като беше в Америка, но не открил човека  Sad

Моля, ако някой в София знае откъде мога да намеря да пише.

Mini_, а ти в кои магазини си виждала рамките в комплект с глината?
Аз все питам, и все нямат...

Отпечатъците на моите човечета са от бяла глина и станаха много добре  Heart Eyes

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Maminka, и на нас колега на мъжа ми донесе от Щатите като подарък с албум на Дисни. Само че албума беше симпатичен, но снимките трябваше да се слагат в пликове и все се разпиляваха.
От мастилото ( сухо е ) има още много дори няма какво да го правя.

# 10
  • Мнения: 208

Моля, ако някой в София знае откъде мога да намеря да пише.

Mini_, а ти в кои магазини си виждала рамките в комплект с глината?
Аз все питам, и все нямат...

Отпечатъците на моите човечета са от бяла глина и станаха много добре  Heart Eyes
[/quote]
 В Плвдив ги има в Штъркел, предполагам че и в софийския ще ги има
  Аз искам да ви попитам как става с тази глина , Купих , но нищо не стана. Затопляте ли я или как?

# 11
  • Мнения: 2 807
adi11, благодаря ти.   bouquet
И в Щъркел съм питала - никога не са имали, но и не е близо до нас и не проверявам често.

За глината - аз не я затоплям.
Тази, която аз съм взимала обаче не е в комплект с рамка, а само бяла глина.
И т.к. аз отпечатвам няколко ръчички/крачета, а не само на едно човече, малко я разтеглям и й придавам някаква форма - сърце, кръг, правоъгълник. След това слагам ръчичката/крачето и поотделно натискам всяко пръстче.
Получава се и то много добре  Grinning
"Моята" глина съхне за около 24 часа.

Олинце, благодаря ти!   bouquet
Ще дебна на кой от нашите познати да поръчам пак  Wink
Пък дано открият следващият път.

Общи условия

Активация на акаунт