искам да имам дете

  • 1 023
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте! Аз съм нова във форума. Много се радвам, че съществуват такива форуми, където да се сподели мнение и опит за подкрепа. Искам да споделя, че от две години със съпруга ми правим опити за дете, но нищо не се получава. Правих си хормонални тестове,минах през цветна снимка,правихме спермограми, тест за хламидия,тест за антитела,вземах клостилбегит,утрогестан,аспирин и т.н. Правих тестове за овулация и измерване на температура.Всички показатели са напълно нормални!Посещавам най-добрите лекари във Варна, понеже ми е трудно да отида в София поради голямото разстояние. И все ми се струва, че нещо съм пропуснала и не съм направила всичко до момента,което да е достатъчно, за да имам дете. Струва ми се, че става въпрос за т.нар. идиопатичен стерилитет/необясними фактори/ и се страхувам, че никога никой няма да разбере какъв е проблемът ми.Помогнете със съвет какви още процедури да извърша, да отида ли до София за още компетентни мнения от специалисти,на кого да се доверя,споделете опита си с мен,моля.

# 1
  • Мнения: 768
 Здравей и добре дошла. Тук ще получиш доста ценна информация със сигурност. От моя скромен опит мога да кажа, че с мъжа ми бяхме решили, че ще се женим много преди сватбата и поне година и половина редовен секс не сме се пазили въобще, а бебето сме го направили май в първата брачна нощ. Чувала съм, че при трудно забременяване се препоръчва ходене на море и плаж.

# 2
  • Мнения: 939
sparklet_law, добре дошла тук. Казваш, че си правила тестове за ову и мерене на температурата - а на УЗД лекар видял ли е да имаш ову - както казват момичетата - имаш ли доказано ову? Защото с тестове и аз имам, ама реално - не.

# 3
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Посещавам най-добрите лекари във Варна
А кои са те, специалисти по стерилитет ли са? Това също е много важно.

# 4
Да, правили са ми УЗД и съм посещавала най-известните имена на спе циалисти по стерилитет. Според тестовете проблемът не е в овулацията.  Имам нормални фоликули сега,след лечението с клостилбегит,но ми откриха функционални кисти на яйчниците, които не са големи, но ме притесняват допълнително.

# 5
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Ами щом тук си посещавала най-известните, няма да е лошо да отидеш до София и да си направиш консултация с някой от тамошните специалисти.

# 6
  • Мнения: 16
Здравей,мила.На мен също ми казваха,че ми няма нищо и само от време на време някоя киста.Но след като си направих лапароскопия се оказа ,че имам ендометриоза.Пожелавам ти успех.

# 7
много съжалявам и ти съчувствам,mahoni, надявам се да се оправиш. Обаче на мен ми казаха, че кистите ми са фолукулни... Дано да са познали.

# 8
  • Мнения: 16
Дано да е така мила, не съм искала да те притисня.А по принцип цикъла редовен ли ти е? При мен си идва когато пожелае и  в последно време е много болезнен, но това разбрах че е от ендометриозата.При кой гинеколог ходиш?Аз ходя при доц.Маркова и съм много доволна.

# 9
мила Mahoni, благодаря за вниманието и съветите. Благодаря на всички, които се отзовават и ми пишат. Съветите ви са много ценни.Аз също посещавам и доц.Маркова, не само на нея,също и д-р Александров, при който мъжа ми си прави спермограми и на д-р Савулева мога да се доверя. От д-р Сариев също съм доволна. Посещавала съм и други лекари, чиито имена не е коректно да споменавам, защото моето лично мнение е че или не са добри,или си разбират от работата, но не са заинтересовани да помагат. А добрия лекар означава да ти даде и малко кураж да продължиш напред, да можеш да споделяш с него и да му имаш доверие. Странно е, че доц.Маркова, която е с много натоварен график, може да обръща внимание на всяка от пациентките си, лично аз смятам,че не само е добър специалист, но и добър човек. Не знам на кой друг лекар да се доверя, но никога не е излишно да чуеш и друго мнение. Можеш ли да ми препоръчаш още някой специалист от личния си опит?

# 10
  • Мнения: 2 423
 
Здравей и добре дошла. Тук ще получиш доста ценна информация със сигурност. От моя скромен опит мога да кажа, че с мъжа ми бяхме решили, че ще се женим много преди сватбата и поне година и половина редовен секс не сме се пазили въобще, а бебето сме го направили май в първата брачна нощ. Чувала съм, че при трудно забременяване се препоръчва ходене на море и плаж.
ОХХХХХХ ако ставаше от това Mr. Green

# 11
  • Мнения: 768
Цитат
ОХХХХХХ ако ставаше от това

...ако няма сериозен проблем разбира се, поне процедурата е повече от приятна, а идеята е, че при нагряването се разширяват тръбите или нещо такова беше

# 12
 и лекариет ми препоръчват слънчеви бани. Сигурно наистина е полезно...

Общи условия

Активация на акаунт