Как ще постъпите вие?

  • 1 854
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 334
Намирам се в много трудна ситуация.Трябва да се върна на работа,а няма кой да гледа децата.
Незнам как да постъпя,може да си изгубя работата.
Малката ще я вземат на ясла чак след месец.мъжа ми въобще не го интерсува,мой си е проблема.
За наемане на жена да ги гледа не може и дума да става,заради финансовата страна на въпроса.
Ако не тръгна на работа ще остана и без финанси.Пусках си отпуска колкото мога,но и тя свърши.
Моля ви кажете как  бихте постъпили вие?

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 14:52 от Velonika

# 1
  • Мнения: 494
Майки, свекърви има ли около вас или ако не са, не може ли детето да прекара месец при тях, докато дойде времето за ясла.

# 2
  • плевен
  • Мнения: 1 249
А роднини нямаш ли-баби,дядовци?

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами то така представена ситуацията е патова Confused Ти защо не ги помисли по-рано тези неща...А като тръгне детето на ясла, как я мислиш - че от първия ден ще седи до 6 часа, че няма да те карат да я взимаш наобяд няколко дни, че няма да боледува в началото? То това да не е робот...има си период на адаптация...би трябвало да си с нея през това време Sad Много кофти ....Единственото, за което се сещам, е мъжът ти да вземе отпуск. Какво значи не го интересува? Тия деца да не са на комшията Shocked

# 4
  • Мнения: 211
Майки, баби, да.... А може ли да попитам как така мъжът ти не ги интересува Shocked

# 5
  • Мнения: 334
Свеки не може да гледа деца,а и не иска.
Майка ми живее далеч,и голямата мога да я изпратя,но малката не.
Яд ме е на мъжа ми,че не взима отношение.Помолих го той да си взема 10 дни отпуск,после аз болничен примерно,уф незнам.
А той не може,децата са само моя отговорност.Така излиза

# 6
  • Мнения: 334
Ами то така представена ситуацията е патова Confused Ти защо не ги помисли по-рано тези неща...А като тръгне детето на ясла, как я мислиш - че от първия ден ще седи до 6 часа, че няма да те карат да я взимаш наобяд няколко дни, че няма да боледува в началото? То това да не е робот...има си период на адаптация...би трябвало да си с нея през това време Sad Много кофти ....Единственото, за което се сещам, е мъжът ти да вземе отпуск. Какво значи не го интересува? Тия деца да не са на комшията Shocked
Ами не са на комшията Mr. Green,но явно не съм попаднала на мъж.
Разбира се,че мисля отдавна за проблема,но какво да направя като в яслата няма места.Ще кажете,че се оправдавам,но не е така,просто това е действителността.
Трябваше да чакаме,аз бавя отговора си кога ще се върна на работа.И се получава омагьосан  кръг.Особено,когато съм сама и няма на кого да разчитам

# 7
  • Мнения: 1 733
Аз бях изпаднала в подобна ситуация и успях да навия майка ми да й прехвърля майчинството. Майка ми живее в Казанлък, така че един месец се гледат тук, при нас и един месец в Казанлък. Все пак е някакво решение на проблема. Опитай!

# 8
  • Мнения: 1 172
Обясняваш му на твоя мъж трите възможности:
1. Пуска отпуск, гледа детето и си запазваш работата
2. Не си пуска отпуск, не го интересува как ще се гледа детето, но си загубваш работата и веорятно дълго време ще си без работа. (т.е. само на негова издръжка)
3.  Намирате пари назаем, наемате жена да гледа детето за 1 месец докато то тръгне на ясла, а ти се връщаш още сега на работа. После си изплащате заема. Ти си запазваш работата, той не пуска отпуски, но имате парични задължения.

# 9
  • Мнения: 4 546
или да помолиш за неплатен отпуск  newsm78

# 10
  • Мнения: 334
Майки, баби, да.... А може ли да попитам как така мъжът ти не ги интересува Shocked
И аз това се питам,ама е късно вече Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 46 437
Нали ти се полагат 2 г. платено и 1 неплатено майчинство или бъркам  newsm78

# 12
  • Мнения: 334
Нали ти се полагат 2 г. платено и 1 неплатено майчинство или бъркам  newsm78
Да.
Работя в частна фирма и ако поискам и неплатената отпуска,ще си намерят човек на моето място.
А работата не е за изпускане,но в краен случай ще го преживея

# 13
  • Мнения: 46 437
Аз бих си ползвала всичко, което ми се полага по закон, не могат да те пипат.

# 14
  • София
  • Мнения: 771
Мъжът ти ли ти каза, че децата са само твоя отговорност? Ако е така, ти му кажи, че финансите са пък само негова отговорност. Ако си загубиш работата, което е много вероятно, а после се прави на интересен и не ти дава пари, какво ще правиш?

Егати и мъжете, нема що. Опичай си акъла.

Общи условия

Активация на акаунт