Развод при липса на деца

  • 5 830
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Здравейте!Ние с мъжа ми вече година опитваме за бебе, но без резултат. Надяваме се, че ще си имаме детенце някой ден. Дори, поради някаква причина да не може да имаме дете, не дай се боже, сме решили да бъдем заедно завинаги. Имам приятелка, която не може да има деца, но въпреки всичко мъжа й е с нея.Просто ние двете сме късметлийки. Въпросът ми е- липсата на дете може ли да се превърне в причина за развод според вас? Примерно мъжа да каже, понеже не мога да имам дете от теб, искам да се разведем. Е, и жената може да каже така също. Мъжът ми имал колежка, мъжа на която поискал да се разведе с нея, защото след направен аборт не можела да има дете. Искам да чуя какво е вашето мнение по въпроса. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: X
Аз не упреквам такива хора.Всеки сам решава,дали иска детето да си е негова плът и кръв или ще направи компромис заради партньора.
Замисляла съм се за това.Аз също ,ако имам възможност да имам собствено дете,бих избрала варианта, да имам мое дете.Това за мен е по-важно.
Може би съм пристрастна към тази ситуация(защото имам мое,ако нямам мое дете,може би нямаше така да усещам нещата)Абе незнам,всеки, както си реши.Не упреквам другата страна.  bouquet

# 2
  • Мнения: 730
Хора различни-разбира се,че може липсата на дете да е причина за развод.

# 3
Здравейте!Ние с мъжа ми вече година опитваме за бебе, но без резултат. Надяваме се, че ще си имаме детенце някой ден. Дори, поради някаква причина да не може да имаме дете, не дай се боже, сме решили да бъдем заедно завинаги. Имам приятелка, която не може да има деца, но въпреки всичко мъжа й е с нея.Просто ние двете сме късметлийки. Въпросът ми е- липсата на дете може ли да се превърне в причина за развод според вас? Примерно мъжа да каже, понеже не мога да имам дете от теб, искам да се разведем. Е, и жената може да каже така също. Мъжът ми имал колежка, мъжа на която поискал да се разведе с нея, защото след направен аборт не можела да има дете. Искам да чуя какво е вашето мнение по въпроса. Благодаря предварително.

Може и се случват такива работи, но според мен това е само една от причините. Т.е. има и други, щом двама души не са си достатъчни.

# 4
  • София
  • Мнения: 175
За момента не мога да имам детенце и съпругът ми го знае, но това изобщо не е проблем за него. Както самият той казва, аз съм най-ценното  нещо в живота му, а не моята матка. Говорили сме много пъти и ако не се оправят нещата, ще си осиновим. Но въпреки това, приемам че има хора, за които поколението е по-важно от това да си с любимия си човек.

# 5
  • Мнения: 289
Ние живеехме вече околи 3 год. заедно, когато започнах да се притеснявам, че не забременявам. Оженихме се, продължихме да си опитваме и накрая отидох на доктор. Първо той си направи изследвания - о.к., после се оказа, че аз имам проблем. Започнах лечение а заедно с това и едни разговорииии. "Ама ако не стане - ще си осиновим!" /аз/ "Аз чужди хора в къщата си - неща!" /той/ Всъщност не беше много драматично, защото той както не е по приказките ми говореше, че всъщност е с мен не /само/ заради деца и дори и нищо да не стане - пак ще сме заедно. Някак си му вярвах. Слава богу, лечението даде резултат и сега си гледаме вече почти 5 годишната принцеса.
Иначе за развод - да напълно е възможно. Минала съм години без дете и знам, че ситуацията е доста изнервяща и за двамата и от се казват и вършат много необратими глупости. За това според мен - майката му е да не се зацикля в дребнавости. /Да взема да напиша книга ли, що ли  Joy

# 6
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Познавам повече двойки, които не са се разделили поради липса на деца - напротив правят инвитро опити до успех,
отколкото обратното - познавам само една двойка, която според мен вероятно се раздели поради липса на дете. Казвам вероятно, защото не изтъкват адекватна причина за развода си.

