Разстройство на 5 месечно кърмено бебе

  • 1 577
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Търся помощ от вас,защото незнам какво да правя newsm78
Бебето ми е на 5 месеца,водих война с роднини и педиатри ,за да мога да го кърмя досега,искаха от 2рия месец да въвеждам АМ,после сокчетата.
В интерес на истината съм давала няколко пъти фризовом,пила е миналата седмица сокче/по-точно пюренце от ябълки/ и 2 лъжички от череша.Сега съм спряла всичко и е само на кърма,обаче разстройството и е от миналата седмица и не минава,дадох малко оризова водичка и оризова каша на Нестле.
Педиатърката ми твърди,че трябва да спирам кърменето,защото бебето поемало много лактоза и мисли,че от това му се е разстроило стомахчето.ВЪЗМОЖНО ЛИ Е?
КАКВО ДА ПРАВЯ???

# 1
  • Мнения: 1 081
Възможно е да е от това, копето ти е казала лекарката, но щом казваш, че разстройството е от миналата седмица, според мен е от черешите. Те действат много разхлабващо. Важното е да няма диария, ако има слуз тогава е опасно, а може и да е просто от горещините.

# 2
  • Мнения: 1 081
Чак пък да спираш кърменето  Shocked  Напротив, мисля аз, спри различните от кърма храни Simple Smile Дано да се включи някоя по-знаеща мама, че моят беше все запечен, разстройство не е имал.

# 3
  • Мнения: 344
Като имаш кърма не му давай АМ.Кърми си го.Защо си му дала Фризовом.Ние пиеме такова мляко и то е за деца с хабитуално повръщане.Лекарят ли ти каза да му давш такова АМ?Може да има разстройство от черешите.Сигурно коремчето не му е свикнало щом не си му давала нищо друго освен кърма.Ако няма обрив значи не е алергия.

# 4
  • Мнения: 153
Ох, Боже като прочета че заради това трябва да се спре кърменето направо побеснявам!
Първо искам да те попитам как изглежда акото на бебето. Много ли е воднисто или просто е малко по рядко. Нормално със слузести нижки ли е или е само "водичка". Ако са първите три - кърми си детето. Ние един месец имахме подобни симптоми, казаха ми че е от това че кърмя и какви ли не още глупости. Пихме смекти, ентероли и други глупости - нищо не стана. Тогава се обърнах към мамите във форума и те ме посъветваха /защото исках и да захраня вече/ да дам на бебчо безмлечна оризова каша. Така започнах захранването. След десетия ден /въвеждах я много бавно и разредена с кърма/ бебчо се оправи. После дадох пюре от морков, после морков с картоф и т.н. и да чукна на дърво до днес нито слуз, нито разстройство....

# 5
  • Мнения: 153
Забравих да ти кажа, че ако разстройството е много тежко и бебчо много се обезводни е страшно. Тогава наистина могат да те накарат да спреш кърменето. Има специализирани хумани, може и глюкоза да му преливат. Тук вече не мога да дам съвет.... Надявам се, обаче да не това!  Rolling Eyes

# 6
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Фризовома разхлабва, черешите също. А щом кърмиш, яж по-малко разхлабващи храни Peace

# 7
  • Мнения: 124
А ти ядеш ли разхлабващи храни?Аз също кърмя и забелязах,че когато прекаля с черешите малкия също се разхлабва.Даже първия път се бях уплашила,но после разбрах причината.

Общи условия

Активация на акаунт