Защо в България се обличат толкова много черни дрехи-каква е тази МОДА?

  • 5 673
  • 106
  •   1
Отговори
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Всеки път като си идвам  в Бг ми прави впечатление че населението масово се облича в черно.
Дали този цвят олицетворява  настроението в което се намира носещият го или  просто се следва някаква Модна тенденция или просто защото се смята че черното  прави  хората "по-слаби".
На мен лично ми се иска да видя малко " живот|", малко разнообразие на цветове.....
Вие какво мислите?
Вили

# 1
  • Мнения: 742
Ами аз просто се харесвам в черно.
Много ми е елегантен този цвят.

Не че нося само черно, но обикновено прибягвам до него, когато искам да съм шик.

# 2
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Това пък не съм го забелязала по улиците. Не знам, може да не съм толкова наблюдателна.
Аз лично черно не нося, не обичам. Имам 1-2 блузи за лятото и обик. ботушите ми през зимата са черни и това е.

# 3
  • Мнения: 768
 Ако не в черно, то в някакви мрачни тъмни цветове....и мен ме потиска. Затова напук гледам да съм цветна.

# 4
  • Мнения: 14 133
Аз не обичам да се обличам само в черно!!!  Naughty Много ми е бабешко и траурно!!! Винаги комбинирам черните пола или панталон с блузка, сако, пуловер или подобни  друг цвят.  Peace

# 5
  • Мнения: 4 841
Ето ти подробен отговор на въпроса - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197223.0 , доколкото ССФ е представителна извадка на НАСЕЛЕНИЕТО (леле, колко го обичам това определение  Mr. Green )

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Ооо, я стига, естествено че не е българска мода. Черното си е класика...Е, аз лично, особено лятно време, почти не слагам черно в ежедневието си, но за нощен клуб или официален повод една черна рокля е просто...перфектна Grinning

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Хайде, хайде, ново пет! Crossing Arms
 В грешка си!След 2г. живот в Англия, не мога да твърдя, че в БГ хората облечени в черно  са фрапиращо повече NaughtyИзключение правят хората в траур, като това за католиците не е типично.Но и в Англия има хора които обичат да се обличат в черни дрехи-въпрос на вкус!
 Що се отнася за останалите хора, аз много харесвам руса жена в черна деха.Аз съм с черна коса и черна дреха не нося.
 
 Дали понякога не се чудим какъв абсурден въпрос да измислим, за да пуснем някоя тема?!

# 8
  • Мнения: 306
А защо всеки,който си покаже, дори за миг,носа в чужбина,започва да ни прави психологически портрети на НАС,БЪЛГАРИТЕ???Това някаква мода ли е??? Thinking

# 9
  • Мнения: 1 113
Въпрос на вкус, казало кучето ...
Не е мода, но черното си е класика в жанра. Аз лично много обичам да нося черно, особено зимата, чувствам се уютно и в контраст с белия сняг (ако може психологически профил  Flutter ), но свекърва ми ме мъмри, че хората щели да си помислят, че жалея някой. Лятото предпочитам светлите тонове.
От сутринта съм в офиса, досега са влезли около 10-12 човека, нито един не беше в черно  Simple Smile

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Това някаква мода ли е??? Thinking
Колкото и лошо да звучи, явно си е мода! Naughty

# 11
  • София
  • Мнения: 2 437
Аз пък нямам такова наблюдение, въпреки, че живея тук  Laughing

Лично аз обожавам черното. Черно + пастелено зелено и кафяво са любимите ми цветове. А, и оранжево. Абе, обичам пастелните цветове, по възможност в по-тъмната гама.
Останалите цветове са ми кичозни и натруфени  Crazy Майтапя се. Но не "осъждам" останалите защо не носят цветове в пастелната гама  Peace Как иначе ще изпъкна Laughing

Наблюденията ми са, че хората масово се обличат в бяло, ярки цветове, много шарено, та на моменти чак безумно шарено Simple Smile

Харесвам цветовете не защото ме правят по-слаба или защото са модерни. Дават ми усещане, настроение, сила, зареждат ме по определен начин. Многото пъстрота и шарения ме изморява и натоварва. Червеното ми действа просто изнервящо.

Така, че май наблюденията ни се разминават Wink

# 12
  • Мнения: 1 299
Нямам такива впечатления, напротив - забелязвам привес на розовото, синьото и т.н. Ето колежката с/у мен е на 47 и е в ефирна розово сина рокличка  Mr. Green И по магазините само цветни, летни, слънчеви неща виждам
Аз днес съм в оранжево и зелено  bowuu

# 13
  • Мнения: 372
     Преди носех черно,за да изглеждам по слабичка,но сега почти нямам черни дрехи.И изобщо не съм съгласна ,че се носи черно ,особенно от младите.Дори скоро ми трябваше черна блуза и много трудно си намерих.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
her_76 , честно да ти кажа, предпочитам да гледам черната мода, отколкото лъскавките дрешки със светещи пайетки които са адски модерни в Англия!

Общи условия

Активация на акаунт