Бременност и дълъг полет...

  • 7 391
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте!
Съвсем нова съм...И във форума и с бременността... Миналата седмица разбрах, че ще имам бебе!!! Чакам го от години!!!
Също така чакам да се прибера в БГ (пак от години) и съм си купила билет преди месеци...
Трябва да пътувам на 5/07 и ужасно се притеснявам с този 7 часов полет...
Теоретично, всичко е възможно...
На практика - има ли тук жени, които са прекосили океана в начална бременност и дали да поемам този риск...
Благодаря ви!!!

# 1
  • Мнения: 1 147
Провери с лекаря си. По принцип пътуване в първи триместър не се препоръчва.

# 2
  • Мнения: 868
Dа, разбира се, говори с лекаря/лекарката си, защото всяка бременност е строго индивидуална.

По принцип, ако нямаш рискови фактори и усложнения, не виждам защо да не пътуваш. Аз пътувах много често първите 2 триместъра; не точно до БГ, но дълги разстояния и дълги часове на самолет. Вторият триместър е идеален за пътуване, защото вече не ти се повръща (ако изобщо ти се повръща). Можеш ли да отложиш докато мине първия триместър? 

Много важен въпрос: За колко време ще оставаш в БГ? Ако е за повече от 2 седмици, помоли някой да ти препоръча обстетришън в града където ще бъдеш. И бъди сигурна да не пропуснеш някои от важните ти тестове! Има такива и в първия и във втория триместър и се правят в определна седмица!  Самото пътуване е лесно Simple Smile 

# 3
PREDI GODINI PATUVAH ZA HONKONG BREMENNA V 2 MESEZ NISTO NE MI STANA NAI VAGNOTO E DA SI SPOKOINA I SAMOUVERENA DANO BEBETO TI SE RODI GIVO I ZDRAVO POGELAVAM TI USPEH I PRIATEN POLET

# 4
  • Мнения: 3 388
Според мен пътуването със самолет е едно от най-безопасните. Ако не ти е лошо, не би трябвало да имаш проблем. Хубаво са ти казали момичетата обаче, посъветвай се с личния си гинеколог най-добре  Peace
Лека и безпроблемна бременност от мен!

# 5
  • Germany
  • Мнения: 1 262
И аз трябваше да пътувам в 4м - моя полет е 2ч.20мин., но се отказах. Консултирах се и с лекар, който ми каза, че проблеми няма, но тъй като всичко си е мое решение и на моя отговорност аз реших да не пътувам. Но има много които пътуват и в 7м дори, и на море ходят, така че това си е изцяло твое решение.

  bouquet

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Пътувах в началото на третия месец. Полет 3 и половина часа.
Докторът тогава ми каза, че пътуването със самолет е най- препоръчително в началото на бременността като най- безопасно.

# 7
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Все пак доктор не може да ти даде 100% гаранции, за това трябва сам да си решиш и най- добре знаеш как се чувстваш Peace

# 8
  • Мнения: 3 461
Пътувах в третия месец след ужасно продължително кървене, но стабилизирана. След това пак в 7 месец, общо 13 часа в едната посока само.

# 9
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Естествено ти сама трябва да си решиш...но ако искаш пример аз пътувах Лондон-Чикаго-Индианаполис, престои 1 седмица и обратно по същият път и бях в 10 седмица с тази си бременност.
Къси полети (до Европа, 1-2 часа) почти всяка седмица последните 2 месеца. Но сега съм се кротнала и се надявам да не ми се напожи да пътувам до Вашингтон след месец, когато ще съм 24-25 седмици, дано да се отложи  Peace.
Успех каквото и да решиш  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 199
В редки случаи има проблеми. Става от разликата в налягането в самолета, но естествено различните жени реагират различно. Ти си преценяваш на какъв риск можеш да носиш.

# 11
  • Мнения: 994
И аз съм летяла бременна няколко пъти, но не в първи триместър. Всеки път съм се допитвала до следящия ме доктор. Не съм имала проблеми, но то си е индивидуално. Знам, че един от големите рискове е високата доза радиация във въздуха.
Обсъди го с доктора си. Аз бих се съобразила и с графика за необходимите тестове.

# 12
  • Мнения: 2 825
Най-добре се консултирай с лекар !
Аз лично летях в 9 г.с., полет - 3,5 часа, но с разрешение от лекар. Нямах никакви проблеми, доки каза да ставам по-често да се 'разхождам' в самолета. Ако нямаш проблеми не виждам смисъл да се притесняваш. Вземи някакви хапчета за гаденето в случай, че се появи от промяната в налягането.

# 13
 Предстои ми полет сас самолет страшно ли е

# 14
  • Мнения: 708
Отговорността и ре6ението са си твои.
Аз не бих летяла  Peace

Общи условия

Активация на акаунт