астма с преобладаващ алергичен компонент

  • 3 793
  • 7
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 432
дъщеря ми от доста време има упорита кашлица, която ту спира, ту започва без други симптоми.всички изследвания, които правим са в норма, дори и диференциалното броене.когато беше на 2 месеца получи бронхиален спазъм и сега скоро пак. алерголожката ни постави тази диагноза и ни изписа singulaiz / ако го чета правилно /.
имали други мами със същия проблем? и ако може някой да ми каже нещо повече за тези лекарства, много ли са вредни и силни.
малко съм панирана, така че ще съм ви много благодарна дори на минимално инфо.

# 1
  • Мнения: 1 984
помпички не ви ли изписаха? вентолин, фликсотид?

# 2
  • софия
  • Мнения: 432
помпичка - не, вентолин пием сироп, а другото също не

# 3
  • София
  • Мнения: 82
Аз съм с такава диагноза от 2003. Това лекарство не ми е познато, не бих могла да дам мнение.
В началото имах доста проблеми- пристъпи мн често, дори и при минимално физическо натоварване, почти постоянно кашлях. Алерголожката ми обаче се оказа мн добър професионалист, започна ми сериозно лечение и вече година не съм имала пристъпи. Иначе дълго време ползвах Фликсотид и всякакви хапове за алергии.
Алергиите са строго индивидуално, но ако сте попаднали на свестен лекар и спазвате ограниченията за избягване на алергичните прояви, проблемите са незначителни...поне при мен де...


# 4
  • софия
  • Мнения: 432
този фликсотид за какво е? вашата алерголожка преглежда ли деца?

# 5
  • София
  • Мнения: 82
Фликсотид-а е кортикостериод, действа противовъзпалително на белия дроб - намалява спазмите, отбъбва лигавицата, намалява бронхиалния секрет(това пише общо взето в листовките на всички лекарства, които са ми изписвали ). Има ефект при продължително приемане, т.е. той не се използва за овладяване на пристъп.
Иначе алерголожката ми за съжаление не е в София (по-точно никога не е била), а в родния ми град... Тук съм от 9-10 месеца(за постоянно), но още не съм ходила на контролни прегледи...

# 6
  • софия
  • Мнения: 432
е4ето, много ти благодаря за информацията. днес май пак направи пристъп и започвам сингулара. вече не знам какво да правя. дано има ефект

# 7
Здравейте за съжаление ми се наложи да отвора тази тема.Днес ни исписаха сингулар ,но съм чувала много добри неща за него така че само да направим рецептурната книжка и го започваме.Исписаха ни го за 6 месеца.Без никакви помпички ,но то зависи и от степента на астмата.

Общи условия

Активация на акаунт