у,чителски протести

  • 1 596
  • 33
  •   1
Отговори
бихте ли подкрепили като родители, ефективен учителски протест, за повишаване на заплатите, ако градината, която посещава вашето дете,както и всички останали,  бъде затворена за 1 месец???

# 1
  • Мнения: 2 401
Ти как мислиш?

# 2
  • Мнения: 4 965
А този един месец учителите ще ме подкрепят ли в гледането на децата ми или ще трябва да си пусна отпуска?  Flutter
Че аз дори и 1-месечното затваряне на градините през лятото не подкрепям.
Но... с 2 ръце подкрепям обмислените граждански протести, както и увеличаването на заплатите на учителите. Ама с такива мерки, заради които ще страдат децата и евентуално доста хора ще останат без работа (имам познати, за които и 1 ден отсъствие от работа е проблем) - не бих подкрепила никога.

# 3
  • Мнения: 2 401
Точно така мисля и аз. Всеки има право да иска достойно заплащане.  Но нека не го прави с извиване на ръце.
Като пироговци - от днес приемали само умиращи пациенти  Shocked Всички останали ги пращат при Гайдарски - той да им кажел къде да потърсят помощ  Shocked Shocked

# 4
  • Мнения: 4 965
Мдаааа, баба ми е със счупена ръка и днес й беше датата за контролен преглед - предложили са й да посети частния кабинет на 1 от лекарите, за да я прегледа. Сменили са и гипса, че дори и някакво "чорапче" са й сложили на ръката, че да не й убива. Но си е платила като поп за нещо, което й се полага по НЗОК, а и е ясно, че някой си изкарва стачката в частния кабинет - може пък това да е целта).
Аз пък всяка сутрин закъснявам за работа, заради протестите.
Пак казвам, подкрепям ги, но не подкрепям методите, защото така вредят на други хора!

# 5
  • Мнения: 448
Мисля,че всеки здравомислещ човек би подкрепил исканията на учителите,но не и методите им!Друг е въпросът колко от тях реално заслужават повишението! newsm78

# 6
  • Мнения: 1 299
Аз подкрепям учителите. На ясно съм какво правят детските учителки и какви мизерни пари получават. До сега протестираха, но все така че родителите да не скочат срещу тях - но резултат няма. Така, че за съжаление, за да ги чуят трябва да предприемат по драстични мерки. Вие едно дете едвам гледате, а представете си 30 по цял ден да ви тичат наоколо, да викат и пищят... И да получавате 230-250 лв??? Ще кажете - на който не му изнася, да смени работата. Да, но тогава кой ще гледа децата? Ще кажете - все ще се намери някой да върши тази работа, за тези пари! Да - но дали ще я върши качествено?

# 7
# 8
  • Мнения: 1 299
  hahaha теме

# 9
# 10
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
моето мнение е пък,че докато ние(учителите) не предприемем действия,които пряко да въздействат на обществото и по този начин да имат отклик при управляващите,нищо няма да постигнем.знаете ли колко ми е 4истата заплата за май месец
159!!!старая се това да не се отразява на качеството на работата ми,но в един момент ти писва и си казваш,какво се впрягам толкова за тия пари.и естествено,че качеството на образование ще се влошава.кой млад,квалифициран кадър ще иска да почне работа за 200 лв.а отговорността,която изискава тази професия е огромна.много мога да пиша,но няма смисъл май.сигурна съм,че сега пове4ето от ва сще ме нападнат.но аз си оби4ам професията,въпреки мизерната заплата,оба4е ми е болно как реагират хората на един абсолютно необходим протест.

# 11
  • Мнения: 1 299
моето мнение е пък,че докато ние(учителите) не предприемем действия,които пряко да въздействат на обществото и по този начин да имат отклик при управляващите,нищо няма да постигнем.знаете ли колко ми е 4истата заплата за май месец
159!!!
старая се това да не се отразява на качеството на работата ми,но в един момент ти писва и си казваш,какво се впрягам толкова за тия пари.и естествено,че качеството на образование ще се влошава.кой млад,квалифициран кадър ще иска да почне работа за 200 лв.а отговорността,която изискава тази професия е огромна.много мога да пиша,но няма смисъл май.сигурна съм,че сега пове4ето от ва сще ме нападнат.но аз си оби4ам професията,въпреки мизерната заплата,оба4е ми е болно как реагират хората на един абсолютно необходим протест.

Момичета, аз не съм учител, но моля кажета къде да се подпиша и къде ще ходите да викате - идвам. Това е подигравка бе  ooooh! Ама всички знаят да искат качествено образование #2gunfire

# 12
  • Мнения: 1 494
моето мнение е пък,че докато ние(учителите) не предприемем действия,които пряко да въздействат на обществото и по този начин да имат отклик при управляващите,нищо няма да постигнем.знаете ли колко ми е 4истата заплата за май месец
159!!!старая се това да не се отразява на качеството на работата ми,но в един момент ти писва и си казваш,какво се впрягам толкова за тия пари.и естествено,че качеството на образование ще се влошава.кой млад,квалифициран кадър ще иска да почне работа за 200 лв.а отговорността,която изискава тази професия е огромна.много мога да пиша,но няма смисъл май.сигурна съм,че сега пове4ето от ва сще ме нападнат.но аз си оби4ам професията,въпреки мизерната заплата,оба4е ми е болно как реагират хората на един абсолютно необходим протест.

За това отдавна съм се отказала да убеждавам странични хора. Могат да разберат само тези, които имат досег по някакъв начин с тази професия. Иначе, за съжаление, съм скептик по отношение на разбирането откъм другите. Има една приказка- 'Като дойдеш на мяра, ще хванеш вяра'. Това е положението.
Друг е въпроса, че всичко е политика и хич, ама хич не ми се вярва това искане да е тръгнало отдолу. Синдиката ги движи тези работи. Wink А там случайне неща не стават...Както и всичко в политиката. Само обмислени ходове... Confused

# 13
  • Мнения: 8 999
Подкрепям и учителите, и лекарите. Защото явно в нашата държава се обръща внимание единствено на протести, които успяват да вредят на обществото и да объркат ежедневието на непротестиращите като например стачките на шофьори от градския транспорт, таксиметрови шофьори и т.н. И това е единственият начин да се покаже на обществото, че учители и лекари също имат важни професии, които не трябва да се подценяват и не трябва да се оценяват унизително ниско. След като със стачните си действия /или по-скоро заплахи за стачни действия/ шофьорите от градския транспорт успяха да си извоюват заплати, които на фона на учителските и лекарските са абсурдно високи /щом един шофоьор взима заплата 600-800 лева, то на учителя би трябвало да е поне около 2-3 000 лева, а на лекаря - минимум 7-8 000 лв. - такова е поне съотношението на заплатите в страните, към които искаме да принадлежи и България/, то защо учители и лекари да не "убодат" малко своите пациенти, да не внесат малко дискомфорт в живота им, та същите тези пациенти да осъзнаят за какъв труд става дума тук. Защото се наслушах на мнения, според които трудът на ватмана, видиш ли, бил толкова тежък и отговорен, та затова той заслужавал такова голямо увеличение на заплатата си.

# 14
  • Мнения: 819
Бих подкрепила, разбира се, но специално за детските градини - така или иначе повечето излизат във ваканция/ нашата 2 месеца/, ами да протестират тогава? Така или иначе неудобството са го създали и детето ми е на дежурна градина, поне да използват този момент, така ще има и по-малко недоволни родители.

Общи условия

Активация на акаунт