Заеква дали е от яслата?

  • 436
  • 3
  •   1
Отговори
   Здравейте на всички . Много рядко пиша , защото в повечето случаи намирам отговор на въпроса си във форума .   bouquet

   Днес се прибрах много разтроена . Срещнах майка на която детето е в същата ясла в която ходи и моето . Та тази майка спира детето си от ясла , защото горкото започнало да ЗАЕКВА .  Моето също съм си го взимала мърморещо и постоянно не доволно за нещо , но то по принцип си е такова и не му придаваме голямо значение . Но това детенце е абсолютно спокойно и на напълно непознат да го дадат временно да го погледа няма да реагира . В момента се чувствам толкова ужасно . Незнам дали моето е преживяло някакъв подобен стрес , но при мисълта че може да е така а аз не съм обърнала внимание просто е ужасно .
   
   Отглеждам сама детето си . В смисъл без баби и други такива помощници и понякога избухвам от напрежение . Това беше и причината да тръгне на ясли до някъде , да има разнообразие и да си играе с негови връстници . А то да се чудиш там занимават ли ги или ги малтретират tantrum И ако е така как да го докажеш с нашата бюрокрация?

  И КОЕ Е НАЙ-ДОБРОТО РЕШЕНИЕ ЗА ДЕТЕТО ? Когато парите които искарва таткото не стигат и мама трябва да започне да работи?

   

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 08:54 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 25 572
Чакай сега, само заради заекването ли майката е решила, че детето е преживяло някакъв стрес?
Не е задължително това да е причината. Нека се срещне със специалист, така ще й стане ясно какъв е проблемът. Много деца започват да заекват в един момент, защото бързат да си кажат, каквото имат да казват и в един момент започват или да заекват, или да не завършват думите. Моят брат беше така и майка ми беше много притеснена. Заведе го на логопед и с помощта на говорни упражнения решиха проблема. При доста деца го има това, не бързайте да се притеснявате предварително.
Виж, ако специалист каже, че детето сигурно е стресирано... Но този стрес не е задължително да е получен в яслата. Може и нещо друго да е.

# 2
  • Мнения: 1 426
nnnnnn, в такъв случай мене трябваше да ме спрат от училище, щото аз тогава започнах да заеквам.
При мен причина имаше, но тя определено не беше свързана с училището. И майките не хукнаха да си отписват децата заради моя стрес.
Какво имаш предвид, като казваш, че се чудиш дали твоето дете е преживяло някакъв подобен стрес? На какво подобен? Разкажи защо онова дете е започнало да заеква. Забравили са да го приберат от двора или са го наказали на тъмно в тоалетната или нещо друго? А ако е само заради това, че ходи на ясла - ами не е от това, че ходи на ясла, от нещо друго е! Говори с майката, разбери, и чак тогава, ако трябва - се паникосвай.

# 3
  • Мнения: 4 406
Възможно е детето да заеква , защото имитира някой друг с този говорен дефект, а не непременно да е стресирано. ако си сигурна, че причината е в яслата, говори с персонала, все някакви наблюдения трябва да имат

Общи условия

Активация на акаунт