бактерии в урината

  • 649
  • 1
  •   1
Отговори
Дъщеря ми е на 8 години от 2 годишна има проблеми с отделителната система. Постоянно се изолират бактерии в урината - escherichia coli. Пробвали сме лечение с какви ли не антибиотици, включително с венозни и мускулни, продължителни курсове с Нелидикс, Уроваксом, Уростим, Роватинекс и какво ли още не. Пробвали сме и хомеопатия, билколечение. Резултат няма. В момента се лекува с Furolin - доставят ни го от Гърция. От него се задържа по-дълго без бактерии, но в момента в който го спрем пак се появяват. Пие го вече 2 години. Правили сме всякакви изследвания - стерилни урини всеки месец, кръвни картини, уродинамика, микционна снимка, ренгенова снимка, вземана е урина директно от пикучния мехур, но причина за тези бактерии така и не се откри нито имаме поставена диагноза. При изследванията не сеоткриха някакви механични причини за това. Лекували сме се в Детска нефрология в София при д-р Лилова и доц. Анадолийска, в Пирогов при д-р Момчилов. Моля, ако някой знае нещо за тези бактерии и по точно за тяхното унищожение моля да ми пише, или някакво изследване за търсене на причина за появата им. Предварително Ви благодаря.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
писала съм вече относно E.Coli и нашия опит с тая гадина, само мога да те успокоя че дъщеря ми е вече на почти 12 години а има бактерията от 6м. ,искам да кажа, че въпреки това е едно чудесно живо и здраво вече голямо дете което навлиза в пубертета, възраст която е нашата последна надежда, че нещата могат и да се оправят, поне така ни казаха, че ако нищо друго не помогне/ а то не само че нищо не помогна ами тя разви и резистентност към антибиотици/ то да се надяваме в пубертета ще се изисти от само себе си.Чела съм много статии на руски по тая тема ,ако няма др.усложнения /като малоформации например или заболявания на бъбреците/ това се води безсимптомна бактериурия и може да си живееш с нея цял живот.По принцип наличието на тези бактерии в тази концентрация било признак за инфекция/така тялото се сигнализирало и се борило???????/ и имаше даже статии , че това било едва ли не признак за силна имунна система т.е. тя била перманентно с бойна готовност , а между другото се оказа че имало и лоши и добри щамове на тази бактерия едните вършели добра работа а другите не - незнам защо само  винаги се приема че наличните в изследванията са лоши факт е че нашата медицина изобщо не е толкова напреднала колкото си мислим и че това е просто една система за печелене на пари..........за съжеление . Горе главата и не се плашете толкова ,ако по принцип всичко друго ви е на ред с това /E.Coli/ се живее.

Общи условия

Активация на акаунт