Манту - ТУБЕРКУЛОЗА???

  • 31 375
  • 49
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 493
Преди седмица направиха манту на детето ми и се оказа, че е реагирала прекалено много - това значи ли че има проблем и е болна??? Четох в нета за симптомите на болеста и не мога да открия нито един у нея. Пратиха ни в диспансер и там без много обяснения напрово я оставиха да лежи там - за изследвания???????????????
Какви изследвания се правят - освен кръв, урина и снимка ???
Защо трябва да стои там детето - при болни дечица - при положение , че не са сигурни че въобще и има нещо ????
Някой имал ли е подобен проблем???

# 1
  • Мнения: 1 334
Аз доколкото знам в този случай се бие ново БЦЖ. И не знам защо са я оставили в болница. А ти с някой не сподели ли проблема, педиатър на детето, друг лекар. Някой някакво обяснение не ти ли даде?

# 2
  • София
  • Мнения: 4 493
Говорих с личната лекарка и тя ми каза,че явно така са преценили спициалистите  Confused Cry Sad
Но какви изследвания толкова ще й правят та не може да си е в къщиии???????????

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз, доколкото знам, това означава, че няма изграден добър имунитет и се прави нова ваксинация. Според мен трябва да настояваш за повече разяснения.

# 4
  • Мнения: 2 082
колко см беше мантуто.прибирай си детето и не позволявай да го тъпчат с лекарства без да си проучила добре въпроса.никъде не правят реимунизации за туберкулоза-ваксината в родилния дом била достатъчна.аз много се чудих,но въпреки всичко отидох на манту.лекарката каза,че каквото и да покаже няма да сложи имунизация,защото дават странични ефекти.в първи клас помниш ли,пак имаше манту-да не би да са и слoжили ваксина ?

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 14:54 от nano

# 5
  • София
  • Мнения: 4 493
Даааа, в първи клас правиха манту и резултатът беше че нямала изградена имунна система срещу туберкулоза и затова й поставиха ре-имунизация.
Сега пък хипер реагирала, т.е. било много голямо - повече от 3 см

# 6
  • Мнения: 1 334
Даааа, в първи клас правиха манту и резултатът беше че нямала изградена имунна система срещу туберкулоза и затова й поставиха ре-имунизация.
Сега пък хипер реагирала, т.е. било много голямо - повече от 3 см

Вземи си детето и го заведи ако трябва на частно на специалист да ти разкаже как стои въпроса за МАНТУ. И личната лекарка може ли да се разчита на нея. Мойта педиатърка никога не би ме пратила в болница преди тя всичко да е проверила.

# 7
  • Мнения: 2 082
мантуто може да бъде фалшиво положително,т.е. неправилно поставено или просто защото детето е ваксинирано скоро и всеки организъм реагира индивидуално.
от друга страна наистина трябва да се направят изследвания за наличие на туберкулозна инфекция...

# 8
  • София
  • Мнения: 4 493
личната лекарка направи снимка и кръвни изследвания и с тях ни прати при тези "специалисти" които без да погледнат нещата веднага я вкараха в болница

# 9
  • Мнения: 47 981
az имах същия проблем- силна реакция на манту, снимка, изследвания в диспансера, нищо ми нямаше, но ми изписха римицид и тубоцин, които да пия 1 година, и аз тъпачката ги пих!!! Close
но тогава бях ученичка, майка ми не беше наясно и казквото кажеха лекарите го правехме
след 1 година ми направиха пак манту, и познай-още по-голямо, е тогава казаха че явно много реагирам силно, та затова, да ама лекарствата дето пих 1 година?!
според мен си грабвай детето и бягай далеч от там!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 493
поставиха диагноза на детето - туберкулоза на вътре гръдни лимфни възли - дават й лекарства - без мое съгласие и без мое знание - това нормално ли е - така ли трябва да е
не ми дават снимките и резултатите й за да се консултирам и с други лекари

# 11
  • Мнения: 3 456
поставиха диагноза на детето - туберкулоза на вътре гръдни лимфни възли - дават й лекарства - без мое съгласие и без мое знание - това нормално ли е - така ли трябва да е
не ми дават снимките и резултатите й за да се консултирам и с други лекари

Доколкото съм запозната имаш право на консултация с други специалисти, но  не знам, дали можеш да вземеш тези изследвания или трябва другият специалист да направи нови...

# 12
  • София
  • Мнения: 4 493
Аз искам снимките които са правени извън болницата
Дайте съвет за лекар в софия - специалист по белодробни заболявания

# 13
  • Мнения: 3 456
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100901.0
Това намерих- дано ти свърши работа.

# 14
  • Мнения: 2 082
а споменаха ли ,че тази туберкулоза е най-вероятно от последната ваксина...и сега вече ще лекуват... дори  и без изследвания непременно се консултирай и с друг специалист,но нали са учили по едни и същи учебници,предполагам какво ще ти каже...консултирай се и с Birdie

Общи условия

Активация на акаунт