регулон-кървя вече цял месец

  • 27 047
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 291
здравейте отново
след поредния неуспешен месец док ми изписа регулон заради малки кистички.
Но от както го пия цикъла не ми е свършил ..вече почти изпих опаковката
посредата на месеца й се обадих и тя каза че е нормално да имам зацапване и да продължа да го пия
но какво зацапване -то си тече като нормален мензис
казах й и тя каза че е нормално
но все пак да Ви попитам и вас дали ви се е случвало подобно нещо и дали наистина е нормално
трябва да започна и втора опаковка, но как да рабера кога трябва да я почна като први ден от новия цикъл явно няма да имам като то не е спряло да тече

# 1
  • Мнения: 345
Ще ти кажа, че лекарката ти е права. Нормално е. То си го пише и към упътването.
Аз пих регулон 1 месец за стимулация и след това забременях.  Hug

# 2
  • Мнения: 4 302
Виж се с лекарката си. Като свършиш 21-то хапче, нали има почивка 7 дни и тогава почваш новата скатула.
Обяснението е, че противозачатъчните хапчета освен другата си функция имат за цел да изтънят лигавицата на матката. Така тя да стане по-негостоприемна за евенуален зародиш. Това става чрез излющване, т.е кървене.

# 3
# 4
  • Мнения: 1 291
Благодаря Ви момичета!

# 5
  • Мнения: 326
Здравейте! Аз пих Mercilon, който е с много ниско съдържание на хормони. Никога не съм имала кръвотечение повече от нормален цикъл, дори и от първия месец на взимането им. Мои приятелки бяха започнали да го пият и цял месец имаха кръвотечение. Те спряха да пият противозачатъчните, но те не им бяха предписани от лекар. Искам да кажа, че при всеки е индивидуално, но пък и често се случва първият месец от приемането на хормони менструалното течение да се удължи. Не се притеснявай, щом лекар ти ги е предписал. Успех!

# 6
  • Мнения: 43
Здравейте, аз имам същия проблем.
Изписаха ми Жанин. През целия месец на прием на таблетките си кървях и то доста обилно. На опаковката пишеше, че след привършване на таблетките, след 2-3 дена идвал М. Чакам го вече втора седмица и никакъв го няма. Притеснила съм се доста. Изключено е да съм бременна.
Вместо да ми регулират цикъла, тези противозачатъчни ми го объркаха тотално

# 7
  • Мнения: 326
Това наистина е много странно. При мен идваше като по часовник. Винаги на четвъртия ден от свършването на хапчетата. Когато се пият хормони М не би трябвало да се влияе от никакви странични явления /стрес, климатични условия и т. н./. Консултира ли се с лекар?

# 8
  • Мнения: 7
Здравейте, аз имам същия проблем- имам киста и лекарката ми предписа . Това ми е първия месец, но вчера забравих да си пия хапчета  doh, ще има ли някакъв проблем с цикъла ми, тъй като и той ми е много нередовен и сега го оправяме с това!  newsm78

# 9
  • Мнения: 7
пия регулон

# 10
  • Мнения: 326
Забравяла съм често да пия по едно хапче - няма никакъв проблем. Трябва да изпиеш на следващия ден две. Веднъж забравих да изпия три хапчета последователно и просто ми дойде.

# 11
  • Мнения: 1 775
здравейте отново
след поредния неуспешен месец док ми изписа регулон заради малки кистички.
Но от както го пия цикъла не ми е свършил ..вече почти изпих опаковката
посредата на месеца й се обадих и тя каза че е нормално да имам зацапване и да продължа да го пия
но какво зацапване -то си тече като нормален мензис
казах й и тя каза че е нормално
но все пак да Ви попитам и вас дали ви се е случвало подобно нещо и дали наистина е нормално
трябва да започна и втора опаковка, но как да рабера кога трябва да я почна като први ден от новия цикъл явно няма да имам като то не е спряло да тече
Същото беше и при мен, цикълът ми продължи 25 дни. Докторката каза, че е нормално, но аз така и не започнах втората опаковка. Цикълът ми сега е тотално объркан - на 28, на 30, на 36 дни - всеки път различно.

# 12
  • Мнения: 712
Не знам дали е съвсем по темата, но да споделя и моя опит. Аз вземах Новинет(вземах ги като контрацептив)  два или три месеца и нямах никакви особени проблеми, но периода съвпадна с доста голям стрес за мен (сериозна промяна в начина ми на живот) и кожата ми реагира- започна да се омазнява доста и да ми излизат пъпки. Не можех да съм сигурна дали не е влияят и хапчетата и тогава докторката ми ги смени с Жанин - доколкото знам, те са от най-ниско дозираните. Изкарах на тях година и половина, нямах абсолютно никакви проблеми. Но сега, когато правим бебе и споделих с лекаря, той на няколко пъти ме попита дали съм имала някякви проблеми с тях, тъй като били много ниско дозирани. затова си мисля, че е възможно кървенето да е от дозировката и съотношението на хормоните в таблетката. Все пак, това е мнение на лаик и то само за Жанин - не знам какви са като съдържание другите. Но ми се струва удачно да поговорите с лекар дали точно тези са най-подходящите за вас.

# 13
  • Мнения: 3 010
Гледай какви работи ставали с тея противозачатъчни, а аз си мислех 2-3 месеца да ги пия  newsm78

# 14
  • Мнения: 1 817
На твое място бих отишла на консултация при още един лекар. Аз точно с едни уж безобидни противозачатъчни си бях объркала сериозно хормоните и ми идваше на всеки 14 дни за по 7 дни   Crazy .

Общи условия

Активация на акаунт