компреси с лед или горещи кърпи?...

  • 873
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна, България
  • Мнения: 727
Здравейте, майчета!
Въпросът ми е следният: навсякъде се говори, че за да ти слезе кърмата след раждане са необходими горещи компреси, а на моя близка, която е родила в Правителствена болница, са й казали точно обратното  компреси с лед  newsm78 Логиката е, че от леда се затварят капилярите и се отваря място на млечните канали, които са разположени между тях  newsm78
Някой пробвал ли го е? Действа ли?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Никога не съм го чувала това.Лед се препоръчва при възпаление на гърдите или при рязко отбиване.Не бих го пробвала за слизане на кърмата!Моята кърма слезе точно с горещи душове и с налагане с хавлия,потопена в поносимо гореща вода!Също и след големи количеств лактогенен чай.

# 2
  • Мнения: 1 896
Единственото нещо, което истински помага за по-скорошно слизане на кърмата, е бебето. Тя всякак ще си слезе, но само то може да я извика по-скоро. Със сукане и със самото си присъствие при майката дори.
Студени компреси се слагат при мастит или опасност от такъв, но само след като гърдите са добре изцедени или изсукани. Ако са пълни и млякото не може да потече, се слагат топли компреси. Въобще принципът при препълнени гърди или мастит е топло-кърмене или цедене-студено и следващия път пак отначало.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 242
На нас в родилното ни препоръчваха си спомням да редуваме горещи и студени компреси. Като ми слезе кърмата бях с ужасно запушени канали и действах само с горещи компреси и цедене над тенджера с вряща вода. А при мастит и възпаление на каналче си слагах студени - зелево листо.
Горещият компрес помага за отпушването на каналите.

# 4
  • Варна, България
  • Мнения: 727
Благодаря за отговорите  Hug

# 5
  • Мнения: 473
изпитала съм го на гърба си - само врели масажи с подвижния душ и слагане на детето / и друго което после разбрах  компреси с вряла тиква/

Общи условия

Активация на акаунт