Хрема, кашлица и температура!

  • 1 945
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте,

Таня пак е болна - в събота се разбуха много лошо с едни храчки и много и потече носа, вдигна по обед 38 температура и реших да я заведа на лекар. През почивните дни и вечерно време ни обслужва една клиника и отидохме там - преслушаха я - нищо нямало, видяха и гърлото - съвсем леко зачервено. Дотук добре - изписаха ни капки за нос, сироп за кашлица и нурофен/панадол/ефералган за температурата. Казаха, че отхрачва и затова кашля. Обаче вечрта вдигна 40, вчера цял ден паки има Т, вече не иска и да яде - само сокчета Sad Купих и това мазило Пулмексбебе и от снощи я мажа - дано има ефект.
Ако някой има идея с какво мога да я облекча да казва, а също така с това ядене как да я излъжа - тя винаги си е хапвала добре.

# 1
  • Мнения: 1 320
Ако обича кисело мляко - то е много полезно да се хапва при висока температура. А за високата т мисля , че свештичките са най- бързо действащи. Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: vessi
Ако обича кисело мляко - то е много полезно да се хапва при висока температура. А за високата т мисля , че свештичките са най- бързо действащи. Thinking

Ами тя по принцип всичко яде, но сега и млякото ми го отказа. Едвам я излъгах да опита една лъжичка и това беше - плюе и ми блъска ръката.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Това вашето прилича на грип. Точно такива са симптомите. Лекувай си детенце с лекарствата, които са ви предписали. А относно яденето, ти ядеш ли като си болна и ти е лошо? Когато се почувства по добре ще си навакса пропуснатото. Всички деца са така. Може до поотслабне малко но няма нищо страшно, ще си навакса. Сега важното е да пие течности, за да не се обезводни от температурата.

# 4
  • Мнения: 704
Не би ли трябвало да я заведеш да я преслуша и личния педиатър на детенце? След като е вдигнала толкова висока температура, може би се нуждае и от други медикаменти?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: Vali
Не би ли трябвало да я заведеш да я преслуша и личния педиатър на детенце? След като е вдигнала толкова висока температура, може би се нуждае и от други медикаменти?

Ами и аз се чудех, ама в тоя сняг няма как да я разкарвам до там. Може би ако и днес вдигне температура утре ще отидем.
А за други медикаменти незнам - то вече остава само антибиотик  Sad а хич не ми се иска пак да го почваме.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 769
Какъв антибиотик!!!
А хомеопатия или билки не мислиш ли че е по добре?
Такава висока Т означава възпалителен процес. Може да е гърло, но може и да е по-надолу вече. Пиши ЛС и ми опиши по-подробно симптомите, а междувременно за Т вземи хомеопатично Белладонна 9/15CH и давай през 2 часа по 5 гранули разтворени в малко вода.

# 7
В стаята в,която е детето включи котлон и сложи вода с лайка да ври. ако нямаш лайка голямо количество сол. Самата пара успокоява кашлицата. Това трябва да го правиш и докато спи. Аз така помогнах на дъщеря ми да спи,защото тя се мъчеше от тази зверска кашлица. Ако е голямо детето накарай го да прави инхалация. Това обаче е само за облекчаване , но както го описваш трябва да я чуят.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: aja
Какъв антибиотик!!!

Разбира се, че не искам да давам антибиотик.
Лошото е, че тя не иска вече да си отвори устата и не мога да и дам нищо - само като ме види с лъжичка и пищи. Дори не иска да яде и да пие сок Sad

# 9
Здравей Ju,
писах ти на пощата едно писъмце, надявам се скоро да го прочетеш.
Моят син преди месец и половина така се беше разбухал, нямаше температура, но кашляше убийствено, вече си мислех да почвам да му давам Оспамокс. И почнах да се ровя в нета за някакви отвари и виж какво ни помогна и то много:
1.5-6 нарязани смокини се слагат във вода завират, престояват 1-2 часа и се пие по малко като чай;
2. 2 бр кром.лук орехи с черупките и една ябълка със семките - разрязана вари се в 500 гр вода, докато изври та половина, дозата е за 1 ден, изпива се като чай. Пие се в продължение на 10 дни
3.чай от подбел или босилек

# 10
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: aja
Какъв антибиотик!!!
А хомеопатия или билки не мислиш ли че е по добре?
Такава висока Т означава възпалителен процес. Може да е гърло, но може и да е по-надолу вече. Пиши ЛС и ми опиши по-подробно симптомите, а междувременно за Т вземи хомеопатично Белладонна 9/15CH и давай през 2 часа по 5 гранули разтворени в малко вода.


Ти лекар ли си?

Общи условия

Активация на акаунт