# 7
  • Мнения: 46 436
Всякакви хора има.

Когато създадохме семейство, не сме си поставяли условие да можем да имаме деца, заедно сме по други причини  Laughing
Говорили сме по въпроса- в тази ситуация, бихме осиновили  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
 Нямам представа как бихме реагирали в такава ситуация. Предполагам е доста изнервящо и за двете страни в такава ситуация.

 Баща ми например твърди, че ако не можели да имат деца заедно са щели да се разделят с майка ми(това обаче е само неговото мнение).
 Вуйчо ми се раздели с жена си по тази причина. Просто не можаха да се справят с напрежението.
 Други братовчеди си осиновиха дете и живеят добре, но са ми казвали, че преди това е било ужас - скандали, нерви, чудеса.

Разни хора...

# 9
  • Мнения: 3 715
За пореден път се убеждавам, че светът е пълен със задръстеняци.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 123
ами зависи от хората,при някои може и да стане причина за развод.Въпреки че,според мен не самата липса на деца е причината,а последствията от стерилитета-психическите.
 Ние също още нямаме детенце-имам два аборта,в 3-ти месец и после в 5-ти с близнаци.Това обаче ни сближи още повече.

# 11
  • Мнения: 364
И ние провеждаме лечение, за да имаме дете.
Оказа се, че не е никак лесно. Не се знае, колко време ще отнеме и, дали изобщо ще има резултат.
Говорили сме за осиновяване, не е проблем за нас. Съпругът ми е осиновено дете. За жалост, родителите му не са приели този факт, живеят заедно, но от години отношенията им са отвратителни.

Човек, който иска да се раздели с половинката си, само, защото не могат да имат деца....не си струва да прекараш живота си с такъв човек!
Жените не са разплодни животни, също както и мъжете! Всички сме хора, имаме чувства и си носим кръста!
Всичко ще се подреди, по един или друг начин! Имай вяра! Hug

# 12
  • Мнения: 1 425
За пореден път се убеждавам, че светът е пълен със задръстеняци.
Светът е пълен с всякакви хора. Това че някой е на мнение различно от твоето не го прави задръстеняк. А ти всъщност така и не си каза своето мнение.

# 13
  • Мнения: 1 320
Амиииии...всичко е възможно. Но, ако някой е с теб, само защото очаква да му родиш деца - заслужава ли те наистина? Казвам го като човек, който се е преборил със стерилитета. Доста време пробвахме за бебче, накрая успяхме чрез инвитро. Гордея се с това, защото стремежът да имаме наше бебе, пътят който извървяхме ни сближи много. А психическото натоварване е огромно и двойката е подложена на сериозно изпитание. Но пък винаги съм знаела, че ако не успея да забременея ще си осиновим детенце. И нито за момент не съм се замисляла, че не искам да бъда с този мъж, а сигурна съм, че и той нито за миг не се е замислял да не бъде с мен.
Моят съвет е вместо да го умувате да се обърнете към специализирана клиника по стерилитет и да потърсите причините защо не става бебето.

# 14
  • Мнения: 2 035
Щом двама души се обичат и са щастливи заедно, могат да си осиновят детенце в случай ако не е възможно да си имат свое (Аз съм с две ръце за осиновяването). Но по някой път едната от страните се плаши от подобна крачка в живота си. По често мъжете са против осиновяването и съм на мнение, че когато причината не е в тях трябва да им се  даде възможност да имат собствени дечица, но същото важи и при жените. Все пак в тоя живот предназначението на мъжа е  продължение на рода с нови поколения, продължението на гена, а на жената да бъде Майка. Затова мисля, че развод поради липса на деца е възможен и никой няма право да вини другия. Всеки има правото да бъде щастлив по своему.

Общи условия

Активация на акаунт