Проблеми с шевовете...

  • 3 118
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Здравейте бъдещи и настоящи мами! Родих преди 5 мес и все още имам проблеми с външните шевове. Подути са и адски болят. Получих кръвоизлив при раждането и това допълнително усложнява нещата. Ходих на лекар мнoгoкратно. Казват да изчакам,з-то най-вероятно излиза конец които не може да пробие.Друго мнение е че трябва пак да ме режат, за да го извадят. От смрадлика пък имам алергия.Кошмар.Някои имал ли е подобен проблем? Моля за съвет.





--------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 12:03 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 215

Не мога да ти помогна, но  ако нямаш алергия към лайката пробвай с нея да промиваш.

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 17:13 от e_mili

# 2
  • Мнения: 27 524
Има антибиотични спрейове за пръскане, да не те излъжа сега с името, че не съм сигурна. Отиди в някоя аптека и попитай, ще ти дадат нещо, мисля, че ще те облекчи. И аз откарах с един от конците и такава подутина няколко месеца, ще мине  Hug

# 3
  • Мнения: 223
Аз имах проблем с шевовете, но ставаше дума за секцио. Конците трябваше да се резорбират, но тялото ми ги отхвърляше и беше грозна гледка. Ходих на физиотерапия и ми правиха радар и ултразвук. Раговаряй с физиотерапевт. Може пък да е приложимо и в твоя случай.  newsm10

# 4
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
На мен много ми помагаше Бивацин.Пръска се по 2-3 пъти на ден и много облекчава.За него ми каза доктора който ме изражда.

# 5
  • Мнения: 27 524
На мен много ми помагаше Бивацин.

А, точно това беше.  Peace Аз щях Немибацин да напиша, добре, че се въздържах  Grinning

# 6
  • Мнения: 105
Има антибиотични спрейове за пръскане, да не те излъжа сега с името, че не съм сигурна. Отиди в някоя аптека и попитай, ще ти дадат нещо, мисля, че ще те облекчи. И аз откарах с един от конците и такава подутина няколко месеца, ще мине  Hug
"Бивацин" се казва антибиотичният спрей, който наистина много помага.
пп.
И все пак, ако има сериозен проблем с шевовете, си мисля че е по-добре сега да се направи оперативна корекция, отколкото да се отлага с години - последиците хич не са приятни. Аз също имах много дълго и болезнено възстановяване, заради неправилно зашити тъканни слоеве и сега при второто раждане ще се наложи "ремонт".

# 7
Пробвай с Бивацин- дермален спрей. В листовката пише, че помага при инфекции след хирургическа намеса. Но се консултирай и с лекар! На мен ми помогна след раждането.

# 8
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Здравей!  Hug
Имах проблем с единия шев до 6-тия месец, стигнах дори до онкологията  Sad - конеца не беше паднал.
А доктора там ми изписа една паста за 2 лева - каза че ако се намажа с нея до 2 дни конеца ще падне. Аз се намазах и той падна след 2 часа и оттогава забравих за тези проблеми. Пастата е йодасепт /или нещо подобно, вече забравям и аз/.
Разбира се, консултирай се с твоя гинеколог, защото твоя случай може да е съвсем друг.
Пожелавам ти от сърце да се оправиш и всичко да е наред!  Peace

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Само с Йодасепт-а по внимателно, че е йод и гори  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз имах само 2 вътр. шева, но се оказах алергична към животинските (падащи от самосебе си конци) и получих някакво образувание, което впоследствие рязаха без упойка (защото кърмех и нямаше как...), изправя ми се косата като си спомня, раждането ми се видя нищо работа, покрай това... Sick
Да не те плаша, дано при теб нещата са по - леки и скоро да отшумят, но не отлагай посещението при лекар, за да не се задълбочават.  Naughty

# 11
  • Мнения: 105
Благодария на всички, които ми отговориха. Hug Вече си мислех,4е само аз имам такива проблеми. Не ми стигна това, че раждането беше отврат ами ми се налага да търпия още болки. Вече го удрям на самосъжаление. Относно Бивацина - изпръсках три флакона и получих и от него непоносимост. Започна страшен сербеж и отоци, които не сте и виждали. Имах чувството, че ще ми се сцепи кожата. И чак след четвъртото такова подуване, гинекологът ми се сети че явно е прекалил със съветите да ползвам Бивацин.Оказа се,че той трябва да се ползва не повече от седмица. А аз "умната" се пръсках с него повече от месец. #2gunfire

# 12
  • Мнения: 306
Пробвай с Оксикорд - спрей и мажи с Витасин - крем.На мен само това ми помогна.Прави промивки с майчино млечице и пиперливо конче.Успех!!!

# 13
  • Мнения: 344
И аз имах проблеми.Личната ми изписа някаква антибиотична паста.Правих си промивки с Йоден разтвор.Йод и реванол и след това слагах от пастата.По-късно ще ти пиша по-подробно за пастата и точно как се приготвя разтвора.Това ми помогна. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 215
Бивацин и аз ползвах и е много добър. Но си мисля ,че би забавил изхвърлянето на евентуален конец.
betine, тръгвай към гинеколога, защото така и ти и ние се чудим какво е и какво да го лекуваш, а от размотаване файда няма. И пиши какво става!

Общи условия

Активация на акаунт