Как да накарам болно дете да суче?

  • 396
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 081
Малко не ми е точен въпроса, но моят син от 4 дни е с Т 39.5, не яде, не суче, не пишка, не пие вода, направо съм се видяла в чудо. Докторите мълчат. Днес излезе кръвната картина, ама утре ще ми я разчетат. Урината уж била добре. Видях само много нисък хемоглобин-95  Sad  Много съм притеснена за обезводняване  при такава температура. Дърпа се от гърдата, постоянно е в полусънно скимтящо състояние, и пак не ще, нощем пак не ще. Съмняват ме ушите му, че все там го удря, и може при засукването да го боли от вакуума, който се получава в евстахиевата тръба. И кърмата ми е намаляла, и това може да е. Знам ли...Ама дори не засуква, не близва. Със спринцовка пробвах-не ще, едвам успях панадола да му дам, днес даже и него не ще, че минах на свещички ефералган.  Биберон така и не пожела. Моля ви, дайте съвет какво да го правя! Педката каза, че щяла да го праща на системи в болницата, ако не проядял:(

# 1
  • София
  • Мнения: 2 249
Да го накараш да суче явно няма да стане. Най-добре да даваш лъжичка по лъжичка начесто непрекъснато (независимо от желанието му), защото рискът от обезводняване си е съвсем реален. И ако не успееш, наистина е добре да отидете за оводняване.

# 2
  • Мнения: 133
Ако наистина до утре още не суче, заведи го да му сложат система, иначе може и по-лошо да стане....

# 3
  • Мнения: 2 614
Деси, пробва ли да му дадеш и глюкоза с лъжичка. На мен хомеопатката ми беше казала, като вдигна Т преди месец да давам на всеки час по 1 ч.л. глюкоза (от банка) и вода, колкото може да пийне.
Но може би трябва да се консултираш с педиатъра, дано се оправи бързо!!! Praynig Hug

А как да го накараш да суче, въобще не мога да те посъветвам, уви!

# 4
  • София
  • Мнения: 555
Здравей, един мой приятел ми е разказвал кака  майка му, която е лекар, като новороден го е спасила като му е капала с капкомер кърма в нослето, защото иначе повръщал всичко. Може да попиташ педиатъра за това newsm78 Стискам палци бързо да оздравее мъничето Praynig

Общи условия

Активация на акаунт