Една задачка за петък следобяд

  • 2 380
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Вчера решавайки задачки със щерката попадам на следната конкурсна задача за 4 клас.

Двама математици се срещат след много години. Единият казва, че вече е женен и има 3 деца. Другият го попитал на колко години са. Първият отговорил: "Произведението на годините на децата е равно на 36, а сборът им е номерът на къщата, покрай която минаваме в момента.". Вторият казал, че това не му е достатъчно. Първият отговорил: "Най-малкото е русо". На колко години са децата.

Знам, че ще ви се стори от серията тъпизми, но задачата е истинска и има решение.  Laughing Laughing Laughing

Невероятно е какво чудо е математиката и евала на тоя който я е измислил тая задачка.

# 1
  • Мнения: 3 405
Aуам, не е за моя мозък това.

# 2
  • Мнения: 1 629
На 2, 3 и 6 години. Другият вариант е невъзможен, тъй като е упоменато, че има "най-малко" дете, което изключва възможността за близнаци - 2Х2Х9

# 3
  • Мнения: 516
Най- малкото няма година, а другите две са близнаци на 6 години? newsm78

# 4
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
На 2, на 3 и на 6. В другите варианти две от децата трябва да са близнаци, а отговорът "Най-малкото е русо" предполага, че децата са на различна възраст.

Е, ставам ли за четвъртокласничка?  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 792
 Забих, сега цял ден ще я мисля  Rolling Eyes

 Ако са близнаци, третото пак си е най-малкото, математически решението трябва да е без вероятностти.

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 13:13 от Кифлата

# 6
  • Мнения: 4
не е 2, 3 и 6!

# 7
# 8
  • Мнения: 3 405

ъ, а на колко са тогава?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 383
1, 4 и 9?

# 10
# 11
  • Мнения: 1 629
хихи, ако беше указано от коя страна на тротоара е къщата покрай която са минавали, бива, тогава може да се разграничи според четен/ нечен номер, но така  Thinking

ПП и да, защо да не е 2, 3 и 6?

# 12
  • Мнения: 4
Ако са на 2, 3 и 6 кажете какво общо има номера на къщата?

# 13
  • Мнения: 819
Ако дъщеря ми беше 4 кл. определено щеше да отида без домашно   Mr. Green Joy Това е непосилна задача /с диагноза съм, филолог   Joy/

# 14
  • Мнения: 1 786
Ако са на 2, 3 и 6 кажете какво общо има номера на къщата?


И аз мъдрувам над този въпрос  newsm78

Може ли отговора и обяснението?
Ако не тук, поне на лични  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт