кога посетихте профилактично ортопед?

  • 2 894
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Момичета, кога педиатърът ви изпрати на профилактичен преглед при ортопед? Питам, защото нашата каза, че ще ни прати чак към 4-ия месец, а други мами са водили малчовците около края на втория. Синът ми тези дни навършва 2 месеца и затова попитах нашата лекарка дали вече да го слагам в кенгуру. Тя ми се накара и тотално ме обърка. Според нея бебо трябва да влезе в кенгуруто в 4-ия месец и след посещение при ортопед. А аз бях чела доста различни неща. Започвам да се съмнявам за пореден път в това, което ми говори. Как е при вас?
Благодаря на всички предварително!

# 1
  • Мнения: 8 242
На 5 месеца.. Като започна да седи и да пълзи  Crazy
В кенгуру го слагахме от 2тия ден.. та до 5тия месец все там си висеше. Не е имало никакви проблеми.
Как чак 4 месец в кенгуру бе  Shocked После като стане 100 кила ли ще го носиш  #Crazy

# 2
  • Мнения: 1 321
Нашата ЛЛ ни даде направление за ортопед когато бяхме в 2-рия месец.Но може и малко по-късно.
За кенгуро също трябва доколкото знам да е навършило 3 месеца и да не тежи под 4кг.Все пак костите са доста меки и могат да се закривят крачетата. Hug

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Първия и третия месец я водих на ортопед Peace

# 4
  • Мнения: 730
В 3-я месец.

# 5
  • Мнения: 966
в родилното я гледа ортопед и после в 4 месец,сега пак ще ходим

# 6
  • Мнения: 1 691
По принцип трябва два пъти - през първия месец (често ги гледат още в родилното) и после на 4 месеца.
За кенгуру - ако има твърда облегалка да не му виси главичката наистина може веднага след раждането да се слага. Още по-добре е в слинг, но не всеки иска да носи слинг.
Когато водихме нашия на ортопед, той ни каза, че кенгуруто е изключително полезно, защото краката на бебето стоят отворени в правилно положение и това е добре за тазобедрените стави. Така че - в кенгуру или слинг колкото е възможно по-дълго време.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 586
На нас  сега ( на 1 месец) ни даде направление за ортопед и отидохме на преглед.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 504
Когато ходихме на втора консултация, значи навършени 2 месеца, педито ни даде направление и каза, че е хубаво до 3 -я месец да ни види ортопед, Ортопеда д-р Драганов Военна болница Сф, каза, че кенгуро може да се ползва с твърдо гръбче, и че по никакъв начин не вреди на ставите. Също каза профилактичен преглед към годинка. Имаше една мама там, дето на бебчо му бяха предписали да носи ортопедични гащи, та все пак си мисля, че колкото по рано толкова по-добре, защото бебчо беше вече на 6 месеци и след 3 месечно носене на гащи, се оказа, че няма нужда повече да ги носи.

# 9
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Нашата лекарка отначало ни отказа направление, че я изкрънках. Отидохме преди да наваршим 2 месеца.

# 10
  • Мнения: 344
Ние бахме на 3 месеца когато отидохме на ортопед.До колкото знам се ходи и на 6 месеца.

# 11
  • Мнения: 1 467
Навършени два месеца, но преди третия.

# 12
  • Мнения: 2 467
На 31 дни, на 6 месеца и на 1 година. 3 пъти общо.

# 13
  • софия
  • Мнения: 25 371
Около 1вия месец, около 7-8мия профилактично и Драганов ни каза, ако искаме, когато проходи пак да отидем.

# 14
  • Мнения: 348
Тук явно процедират различно! Не са ни пращали на ортопед за сега  Confused

Общи условия

Активация на акаунт