помощ!!! голям рев в яслата ( и преди нея)

  • 2 288
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 182
От 2 месеца дъщеря ми ходи на ясла, но всеки път се повтаря едно и също- страхотен рев и тръшкане по земята. Вече нямам сили да я водя. Ако някой нещо е опитвал , моля да сподели.

# 1
  • Мнения: 1 559
Нямам личен опит с подобен проблем. А пробвали ли сте някой друг да води детенцето на яслата, а не ти?
Как ти се струва вариантът да опитате с класическа хомеопатия или Бахови есенции?

# 2
  • Мнения: 182
само аз я водя на яслата, но ако някой е използвал хомеопатията като решение, аз съм ЗА. И без това я лекувам само с нея

# 3
  • Мнения: 175
Попитай хомеопата  си,чувала съм от моя че може да се даде нещо на  детето за да приеме по-лесно промяната.               

# 4
  • Мнения: 182
Ако си спомняш какво е то, моля помогни!

# 5
  • Мнения: 1 559
Ако имате възможност, опитайте някой друг да води детенцето на яслата. Имам няколко познати майки, чиито дечица се тръшкат като ги водят те на ясла, а не изразяват никакъв протест, ако таткото ги оставя там.
Обърнете се към класически хомеопат. Той ще определи лекарството, което е подходящо за детенцето в конкретната ситуация. Лечението в хомеопатията е строго индивидуално, няма универсални рецепти.

# 6
  • Мнения: 1 655
Не мисля, че за един рев в градината трябва да се дава хомеопатия. Хомеопатията е хубаво нещо, но да се използва само когато има нужда. Ако няма други проблеми мисля, че баховите есенции са по-подходящи в случая.

# 7
  • Varna
  • Мнения: 288
Големият ми син беше така.Направо го хващаше истерия,когато излизахме сутрин за яслата,но не ми е минавал мисълта през ума да му давам нещо за това.След 4-5месеца свикна и отиваше с огромно удовлствие на ясла.Ще свикне.Някои деца се адаптират по-бавно.Успех Peace

# 8
  • Мнения: 182
4-5 месеца ми се виждат доста. Понякога си мисля, че няма да я докараме до деня, в който ще се събуди с настроение и ще каже "хайде на градина"

# 9
  • Varna
  • Мнения: 288
Ще дойде,не се притеснявай. PeaceПри нас отне толкова време,защото и често боледуваше.

# 10
  • Мнения: 146
Мята дъщеря е със същия проблем. Още със сставането започва да реве и  казва " утре пак не днес" . направо ми се куса сърцето, но какво да се прави трябва да све работи....
А то една седмица за малко се успокоява т. е. до градината - пее песнички. влезе ли нямам думи -   реве и не спира. Влезе ли вътре в стаята при децата - сякаш става друга - изобщо не се чува отвън. Всички майки и целия персомнал ни знаят  -  огласяваме цялата градина.
А на обяд изобщо не иска да спи..  а от нея и др. деца не могат да миигнат... Направо си е кошмар.

# 11
  • Мнения: 182
След доста ровене из литературата реших да дам Игнация (тя е за мъка , при раздяла и т.н.)- сутрин и вечер. Вчера купих лекарството, но като отидох да я взема от яслата ми казаха, че има температура ОТНОВО. Така че Игнацията ще почака докато отново тръгне на ясла

# 12
  • Мнения: 1 559
Решила си да дадеш Игнация на детето си?! Shocked ooooh! Нали не мислиш, че това е единственото лекарство за мъка при раздяла? Игнация (както още две лекарства, за които се сещам, но вероятно има още достааа) е известно като "лекарство за скръб". Игнация е за пациенти, потънали в своята скръб. Тя се дава при болести след скръб, ако картината й "пасва" на тоталността от симптоми на пациента, на цялостната му картина.
Не може да решиш, че определено лекарство ще повлияе добре на някого и че това е неговата конституция само чрез ровене из литература.Да, това е необходимо условие - без много четене не става. Но без да се снеме случая и да се реперторизира (което няма как да направи човек без нужните познания и обучение), не може да бъде "уцелено" лекарството, от което пациентът има нужда. Ако има нужда от лекарство, разбира се. Само по себе си тръшкането преди ясла не е причина за хомеопатично лечение. Добре е да се види точно каква е ситуацията от хомеопат.

# 13
  • Мнения: 1 655
А случайно при ровенето из литературата не прочете ли, че самопредписването е опасно! Толкова се изписа по въпроса, ама кой да чете  Thinking

# 14
  • Мнения: 4 392
От 2 месеца дъщеря ми ходи на ясла, но всеки път се повтаря едно и също- страхотен рев и тръшкане по земята. Вече нямам сили да я водя. Ако някой нещо е опитвал , моля да сподели.
А защо не изчакаш? Може да не е готово детето..Или да го оставяш отначало за няколко часа.
И аз не мисля, че за щяло и нещяло трябва да се дават илачи, пък били те и хомеопатични!

Общи условия

Активация на акаунт