брои ли се за температура?

  • 856
  • 12
  •   1
Отговори
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
37,7 - в дупето?
навсякъде чета различни неща и наистина се обърках ooooh!....
а вчера малкия имаше такава температура и се чудя сега болен ли е , или не?

# 1
  • Мнения: 2 082
премери я под мишницата-37,2 е температура,но ако му има нещо тя ще се вдигне или ще има и други симптоми

# 2
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
току що му я премерих - пак показва 37,7 - не помръдва нито на горе , нито на долу... Tired
ще пробвам под мишницата... дано успея...
37,3...това показва под мишницата, но на термометъра ми пише , че под мишницата не мери много точно...

# 3
  • Мнения: 2 082
какъв ти е термометъра-обикновен ли?

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
какъв ти е термометъра-обикновен ли?
не - дигитален Домотерм Рапид

# 5
  • Мнения: 2 082
нямаш ли обикновен.този не знам какво представлява.аз имам подобен,но се мери в ухото и не отчита вярно.ти като пипнеш детето-топло ли ти се струва?

# 6
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
понякога ми се вижда топъл, понякога не...като го сравявам със щерката , ми изглеждат еднакво топли...но ако температурата е ниска , а все пак я има - мисля , че така няма да се усети, само с допир...
нямам обикновен живачен термометър - счупихме го преди години и от тогава ползвам само този...
въпроса ми по принцип беше каква е нормалната температура в ануса на детето, и над колко вече се счита , че има температура... Rolling Eyes
една докторка ми каза  между 0,5 и един градус се сваля , за да се види колко всещност е температурата / равна на тази под мишницата/ - то тогава за нашия случай или имаме , или нямаме ...което не ме устройва като информация... Sad

# 7
  • Мнения: 2 082
щом има в дупето 37,7 -вадиш 0,5 и аз в началото затова писах,че 37,2 е температура.има ли му нещо друго на детето

# 8
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
ами от няколко дни ми се вижда малко по-ревлив...спи нормално, но е станал малко злояд...той по принцип си има периоди , през които не иска да яде...тогава кара на течности, кисело мляко и филийки, не иска готвено...та и сега е така...вчера нищо не е ял в детската, освен закуската, а вечерта хапна само кисело мляко с мюсли и изпи един компот...
каза , че го боли устата - гледах , гледах  - нищо не виждам , не е червено гърлото, няма афти... ooooh!
ето какво намерих в гугъл , току що...http://www.doctorsbg.com/Temperatura_normalna_deca.htm

цитат :Нормална телесна температура при деца измерена ректално е до 37,80С, а измерена аксиларно - до 37,0 0С.
ако е вярно... защото и други мнения съм чела...
както и това малко по-надолу в статията : Аксиларната температура е с 0,50С до 1,00С по–ниска от ректалната. 

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 09:24 от НеПоКоРнА

# 9
  • Мнения: 2 082
явно нещо го притеснява детето.то ще си покаже.пък дано да не е нещо сериозно... ние скоро бяхме с афти и в началото не ги виждах.или пък гърлото може сега да започва да го дразни и да не е много червено

# 10
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
ооох! писна ми от болести! дано не е нещо сериозно!!! Tired

# 11
  • Мнения: 2 082
прочетох статията-ти и мен обърка с тези температури  Grinning аз примерно си знам децата как са в нормално състояние и вече температура 37,0 и над нея ми показва ,че има проблем.но може и да има деца,които са с нормална темп.37,0  baby_neutral

# 12
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
остава ми да чакам и да меря ... да видя дали ще се качи , или ще спадне... Tired

Общи условия

Активация на акаунт